Миконос Фери

Миконос Патнички и автомобили Ferries

Миконос патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Миконос да Андрос, Folegandros, Ираклион, IOS, Koufonissi, Милош, Наксос, Парос, Пиреја, Рафина, Санторини, Сирос и Тинос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Миконос во реално време и закажете најевтиниот достапни Миконос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Миконос, Андрос, Folegandros, Ираклион, IOS, Koufonissi, Милош, Наксос, Парос, Пиреја, Рафина, Санторини, Сирос и Тинос со Agoudimos линии, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries, море авиони, Грција Seaways или Егејска брзина линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Миконос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Миконос Фери Билети
со Agoudimos линии, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries, море авиони, Грција Seaways или Егејска брзина линии за фериботи и да отпатуваат од Миконос да Андрос, Folegandros, Ираклион, IOS, Koufonissi, Милош, Наксос, Парос, Пиреја, Рафина, Санторини, Сирос и Тинос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Миконос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Миконос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Миконос

Миконос е Ибица на Грција. А прекрасен остров во Кикладите, што изгледа исто како и разгледници: бела малку куќи со цвеќиња и сини прозорци и врати, рачно насликани улици, ветерници, гулаб чувари, оџаци, многу мали цркви и прекрасни ресторани и кафулиња.

На островот на ветровите, како локалните жители го нарекуваат, е речиси во центарот на Киклади острови и помеѓу Тинос и Наксос. Тоа е најблиску островот на Делос. Чамци од пристаништето на Миконос се направи патувања во свето островот на антиката.

Многу од "jetsetters" на грчкиот или да има куќа тука или посетете секое лето, и ноќен живот е многу развиена. Ќе видите многу ексцентрици, особено во текот на ноќта времето. И покрај тоа што е партиско-остров, тоа не е толку силен како на пример iOS и Кос, па можете да се спие во текот на ноќта.

Миконос има репутација за да биде летувалиште за главно геј мажите, што не е сосема точно. Геј публиката е присутна, но тоа е исто така гламурозно место за богатите и славните, што е болно јасно на секој кој има изглед на цените на менија.

Миконос ферибот пристаниште во текот на ноќта

Миконос е една од првите острови во Грција што го направија туристичка вредност од неговата природна порите, сонцето и морето. Тоа почна да се шири својата гласина во средината 1950 кога првите туристи почнаа да пристигнуваат на островот.

Во средината 60 е Миконос веќе беше омилена дестинација за патување на познати личности од меѓународниот џет-сет. Во текот на 70 е, 80 е, Миконос 90 стана модерен за секој уметник, политичар или бизнисмен од тоа време. Важни личности како Аристотел Onasis, Марија Калас, Tzaki Кенеди - Onasi, Brigit Брдо, Жан Моро и Грејс Кели се некои од славните личности кои го посетиле овој егејскиот остров секојдневно.

Миконос веќе не е модерно место, но стабилна вредност. Многу грчки личности ја одбрале да ги градат своите селските куќи на островот, со цел да се направи силни врски со Миконос.

Но, она што, навистина го прави Миконос толку познати? Волшебниот град со автентична убавина, традиционална архитектура и обичен шарм, привлекува сите посетители.

Alefkandra или litle Венеција, е единствена населба во Грција. Бранови поздравниот прозорци и да се создаде уникатен пејзаж. Соседството на Кастро, црквата Панагија Paraportiani, Археолошкиот музеј, живописната Ветерниците и шопинг во Matogianni, познатата улица со модни бутици, се само некои жаришта на островот Миконос.

Плажи во Миконос "се познати во целиот свет, кои нудат сите видови на забава. Можете да комбинирате пливање, спорт и рекреација. Супер рајот и рајот се на врвот и на најпознатата плажа во Киклади острови. плажа Елија со бесконечна златен брег и кристално чистата вода е идеален за пливање. Ако сте љубител на спортот, посетете Platys Gialos, со сите соодветни инфраструктури за спортови на вода.

На плажа на Агиос Јоанис стекна меѓународна слава, кога холивудски филм Ширли Валентајн е снимен таму.
Сите околу островот ќе најдете краток и подолг брегот, организирана плажи и девица брегови, за секој вкус.
Kalafatis, Ftelia, Ornos, Psarou, Tourlos, Houlakia, Агиос Стефанос, Ано Mera и Мегали Ammos, се само некои од нив.

Миконос нуди пријатно сместување во луксузни хотелски комплекси и вили и во просториите да ги оставите сите низ целиот остров. Цените се пристапни за секој патник.

На островот има редовна врска со пристаништата Пиреа и Рафина. Постои аеродромот поврзување на Миконос со Атина, Солун и други градови во Грција. Постојат чартер летови од целиот свет во текот на летниот период.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Миконос

Најдобра гаранција Миконос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Agoudimos линии, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries, море авиони, Грција Seaways или Егејска брзина линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Миконос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Миконос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Миконос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Миконос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Миконос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Миконос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Миконос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Миконос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал