Nynäshamn Фери

Nynäshamn Патнички и автомобили Ferries

Nynäshamn патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Nynäshamn на Гдањск.

Споредба на сите достапни Nynäshamn ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Nynäshamn автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Nynäshamn, Гдањск со Polferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Nynäshamn Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Nynäshamn Фери Билети
со Polferries за фериботи и да отпатуваат од Nynäshamn да Гдањск онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Nynäshamn патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Nynäshamn и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Nynäshamn

Nynäshamn е Swedens најјужниот порта. Се наоѓа на околу шеесет километри јужно од Стокхолм и чамци транспорт како на товарот и патниците се одалечи од Nynäshamn.

Пристаништето во Nynäshamn е модерен патнички и Ro-Ro порта. Денес ова е една од двете копното пристаништа, од кои код на Gotland фериботи работат услуги на Висби (на островот Gotland). Од Nynäshamn таму е исто така на сообраќајот на дестинации на Гдањск и Ventpils.

Nynäshamn е општина во источниот дел на Шведска, јужно од Стокхолм. Постојат повеќе од 1,000 острови и островчиња во општината.

Морето доминира Nynäshamn - во лето пристаништето е позитивно жив со активност. својата совршена локација за пристаништето е само една од причините Nynäshamn цветаше.

Nynäshamn ферибот пристаниште

На крајот на овој век, малото рибарско село прерасна во центар за ферибот сообраќајот на Gotland и Русија, и тоа исто така, стана меѓународно познат како спа-центар. Во текот на 1912 Олимписките игри, Nynäshamn беше домаќин на Олимписките игри во едрење.

На богата и разновидна селата околу Nynäshamn има многу да понуди љубовникот на големиот отворено. Постојат неколку природни резервати околу Nynäshamn и шансите за доаѓа преку диви животни како елен, елен, па дури и дива свиња се големи!

Во денешно време голем број на годишните трки за едрење и моторни чамци може да се одвиваа од убава гледна точка на Strandvägen во јужниот дел на градот. Nynäshamn денес е атрактивна мал град со широк спектар на продавници и ресторани. Центарот на градот е во блиска далечина од двете пристаништа и станици.

Патување во пристаништето во Nynäshamn

Nynäshamn се наоѓа на околу шеесет километри јужно од Стокхолм. Тоа може да се стигне со автомобил, автобус и патнички воз во текот на годината.

Како да дојдеме до пристаништето во Nynäshamn со автомобил

Доколку се наоѓате во Стокхолм, се на пат 73 движел на југ од Årsta или Gullmarsplan.

Ако се приближува од Södertälje, се 225 пат и да остане на овој пат додека не го прекине во пристаништето Nynäshamn.

Други начини на добивање на пристаништето

Може да се патува на релација Стокхолм Nynäshamn користење на патнички воз (промена воз во Västerhaninge). Терминалната зграда во Nynäshamn е околу 400 метри северно од каде на патнички воз запира. Прочитајте повеќе на sl.se (надворешен линк)

Постојат, исто така, ги поврзува аеродромот автобус услуги кои работат во согласност со Gotland ферибот пристигнувања и заминувања. Прочитајте повеќе (надворешен линк)

Во зградата на ферибот терминал имате пристап до:

• пристигнување / заминување сала
• Киоск (работното време варира со брод повици)
• Компјутерски терминали обезбедување на интернет пристап
• лифт
• Колички (достапни за патници да се користи)

Паркинг

Во пристаништето Nyäshamn има паркинг простор за патниците и дополнителни паркинг простор е во процес на се ставени на располагање. Паркинг е на плати-и-дисплеј и е спроведено од страна Europark.

Референци

Nynäshamn центар и Nynäsvägen се пофали со широк избор на продавници, каде што ќе се најде облека, музика, накит, занаети, чевли, книги, електрични апарати, мебел дома и многу повеќе.
Повеќето продавници се отворени во работните денови 9.30 часот-6 часот и во сабота 9.30 сум-2 часот. Некои продавници отворен во недела, и продавници за храна се oepn секој ден.

кабини пристаништето во Fiskehamnen се отворени во текот на летните месеци, кои нудат сè, од антиквитети, уметнички и плетена стока на кафулиња служи Lejonet и Björnen сладолед, вафли и други колачи. кабини пристаништето се пријатно место за прошетка, или зошто да не уживате освежителен пијалок во еден од кафулињата? boths пристаништето се отворени секој викенд во мај и секој ден во јуни, јули и август.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Nynäshamn

Најдобра гаранција Nynäshamn ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Polferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Nynäshamn. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Nynäshamn ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Nynäshamn ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Nynäshamn да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Nynäshamn Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Nynäshamn ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Nynäshamn во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Nynäshamn и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал