Ница Фери

Ница Патнички и автомобили Ferries

Ница патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ница да Ajaccio, Bastia, Calvi и Иле Русе.

Споредба на сите достапни Ница ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни убав автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ница, Ajaccio, Bastia, Calvi и Иле Русе со Корзика Ferries или SNCM фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ница Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Ница Фери Билети
со Корзика Ferries или SNCM за фериботи и да отпатуваат од Ница да Ajaccio, Bastia, Calvi и Иле Русе онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ница патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие Ница ферибот билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Ница

Ница се наоѓа на француската ривиера во Прованс-Алпи-Азурниот брег. Благословени од еден сончев, умерена клима, Ница привлекува посетители од целиот свет. Меѓу многуте атракции се неговите прекрасни плажи, убава крајбрежен шеталиштето, интересни музеи, познатиот град знаменитости и други туристички атракции.

Ница, Главниот град на Азурниот брег е навистина космополитски туристичка дестинација. Овој дел од славното француската ривиера е совршено средство за љубителите на сонцето, со многу луѓе избираат да се релаксираат по спектакуларен крајбрежје Ница за време на сончеви летни месеци и благи зими, каде што се способни да се сончаат, гребло во азурно море, пливање, Waterski , parascend, џет-ски, или едноставно голтка мазна коктел.

Многу посетители кои престојуваат во Ница уживаат во прошетка по шеталиштето des Anglais (Шеталиштето на англиски јазик), кој датира речиси 200 години и линии медитеранскиот брег на градот во Baie des Anges (Заливот на ангелите). Централно место во животот во Ница, овој легендарен булевар е подобро позната како едноставно "Шеталиштето и се протега на околу 6 км / 4 милји, во кој многу светли сино столици, каде што можете да седат, да се релаксираат и да уживаат во извонреден поглед на морето.

Ница ферибот пристаниште
Туристички атракции во Ница

Туристите кои доаѓаат во Ница ќе најдете многу знаменитости можности низ целиот град. Многу од нив се историски и датираат од 17th век, како што величествената Палатата Ласкарис, на Cathédrale де Сент Réparate и зградите на Monastere Нотр Дам де Cimiez. Сепак, за многу посетители, легендарниот крајбрежјето е главна туристичка drawcard Ница, а особено полиран камења на Нептун плажа се едноставно unmissable, заедно со своите шезлонги, pedalos и детски игралишта области. Исто така од интерес за туристите во Ница, гледам за Basilique Нотр Дам, Cathedrale Orthodoxe Русе Свети Никола, а исто така и на Феникс Parc Флорални Ница, главниот ботанички градини во градот. Повеќе информации за Ница туристички атракции.

Многу од главните туристички атракции низ Ница наметнуваат знаменитости на свој начин, како што 16th век Форт du Mont Alban, кој нуди и импресивен француската воена архитектура и зачудувачки погледи. Иако не е точно историски, Ница Акропол доминира во просторот и е око-фаќање на мултимедијални и конференциски центар. Исто така вреди да се гледа за е старата порта, истакнат потсетник на својата позиција како главен град на француската ривиера, се полнат со ефектен јахти и опкружен со голем број на големото згради 18th век. Повеќе информации за Ница ознаки за земја.

Култура изобилува во Ница и градот може да се пофали голем број на добри музеи и популарни уметнички галерии. Нагласува вклучуваат Музејот де Palaeontologie humaine Тера Amata (Музеј на човекови палеонтологија), музејот на Слоновата Archéologie де Ница-Cimiez (Археолошки музеј), а исто така Départemental музејот des Arts Asiatiques на (Регионална Музејот на азиската уметност), од кои сите се исполнет со добро прикажана експонати и едукативни информации. За љубителите на уметноста во Ница, музејот des Beaux Arts (Музејот на ликовни уметности) може да се најде на авенијата des Baumettes, а музејот на Слоновата Уметност Moderne во et d'уметност Contemporain (MAMAC) по должината на авенијата Св Жан Батист е полн на меѓународната современа слики и поп-арт. Повеќе информации за Ница Музеи и Ница уметнички галерии.

На крајбрежјето на Ница е полн со туристички атракции, иако во близина се голем број на привлечен Азурниот брег градови. Исто така во близина на Ница многу традиционалната провансалски села, кои се полни со карактер. За висока мода и историја, Монако е полн со знаменитости можности и редовно посетуваат од филмски ѕвезди и познати личности, како и соседните туристички град Кан, особено во мај, кога нејзините светски познати филмски фестивал се одржува.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Ница

Најдобра гаранција Ница ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Корзика Ferries или SNCM патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ница. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ница ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ница ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга убав автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ница Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ница ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ница во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ница и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал