Митилена Фери

Митилена Патнички и автомобили Ferries

Митилена патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Митилена до Пиреја и на Хиос.

Споредба на сите достапни Митилена ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Митилена автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Митилена, Пиреја и Хиос со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Митилена Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Митилена Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Митилена до Пиреја и на Хиос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Митилена патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Митилена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Митилена

Митилена е модерен град на прекрасниот остров Лезбос. Тоа е исто така дом на главното пристаниште на островот. Mytlilene исто така е името дадено на целиот остров од страна на многу локални жители. Митилена може да се напишани Митилини и на други начини.

Митилена е трет по големина остров Greeces. Маслинови градини кои одат во недоглед, дебели борови шуми, песочни плажи, манастири, прилично традиционални куќи и стари куќи. На вистински античката историја на островот е видлива насекаде во Лезбос. Започнувајќи од главниот град Митилини, која била изградена на врвот на урнатините на стариот дел на градот, еден почнува да се запознаат со бескрајните убавини на островот.

Североисточно од градот е Римскиот аквадукт, понатаму на север Pirgi Thermis со традиционалните стари куќи, а Loutra Thermon. Сценско крајбрежен села со прекрасни плажи, како Plomari, познат по своите узо, се насекаде.

планинско село на Agiassos, на подножјето на планината Олимп, има шармантна куќи и малку улици. Песочни плажи во Vatera, Kaloni, Mithimna и познат Molivos.

Митилена Ferries

Градот Митилена, кој се наоѓа на југо-источниот брег на островот, е модерен град со многу елементи од минатото. Тоа е главниот град на островот и столот на префектурата Лезбос; административен, трговски и културен центар со население од 40.000.

Денешна Митилена зазема седум ридови, додека неговата тврдина, една од најголемите во Средоземното Море, се наоѓа на бор-опфатени Могила во источниот дел на градот.

Што е извонреден за Могила е дека, се до век 1st, била составена посебен островот. Подоцна, морето растојание дели од соседниот град Митилена постепено се елиминирани од страна на почвата депозити кои формираат банки; со што градот се прошири кон запад. Постојат докази дека на островот Митилена е поврзан на спротивниот брег преку мостови за време на класичниот пати. Канал, чие отворање е пронајден во област Epano Скала, поврзани северната и јужната порта.

На брегот на внатрешната порта (Јужна) му дава на градот неговата посебна боја; Како брод се приближува на островот, со комбинација на стари Manor куќи и современи згради доаѓа во погледот. По должината на брегот, посетителите се среќаваме Префектура Општинскиот театар (во изградба), на Town Hall, добро обновени нео-класичниот стил згради, како и банки, хотели, продавници за кафе, слатки продавници, ресторани, туристички агенции, превозот компанија канцеларии итн црквата Св Therapon издвојува меѓу другите згради со наметнување, елаборат купола, кој буквално доминира на порта. Водата е идеален за "прошетка", особено во текот на вечерните часови. Ова се случува кога светлината врсници над ридовите, кредитирање боја на пристаништето, како и чувство на спокојство за своите посетители.

Во непосредна близина на брегот лежи Ерму улица, која е главната шопинг-улица во градот. Како што одат преку пазарот надолу кон крајот на улицата, ќе се среќаваме со традиционалните антички продавници и малку чуден продавници, додека "Koumidia" и делови "Ladadika" на пазарот, со долгогодишна традиција на стопанска дејност, прошири вашето право. Исто така, ќе се среќаваме со графички улички и комерцијални згради, кои постепено се обновени.

Ерму улица се протега на северната порта (старото пристаниште), "Malois Limin", како античките Грци го нарече, на дното на која беше намерно поставени со заоблен, така што непријателот бродови не може да се зацврсти. На старото пристаниште, со своите распаѓа столб и остатоци од минатото, денес е напуштена. Сепак, областа се надоградува и посетителите можат да се постават врати и да уживате во сценографијата во еден од отворен простор газирана сода по должината на брегот на старото пристаниште. Од таму имате птичја перспектива на графички област Epano Скала на лево и замокот на правото.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Митилена

Најдобра гаранција Митилена ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Митилена. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Митилена ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Митилена ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Митилена да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Митилена Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Митилена ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Митилена во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Митилена и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал