Mostyn Фери

Mostyn Патнички и автомобили Ferries

Mostyn цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Mostyn на Даблин.

Споредба на сите достапни Mostyn ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Mostyn автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Mostyn, Даблин со П & О Северното Море бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Mostyn Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Mostyn Фери Билети
со П & О Северното Море бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Mostyn во Даблин онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Mostyn патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Mostyn и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Mostyn

Mostyn е еден од најстарите ферибот пристаништа на Велика Британија и богата историја.

Областа привлекува илјадници туристи кои доаѓаат во областа за долго природен песок плажа. Mostyn доковите е последниот работен преживеан од поранешна низа на мали пристаништа по должината на јужниот брег на Dee вливот.

Тоа е најновата ферибот пристаниште во Велс, откако беше добитник на инвестиција од £ 17.5m. По ремонт на P & O одлучија да се префрлат својата премини Ирското Море од Ливерпул во Mostyn.

На доковите на се прошири и надгради за да се справи со растечката превозот бизнис кој сега вклучува два дневни ферибот пловидбите поминуваат меѓу Северен Велс и Даблин.

Те молам забележи: Ферибот пат на Mostyn во Даблин беше затворено од страна на операторот на P & O Ирската Ferries во 2004 и оттогаш се работат од Ливерпул во Даблин. Ливерпул ферибот пристаниште е околу еден час возење далеку од Mostyn и нуди подобри услови.

Mostyn Фери терминал

Mostyn е село во округот Flintshire, Северен Велс, лежејќи на вливот Ди помеѓу Престатин на Северна Западна и Holywell на Југоисточна Европа. Селото опфати A548, стариот брег на патот, со реката Dee на североисток и на ридовите велшкиот на југозапад.

На пристаништето на Mostyn некогаш служела како пристаниште, од кое фериботи отпловил во Даблин на трасата на Ливерпул во Даблин. Сепак ова заврши во 2004 и Порт разви други бизниси, вклучувајќи изградба на, и услуги за поддршка, на оф шор фарми со ветерници во Ирското Море.

Mostyn историја и атракции

Историскиот Mostyn сала и градини се наоѓа на северо-западно од селото. Салата е Одделение Јас останатите зграда и имот е во рацете на семејството Mostyn неколку века, односно седиште на baronets и грофови на Mostyn.

Само по патот A548 од Mostyn во Llanerch-y-Мор е рѓосување мечка на "Mostyn Забава Брод. Бродот почна животот како војводата од Ланкастер, автомобил ферибот и брод, се додека не беше трајно сув закачен во Mostyn.
историја

Интересна фуснота во историјата се однесува на семејството Mostyn, на Mostyn сала, и фаќање на престолот на Англија Хенри Тудор.
Семејството Mostyn потекнуваат од бракот на Ieuan Fychan (d. 1457), од Pengwern, Llangollen, со Angharad, ќерка и наследничка на Hywel (или Howel), син на Тудор АП Ithel Fychan. Нивната потомок Ричард АП Hywel (Howel), со поддршка на куќата на Ланкастер во борбата за престолот на Англија.

Во една прилика Хенри Тудор беше познат да биде во посета на Ричард АП Howel на Mostyn и мажите Ричард Трети дојде да го побара. Како што се пробиле низ пред тој излезе низ грбот. Идниот крал се сметало дека го испловил од Mostyn обвинителна клупа за Бретања меѓу товар на слама.

Ричард АП Howel, или Ричард Mostyn, беше да се сретне со Хенри Тудор се повторно подоцна - во Босворт бојното поле. На Mostyn цената на 1,600 Flintshire мажите не беше мал придонес за победата и кралот Ричард меч и појас што го носеше тој ден.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Mostyn

Најдобра гаранција Mostyn ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна П & О Северното Море бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Mostyn. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Mostyn ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Mostyn ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Mostyn да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Mostyn Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Mostyn ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Mostyn во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Mostyn и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал