Наполи ферибот

Наполи Патнички и автомобили Ferries

Наполи цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Наполи на Каљари, Липари, Палермо, Panarea, Ponza, Salina, Stromboli, Вентотене и Vulcano.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Наполи во реално време и закажете најевтиниот достапни Наполи автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Наполи, Каљари, Липари, Палермо, Panarea, Ponza, Salina, Stromboli, Вентотене и Vulcano со Tirrenia Ferries, SNAV Фери или Гранди Navi Veloci фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Наполи Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Наполи Фери Билети
со Tirrenia Ferries, SNAV Фери или Гранди Navi Veloci за фериботи и да отпатуваат од Наполи на Каљари, Липари, Палермо, Panarea, Ponza, Salina, Stromboli, Вентотене и Vulcano онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Наполи патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Наполи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Наполи

Неапол е најголемиот град во Јужна Италија и една од најубавите, особено во областа на Заливот на Неапол. Главниот град на Кампанија, овој голем метропола е основана од страна на Грците, а подоцна и зголемени од Римјаните, а како резултат на тоа што е богата со историја и прекрасни архитектура.

На една страна на Неапол е Везув, а во близина на заливот се прилично островите на Капри, Ischia и Procida, кои сите се погодни за ден патувања. Помпеја и Херкуланеум се полни со некои од најинтересните и откривање на римски рушевини во Италија, откако беше уништен од страна на Везув кога избувна пред речиси 2,000 години.

Во центарот на Неапол, на официјалната туристички информативни центри застане на плоштадот dei Martriri, на плоштадот dei Gesù Nuovo и Виа Сан Карло, додека дополнителни туристички места се врз основа на железничките станици Mergellina и Стационе Централна. Овие гранки на сите акции на одлични "Qui Наполи" брошура, која доаѓа со добар план и англиски водич за главните знаменитости.

Неапол е полн со уметнички галерии и е во чест на повеќето прекрасен период од своето минато, кога беше еден од главните градови на европските акции по должината на Медитеранот.

Наполи ферибот пристаниште

Познат како Наполи на локалното население (инаку Неапол), оваа област е една од најчесто посетени во Италија, во голем дел, бидејќи на величественоста на градот и неговите познати залив што го направи трговски центар во текот на ренесансата.

Сепак, има уште да се на провинцијата Наполи од градот и неговите предградија. Од околу 3 милиони луѓе кои се јавите на провинцијата дома, во текот на повеќе од две третини од нив живеат во малите градови кои точка на околните села, многу од нив се наоѓаат по должината на морскиот брег.

Неапол е полн со уметнички галерии и е во чест на повеќето прекрасен период од своето минато, кога беше еден од главните градови на европските акции по должината на Медитеранот. Иако подложен на здроби на туристи во текот на летните месеци, градот станал како и секој друг европски град за време на оф-сезона. Провинцијата е исто така дом на некои од најпознатите дестилерии Италија и сосема малку лимон градини.

Неапол Центарот на градот е компактен и полн со големото палати, импресивен цркви, манастири, замоци и други прекрасни градби. Места од посебен интерес вклучуваат Дуомо - древна катедрала која е изградена помеѓу 1294 1323 и; Палацо Reale (Кралската палата) - врвен пример за прекрасен италијанската архитектура која може да се најде во овој историски град; Театро Сан Карло - на театар Опера, која има уникатна позадина, кои можат да бидат отстранети за да се открие градини на Палацо Reale; на Archeologico Museo Nazionale (Националниот археолошки музеј) - полн со некои од најсеопфатните збирки во Италија; и Наполи Sotterranea - еден фасцинантен серија на подземни тунели, ходници, скали, соби и сали, право во срцето на Неапол. Повеќе информации за Неапол туристички атракции.

Неапол се протега по должината на брегот и во текот на градот има многу плоштади, паркови и градини, но можеби највпечатлив е Орто Botanico (ботанички градини), еден од најголемите ботанички градини во цела Италија, со огромна колекција на егзотични растенија од целиот свет. Градот е поделен на области и главните шопинг област е базирана околу плоштадот dei Martiri, по Виа Chiaia, Виа Ромите и пешачки само преку Calabritto. На Galleria Umberto на Виа Сан Карло е дефинитивно вреди да се посети, колку за нејзината едноставно неверојатни архитектура како и за многу продавници внатре. Овој трговски центар во центарот на Неапол има широк спектар на малопродажни тргување во четири стакло покриви арки. Жив пазари се исто така одлично место да се најде зделка, полна со атмосфера и италијанскиот пазар закачки.

Постојат безброј ресторани, кафулиња и барови во Неапол, и многу си дозволи голема поглед на градот и bayfront. Хотели во Неапол се разликуваат во голема мера, со некои од повеќето достапни опции се базира околу плоштадот Гарибалди и четврт Mercato. Особено централно е Центро Storico, каде сместување е обилен и во непосредна близина на многу атракции. За малку луксуз, работата тргна на добро хотели во областа на Неапол Chiaia и Санта Лучија доаѓаат препорачливо, како и оние во предградието Vomero, кое е постигнато од страна на најдобар сценски жичарница вози. Кампери ќе најдете дека најблиску кампинг живеат во близина на Помпеја и Pozzuoli.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Наполи ферибот

Најдобра гаранција Наполи ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tirrenia Ferries, SNAV Фери или Гранди Navi Veloci патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Наполи. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Наполи ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Наполи ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Наполи автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Наполи Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Наполи, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Наполи во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Наполи и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал