Менорка Фери

Менорка Патнички и автомобили Ferries

Менорка патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Менорка да Barcellona и на Канарските Острови.

Споредба на сите достапни Менорка ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Менорка автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Менорка, Barcellona и на Канарските Острови со Balearia или Acciona Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Менорка Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Менорка Фери Билети
со Balearia или Acciona Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Менорка да Barcellona и на Канарските Острови онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Менорка патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Менорка и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Менорка

Менорка е втор по големина на Балеарските Острови, кој се наоѓа на североисточниот дел на Мајорка и е најмалку освојат и повеќето тивка на Balearics.

И покрај неговата репутација како дестинација за одмор, Менорка останува да биде една од најпознатите разгалена Балеарските Острови во Средоземно Море.

Поради недопрена убавина, што им овозможува на повеќе adventerous можност да се откријат нови привлечност и искуства. И покрај помали димензии меѓу другите шпански острови, бројот на плажи кои Менорка е еднаков на бројот на плажи кои можат да се најдат во Мајорка и Ибица заедно.

Можноста на постоење на една убава плажа во голема мера да се себе си во текот на летото, во комбинација со Алфреско јадење и мирни одморалишта, го прави Менорка пожелно место за посета.

Се наоѓа во близина на источниот брег на Шпанија, Менорка е втор по големина на Балеарските Острови, по Мајорка.

Менорка Beach
Со проценета популација од само под 90,000 жители, Менорка привлекува туристи кои сакаат топла медитеранска клима и помалку хаотичен одмор. Островот не се премногу пренатрупани и многу пределот остана недопрена, бидејќи тоа е контролирана од страна на локалното население, кои сакаат да се зачува природната убавина Менорка е.

Mahon е главен град на Менорка и е важен трговски и индустриски центар на Менорка. Се наоѓа во источниот дел на островот, Махон има една од најдлабоките природни точки во светот. Поради богатството генерирани од туризмот историски град на Mahon беше реновиран кон крајот на 20th век, а сега е познат по својата архитектура, саеми, фестивали и прослави.

Шармантната градот Ciutadella се сместени некои од најзначајните верски објекти во Менорка. Поголемиот дел од спомениците датираат од 18th век, со најважните готска зграда се катедралата Менорка. Историскиот град на кале е мора да се посети за некој што сака да се откријат минатото Менорка е.

На островот Менорка се наоѓаат многу одморалишта, кои нудат модерни капацитети и мирна атмосфера. Водите околу островот се кристално јасни и плажите се недопрени кој е совршен за оние кои сакаат да се сончаат и да пливаат. Со длабока култура и историја Менорка, како и нејзините природни пејзажи со воодушевувачки поглед, на островот градот е лесно една од најдобрите дестинации во Медитеранот.

Редовни траекти и од копното Шпанија и Мајорка се исто така достапни. Скромна големина бродови повремено ја посетите. Тие првенствено го користат длабоко пристаниште на Махон, кој нуди многу сценско ставови на домови, хотели / летувалишта и историски структури и утврдувања.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Менорка

Најдобра гаранција Менорка ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Balearia или Acciona Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Менорка. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Менорка ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Менорка ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Менорка да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Менорка Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Менорка ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Менорка во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Менорка и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал