Olbia Фери

Olbia Патнички и автомобили Ferries

Olbia цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Olbia да Arbatax, Civitavecchia, Џенова, Ливорно и Piombino.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Olbia во реално време и закажете најевтиниот достапни Olbia автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Olbia, Arbatax, Civitavecchia, Џенова, Ливорно и Piombino со Tirrenia, Грималди линија, Гранди Navi Фери, Моби линии или SNAV фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Olbia Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Olbia Фери Билети
со Tirrenia, Грималди линија, Гранди Navi Фери, Моби линии или SNAV за фериботи и да отпатуваат од Olbia да Arbatax, Civitavecchia, Џенова, Ливорно и Piombino онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Olbia патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Olbia и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Olbia

Olbia е во Сардинија, регион на Италија

Olbia е вистински "главната порта" за турист на Сардинија. Тој има голема пристаниште, каде фериботите од копното на Италија пристигнуваат и мал аеродром.

Olbia е исто така погоден појдовна точка за истражување на добро-познати туристички места на Коста Smeralda, Порто Rotondoor островот Ла Мадалена. Многу archological сајтови се во близина, исто така: nuragic група на "Cabu Абас", светите и на "Са Testa" и гиганти гробот на "Су Монте и S'Abe".

Самиот град не е толку убава како на брегот околу, но тоа не мора неколку атракции и повеќе од другите градови. Постојат неколку интернет кафулиња тука, постојат неколку добри италијански ресторани и некои убави барови и пабови.

Olbia е ферибот пристаниште, па лесно може да се добие во со ферибот / брод, од Civitavecchia (Рим ферибот пристаниште), Genova, Ливорно и Неапол.

Olbia Фери терминал

Olbia е античкото потекло се врати во ерата на nuragic; Во минатото тоа дена беше колонизирана од страна на Феникијците, Punics, Римјаните и Картагина. Поради својата плодна заднина и нејзините стратешка позиција за трговија кон другите медитерански земји, Olbia стана богат и значаен град. Античката историја на овој град уште може да се види и денес. Таму ни пунска некропола, стариот град ѕидови и римски бањи. Романескна црква на S. Simplicio, кој е целосно изработен од гранит и кое ја држи во внатрешноста навистина интересна колекција на римски натписи погребот е главниот вид teh датира од средниот век. Во историскиот центар, исто така треба да се погледне во црквата на S. Паоло XVII век, со своите Gallurese стил и многу стари куќи и згради.

На територијата на Olbia е населен уште од VIII век п.н.е., иако самиот град бил основан од Картагина не порано од околу VI век п.н.е. Уште од самиот почеток, на пристаништето беше од исклучително значење за економијата на градот, особено поради нејзината пченка извозот индустријата која има се состои неговиот главен извор на приходи.

Зборот "Olbia" значи "среќен град" (Чита Felice), иако минато на градот е прилично тешко. Olbia беше уништен и реконструирани повеќе пати во текот на својата историја. Ова може да биде причина за губење на неговото оригинално име, за време на различни доминации на просторот, кој конечно беше вратила во 1939.

Во 60 е, Olbia подложен на вистински демографски бум и богат туристички развој на оваа област. Денес, населението во градот е над 50 000 и се протега на површина поголема од градот Реџо Калабрија - главниот град на покраината. Оваа експанзија е постигнато благодарение делумно на пристаништето Olbia, кој стана најважното пристаниште за патниците во Италија, а делумно и поради меѓународниот аеродром.

Меѓу неговите значајни споменици е екс градската катедрала, која се наоѓа во стариот дел на градот и посветена на Св Simplicio, епископ на Olbia маченици под Диоклецијан царот во АД на III век црквата била изградена во три различни фази од XI и XII век и во текот на Римската некропола, чии остатоци се уште се видливи во внатрешноста на црквата (т.е. спомен таблети).
Olbia, исто така, стана познат поради последните археолошко откритие на 24 брод урнатините - 2 од нив на возраст од Нерон и 16 од АД V век Останатите 6 доаѓаат од Судскиот период. биле пронајдени остатоци за време на изградбата на новиот тунел на патот.

Само неколку километри од Olbia е Pedres Castle (Кастело ди попречува). својот стил на изградба доаѓа од Судскиот периодот на Висконти во Gallura. Друга замокот Кастело ди Са Paulazza, се наоѓа на мал рид и е на византиската потекло. Тоа е квадратен облик и има 4 агол кули во областа каде антички Nuraghe се зголеми во периодот кога царот Giustiniano освоил Сардинија во 534 АД камењата од Nuraghe се користат за изградба на замокот.

Оттука, Olbia не е само дестинација за туристи кои минуваат низ Коста Smeralda; таа стана вистинска туристичка локација во можност да ги задоволи дури и на потребите на најпребирливите.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Olbia

Најдобра гаранција Olbia ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tirrenia, Грималди линија, Гранди Navi Фери, Моби линии или SNAV патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Olbia. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Olbia ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Olbia ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Olbia да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Olbia Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Olbia ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Olbia во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Olbia и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал