Милош Фери

Милош Патнички и автомобили Ferries

Милош патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Милош да Anáfi, Folegandros, IOS, Kimolos, Koufonissi, Миконос, Наксос, Пиреја, Санторини, Serifos, Sifnos, Sikinos и Сирос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите, Милош во реално време и закажете најевтиниот достапни Милош автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Милош, Anáfi, Folegandros, IOS, Kimolos, Koufonissi, Миконос, Наксос, Пиреја, Санторини, Serifos, Sifnos, Sikinos и Сирос со море линии LANE, Егејска брзина линии, Anek линии или море авиони фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Милош Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Милош Фери Билети
со Море линии LANE, Егејска брзина линии, Anek линии или море авиони за фериботи и да отпатуваат од Милош да Anáfi, Folegandros, IOS, Kimolos, Koufonissi, Миконос, Наксос, Пиреја, Санторини, Serifos, Sifnos, Sikinos и Сирос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот цена на билетите достапни ферибот.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Милош патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Милош и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Милош

Милош Остров е "Островот на бои", благодарение на нејзиниот прекрасен, разновиден убавините на вулканско потекло. Милош е повеќето западни остров на Киклади, во Грција.

Милош Островот е познат на повеќето луѓе како место каде што статуата на Венера, или Афродита, сега се наоѓа во музејот Лувр во Париз, беше откриена. Тоа е само неодамна дека туризмот има забележано прекрасните плажи на овој Cycladic остров, неговото карпи и бистрите води.

Постојат повеќе од 70 плажи, секој од нив со свои карактеристики. Милош не нудат интересен и незаборавен одмор. Месеците април и мај се идеални за да се види на островот цветаат, да мириса нејзиниот сакаат парфеми и да се прошетаат околу да се види исклучително диви предели.

Милош ферибот пристаниште

Милош Остров (Mηλος на грчки) се наоѓа на половина пат меѓу Атина и Крит. Милош е "Островот на бои", благодарение на својата вулканско потекло, кој нуди плажи и водите на уникатен шарени убавина. На островот Милос има дневни летови и чести траекти. Туризмот е на самиот почеток, и Милош сигурно ќе украде срцето, а правење на мирен одмор.

Во септември и октомври бојата на морето, убави зајдисонца, и нежно ветре даде Милош остров на мирна атмосфера и ќе им овозможи на многу мирен одмор. Со брод ќе достигне водите на сина, Azure, смарагд, зелена, црвена и виолетова боја во контраст со бела или розова или црвена карпи. На некои места по должината на Исток-цената на островот сите овие бои можат да се најдат на едно место. во близина сателитска острови исто така, имаат затскриено плажи и пејзажи на голема убавина.

Во текот на летото, траекти достигне Милош секој ден од Пиреја и Cycladic острови, Sifnos, Folegandros, Санторини. Најновиот голема брзина линија (Katamaran) се луѓе и автомобили. Многу често се прават промени во распоредот во текот на годината, па ве молиме контактирајте со грчки туристичката канцеларија во Милош или книга на линија, за да бидете сигурни на вашиот планираните патување.

Милош Плажи

Ако вулкански геолошки форми на Милош се интересни, различни бои и од нејзините плажи се импресивни: тие може да биде бела или црна боја, со песок, мали камења или мелени школки. Нивните води се секогаш јасно и може да се смарагд, зелена, бледо сина или темно сина.

Мали плажи се создадени од континуираната работа на морето на карпите. Повеќето од плажите може да се постигне од страна на добро асфалтирани патишта, други, како Kleftiko, може да се постигне само од морето. На брегот има бои и форми на единствена убавина, и треба да се гледа со брод. Само во текот на јули и август, некои плажи (Firiplaka, Аг. Kiriakì, Firopotamos, Sarakiniko) имаат столици и / или решетки. Paliohori, наместо тоа, има ресторани, чадори и столчиња.

Плажи На север:
Firopotamos: мала убава залив со рибарите куќи.
Mandrakia: мал скапоцен камен на мали куќи со вистинити живеалишта за рибарски бродови
Sarakiniko: а месечина, неверојатно бели карпестиот брег со мал залив
Аг. Константинос: друг засолниште за чамци низ карпести пасуси.
Papafragas: морето влегува малата песочна плажа помеѓу високи, карпести ѕидови.
Pollonia: убава песочна плажа со дрвја.

Плажи во јужниот:
Paliochori: 10 км. од Adamas, можеби најинтересните плажа, со мали камења. Жаришта од термални води.
Аја Kiriakì: долга плажа, песок и школка нанос
Tzigrado: направен од перлит, снег како наклонот на песок влегуваат во синото море.
Firiplaka: од Tsigrado, изобилуваат со песочна плажа со обоени камења.
Provatas: парична казна црвеникава песочна плажа.
Gerontas: мала плажа на црн песок, лакови и grottos.

Останати плажи:
Плажи и места во Заливот: Papakikinò, Hivadolimni, Клима, Fourkovounni, Света Марина и Embourio. А мора, исто така, на плажа на Plathiena, NW на островот. Западниот дел на островот: Triades, Агиос Joannis.
Источниот дел на островот: Paliorema, Kastana ...... итн.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Милош ферибот

Најдобра гаранција Милош ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна LANE Море линии, Егејска брзина линии, Anek линии или море авиони патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Милош. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Милош, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Милош ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Милош автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Милош Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите, Милош, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Милош во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Милош и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал