Methana Фери

Methana Патнички и автомобили Ferries

Methana патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Methana на Егина, Пиреја и Порос.

Споредба на сите достапни Methana ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Methana автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Methana, Егина, Пиреја и Порос со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ferries Methana
Цените на билетите и Резервации


Книга Methana Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Methana на Егина, Пиреја и Порос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Methana патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Methana и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Methana

Methana е вулкански полуостровот кој се наоѓа северно од Trizina. Тој е поврзан со Пелопонез од страна на многу тесен теснец.

Познат по своите топли лековити извори, град Methana поздравува стотици грчки туристи секоја година, но сепак останува далеку од странските посетители. Нов сценско крајбрежен пат поврзува истмус со градот и пристаништето Methana, на југо-источниот дел на полуостровот.

На прв поглед на градот и пристаништето Methana е од патот како да се пријде на градот од околните ридови. познатиот спа зграда стои на влезот на градот. Нејзиниот карактеристичен мирис на сулфур беше искористена за терапевтски цели од крајот на 19th век.

А омилен место меѓу посетителите е мала зелена островче на Nissaki, поврзани со насип, каде што се луксузни јахти закотвени заедно со мали традиционални рибарски чамци. Траги на тврдина и Спартан монети од 4th век пред нашата ера, се пронајдени на овој мал остров. Голем фериботи од Пиреја и се јавите во Егина на главното пристаниште на Methana, продолжување на патот кон Порос.

Methana ферибот пристаниште

На прекрасен пејзаж и сценографијата тука за да Methana исклучително убава дел од Грција, а тоа е совршена комбинација на планината и морето, на сина и зелена, и место кое привлекува многу посетители секоја година. На крајбрежјето на Methana е многу интересна и постојат бројни пештери по должината на брегот, кои се многу интересни. Исто така, постојат некои убави плажи, како што Almyra каде што може да се плива во водите освежување во текот на летото.

Постојат голем број на хотели и сместување, апартмани и студиа кои работат во Methana. Исто така, ќе се најде убав избор на таверни каде што ќе можат да уживаат оброк или пијалок.

По патот на крос-кантри, 9 километри западно од градот Methana, лежи заспан вулкан. Вулканот минатата избија во 283 п.н.е., и со придружните земјотреси, што резултира со уништување на Античка Troezen (Trizina). Посетителите кои сакаат да се искачи на врвот на вулканот можат да ги остават своите автомобили во базата, каде што има една стара автобуска станица и на крајот на патот. Потребни се отприлика 45 минути за да одат на самитот заедно тесен ликвидација пат, со дрвја нудат сенка во текот на жешките летни месеци. Ќе бидат наградени со прекрасен панорамски поглед на морето и околните острови Егина, Angistri и Мони. Сепак, вулканот "кратер" на самитот е прилично разочарувачки, како што ќе го гледаат само една мала пештера со знак над влезната врата.

Исто така, по истиот планински пат на вулкан, вреди запирање на мал крајбрежен риболов селото Vathy за долго кул освежителен пијалок. Традиционалните таверни опкружуваат малиот залив, каде што неколку едрилици дојде да се врзуваат и ги врзуваат до. Вие би можеле да му биде простено да се мисли дека имаат само зачекори назад 50 години во времето, како да се опуштите и да се видат старите мажите за нивните магариња преземање на нивните вообичаени пат околу заливот, со локални риболов мажи сортирање ловот и крпат своите мрежи.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Methana ферибот

Најдобра гаранција Methana ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Methana. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Methana ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Methana ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Methana автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Methana Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Methana ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Methana во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Methana и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал