Nisyros Фери

Nisyros Патнички и автомобили Ferries

Nisyros патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Nisyros да Astypalea, Калимнос, Кос, Наксос, Парос, Пиреја, Родос и Tilos.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Nisyros во реално време и закажете најевтиниот достапни Nisyros автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Nisyros, Astypalea, Калимнос, Кос, Наксос, Парос, Пиреја, Родос и Tilos со Сина ѕвезда Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Nisyros Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Nisyros Фери Билети
со Сина ѕвезда Ferries за фериботи и да отпатуваат од Nisyros да Astypalea, Калимнос, Кос, Наксос, Парос, Пиреја, Родос и Tilos онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Nisyros патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Nisyros и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Nisyros

Nisyros е еден од Додеканези Острови locared помеѓу Кос и Tilos.

Вгнездена меѓу ридовите во северозападниот дел на островот лежи главниот град и пристаниште на Nissyros, Mandraki.

Градот Mandraki е местото каде што поголемиот дел од населението живее и е зафатен мал град, со варосани куќи, како и неколку традиционални nataural камени куќи. Во центарот на градот може да се пофали со шармантна плоштад каде што локалните жители и туристите да седат во вечерните часови за да уживаат во кулинарски задоволства во многу таверни. Патување на исток од Mandraki се спа извори на Loutra кои се уште работат и денес.

Освен Mandraki, а остатокот на малата популација на Nissyros имаат тенденција да живеат во необичниот рибарското село Пали. Жителите на островот често се организираат патувања и настани за младите, постарите лица и посетителите на островот.

Nisyros Ferries

Nissyros Не е позната по својата зуењето ноќен живот, но живописен таверни, традиционални кафулиња и барови постојат и да се создаде пријатна атмосфера за посетителите. Nissyros е идеален за купување на традиционални производи, како што се локалните Soumada пијалок направен од бадеми, мед, зачувани бебе домати и каперси. Рачно изработени везови е, исто така, може да се најде. Постојат ферибот конекции од Родос и Кос ако доаѓаат од Атина.

Препорачани знаменитости

Замоци, манастири, цркви, селата уникатна архитектура, калдрма плоштади, традиции и обичаи - сите се сведоштво за илјадници години на историјата и ве покануваме да го истражуваат. Улички, повеќето од нив камен поплочен, може да доведе до блиска средба со природата и историјата. Едрење околу Nisyros и престојува во посета на околните острови е незаборавно искуство - задолжително кога истражување на островот. Својата блага клима го прави погоден за туристички целата година.

MandrakiНајголемата село каде што ќе видите на пристаништето, музејот на актуелната уметност, Археолошкиот музеј, Palaeokastron (стариот замок) (6th - 4th век п.н.е.), венецијанскиот замок со црквата Панагија Spelianie (Богородица на пештерата) (14th век - одмор од 6 15 да ти август), Општинскиот Хот Спрингс, калдрмата плоштадите на Demarcheion (City Hall) и Potamos (реката) и на плажа Chochlakoi за пливање и за уживање на совршеност зајдисонце.

PALOI: А живописен рибарското село, на пристаништето град на Emporeio, каде што има приставане објекти. Таму ќе најдете на Хипократовата бањи, Богородица (Богородица), Thermiane и "Pacheia Ammos" (Дебела песок) и Lyes плажи, кои се совршени за пливање и уживање узо и закуски.

EMPOREIO: Планинска традиционално село во кој замокот на Pantoniki, црквата Taxiarches и Природни Сауна. Од "балконот на Emporeio", ќе можат да уживаат во спектакуларен поглед на вулкан и пророкот Илија, пиејќи чаша кафе или чаша узо, и пријатен вашето непце со традиционални јадења.

NIKEIA: А планинско село на традиционалната архитектура и панорамски поглед на вулканот. Овде ќе ги видете Порта (врата), познат калдрма плоштад, црквата Воведение на Пресвета Богородица, во манастирот на свети Јован Богослов (одмор одржана на 26 септември) и во манастирот на Пресвета Богородица, Пресвета Богородица (17th век; одмор на 23 август).

Lakki: Долината на Хефест, вистински отворен геолошки музеј, каде што можете да ја посетите Stefanos, Polyvotis и други кратери. Да истражуваат областа и да уживате во овој уникатен феномен, ќе треба специјална опрема

Во селото Mandraki се наоѓа Витезите замокот во кој можете да го најдете на манастирот Panaghia Spiliani (Богородица на пештерите) кои датираат од околу 1400 година.

Почнувајќи од класичниот период антиката акрополот на античкиот град Mandraki, Palaiokastro, се одржува во совршена состојба. Вкупната должина на тврдината е доста голем. На ѕидот и на карпа се постави границата на површина од околу 130.000 m2 вкупно со вкупен периметар од околу 2 километри со оглед на тежината на неколку камења во состав на ѕидот може да достигне тони 3,5.

Во селото Paloi може да најдете на Римска бања во која се наоѓа, како и малата црква на Panaghia Thermiani (Богородица на термални извори).

на beachside, Cliffy во мнозинство, е прекината од страна на брегот, не многу, но јас dyllic кои може да се најде целиот остров како што се: Lefki Паралија (бела плажа), на плажа на селото Paloi, на плажа на Pachia Ammos (дебела песок) , на плажа на лаги на селото и на плажа само на селото Chochlakoi која е именувана според нејзиниот голема црна обливам камчиња. Убави плажи, исто така, се најде во близина на остров наречен Gyali.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Nisyros

Најдобра гаранција Nisyros ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Nisyros. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Nisyros ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Nisyros ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Nisyros да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Nisyros Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Nisyros ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Nisyros во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Nisyros и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал