Мелила Фери

Мелила Патнички и автомобили Ferries

Мелила цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Мелила на Алмерија и Малага.

Споредба на сите достапни Мелила ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Мелила автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Мелила, Алмерија и Малага со Acciona бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Мелила Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Мелила Фери Билети
со Acciona бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Мелила на Алмерија и Малага онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Мелила патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Мелила и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Мелила

Градот Мелила е прозорец од кои може да се види два континенти.

Енклава во Северна Африка за повеќе од 500 години, искапен со Средоземното море, каде што посетителот сака да знае неочекувани вкусови може да се најде одмор полн со егзотика, културна разновидност и активности на отворено.

Од шармот на своите антички ѕидови Цитаделата експлозијата на бојата на модернистичка архитектура од над 900 модернистичката и Арт Деко згради, Мелила нуди на посетителот бескрајна различни додека шетаат низ улиците на градот.

Во близината на морето и влијанието на четири култури се одразува и на таписерии гастрономија во градот, како и за разновидноста на своите уметнички традиции и култури. F

EW луѓе се свесни за повеќе атракции кои покани еден да се откријат град Мелила. Од апсолутно богатства прикажување сјајот на град со историја како средба на два континенти, на плажите на фин песок меѓу градот и на Средоземното Море.

Мелила ферибот пристаниште

Мелила (Mrič во берберски) е шпански автономни град кој се наоѓа во северниот дел на Африка, во источниот дел на Риф планински венец. Таа се наоѓа на брегот на Средоземното Море во предниот дел на бреговите на Пиринејскиот Полуостров, на Алмерија, Гренада и Малага. Таа има многу важна порта и плажа, во Tres Forcas Кејп, во близина на планината Gurugú и устата на реката Оро. Селото е 1 метри над морето. површина е околу 5 квадратни милји (12 квадратни километри). оригиналниот центарот на градот беше тврдина изградена на еден рид на некои 30 м од каде на територијата доминираше во која сега модерен град се наоѓа.

Климатските
Климата е типично медитеранска, блага и влажна, со исток и запад ветрови и повремено ветрови од Сахара. Просечните температури во Мелила достигне 13ºC 24ºC во зима и во лето.

Кога да се оди
Поради важноста на туризмот во Мелила, тој нуди рекреативни активности во двете културни и природни околини, голем број празници даде светлина на градот. Како што самото времето е еден од најблагите во Медитеранот, овој град е дестинација за да уживате во текот на годината.

Како да се обратите
Trasmediterránea ферибот компанија нуди шест пловидбите поминуваат неделно до пристаништата на Малага и Алмерија, на тој начин обезбедување на голем број на врски помеѓу Мелила и копното шпански пристаништа, вклучувајќи го и брзо ферибот (трчање од јуни до септември) со кабини, и "Canguro" брод , кои нудат кабини и полулегнал места за до 1,000 патници. Бродот исто така може да ги 250 автомобили и 500 метри должина на товар.

Гастрономијата
Кулинарска манифестација на културното богатство Мелила е екстравагантен спој на вкусови и ароми кои нудат огромен спектар на избор на гурмански. Како медитерански град, Мелила одржува и унапредува обично шпанската традиција на "предјадења и tidbits придружени со парична казна вино или пиво жед-калење.

Секој бар има свој специјалитет "предјадења, и постојат три области кои се особено познати за нив: во центарот, во областа околу Шеталиштето и Реал област. Градот на предјадења кола "е задолжителна. Медитеранската кујна е составен главно од морето: риба специјалитети вклучуваат whitebait, свежо аншоа, лигњи, сардини, и сардината во саламура; богатство на школки вклучува јастог, вид рак, шкампи и таписерии крал ракчиња, како и школки и школки пржени во вкусна вкусен мешавини.

Културното топење-тенџере на Мелила е евидентна и во арапскиот подготовка на многу состојки и во квалификувани користење на билки и зачини. Друг мора да е типична "pincho Melillense, придружени со чај од нане, кој може да се најде само во овој град, или јадење на вкусна couscous, полн со медитерански вкус.

историја
Потеклото на градот Мелила доаѓа од феникиската колонизација на Западниот Медитеран. Од 6th век пред нашата ера што беше во пунска раце, а подоцна и донесе да биде дел од Римската империја. Во годината 429, по минувањето низ Хиспанија, Вандалите впушти во северниот дел на Африка, катастрофални мавританскиот провинции, на пат кон Картагина. Со муслиманскиот проширување, област во која се наоѓа Мелила бил освоен на крајот на 7th век.

Во 859, со упади Викинг во Медитеранот, Мелила беше ограбени и запалени. Во 927, Абд-AR Рахман III го вклучиле во Cordovan Емиратите, кој подоцна ќе стане Cordovan Калифат. Во врска со Ал-Андалуз имаше краток рок на траење, и Мелила стана болна точка помеѓу султани на ФЕС и Tlemcen, до точка на се уништени, а речиси раселени.

На 15th век сведоци на почетокот на проширувањето на Португалија во Кралството Фес, и Католичката монарси кои се приклучија на проширување. Во 1497, освојување на градот од страна на кастилски војници се одржа. Во 1509, договорот на Синтра повторно воспоставени границите на африканските влијание Северна меѓу Португалија и Кастиља, се утврдува дека Португалија ќе доминираат во Атлантскиот брег од Сеута, оставајќи на Медитеранот, Кастилја. Од тогаш, градот станал постојано подложени на непријателствата од страна на "rifeños" (локални суб-сахарска племиња).

Во 1860, беше потпишан Договорот од Жар-Ras со султанот на Мароко. Преку овој договор, беа воспоставени границите меѓу Мароко територија и шпанскиот град. Мароканскиот војна, која продолжи наизменично во областа за време на почетокот на 20th век, беше особено критични за Мелила. Војската востание, што охрабрува на Шпанската граѓанска војна започна на јули 17 1936 во Мелила. Од таа причина, про-француско пропаганда од овој град како "Ла Adelantada" ( "Претеча"). Од крајот на шпански и француски протекторати над Мароко, во 1956, оваа земја тврди дека градот како дел од нејзината територија. Од друга страна, шпанската влада никогаш не се одржува секоја тип на преговори за ова прашање.

Традиции
Со таков спој на култури, постојат различни прослави во Мелила во речиси секое време од годината. По соларниот календар, христијанските верски празници вклучуваат не само Велигден, Божиќ и Богојавление, но, исто така, на празникот на Пресвета Богородица на La Victoria и Свети Фрањо Асишки (светци-заштитници на градот).

Главните исламски празници следат лунарниот календар: Рамазан, Id Ел-Фитр (означување на крајот на Ramadam), помош Ел Кебир (празникот на жртвата), Mulut (комеморацијата раѓањето на пророкот), Ахра ( "Ел Diezmo") и муслиманската Нова Година (Мухарам).

Еврејската заедница, исто така, го следи лунарниот календар, а нивната главна свечености се Пурим (карневалот), Pesaj (Велигден), Шавуот (Педесетница), Рос-hashaná (Нова Година) и Јом Кипур (за разрешување веселби).

Хинду заедница, најновата доселеници во Мелила, слават Дивали која е хинду Нова Година веселби.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Мелила

Најдобра гаранција Мелила ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Мелила. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Мелила ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Мелила ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Мелила да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Мелила Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Мелила ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Мелила во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Мелила и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал