Кејп Oma Фери

Oma Патнички и автомобили Ferries

Oma цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Oma да Hakodate.

Споредба на сите достапни Oma ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Oma автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Oma, Hakodate со Tsugaru Kaikyo бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Кејп Oma Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Oma Фери Билети
со Tsugaru Kaikyo бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Oma да Hakodate онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Oma патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Oma и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Кејп Oma

Кејп Oma (Omasaki) е најсеверната точка на Shimokita Полуостров и на целиот остров Хоншу, главниот остров на Јапонија.

Нос изгледа низ целиот Tsugaru Kaikyo теснец во јужниот дел на Хокаидо, каде што е видливо на јасни дена градот Hakodate. потрага сајт Кејп Oma е наредени со ресторани и продавници за сувенири продажба на риби и алги производи. Опсерваторија зграда во наметка изгледа надвор низ тесно.

Покрај нејзината географска озлогласеност, OMA е добро познат по своите туна индустрија. Oma Туна се меѓу најдобрите и најскапите во Јапонија, а повеќето направат својот пат до Tsukiji пазар во Токио и во суши ресторани низ Јапонија.

На Shimokita Полуостров е општо познато по својата суровиот пејзаж, диви пејзаж и лошото време. Иако овие аспекти се дел од атракција во регионот, тие, исто така, резултира во широко распространета затворање во текот на зимските месеци.

Oma Фери терминал

Tsugaru Kaikyo Фери нуди услуги од Hakodate на Хокаидо за Oma во северозападниот крај на полуостровот. Постојат два до четири услуги на ден, во зависност од сезоната. Возачите и велосипедистите се охрабруваат да се прават резервации однапред, особено во екот на сезоната. Имајте на ум дека не постојат автобуси или такси ранг директно од Oma ферибот пристаниште; или резервираат такси во однапред, или поставете го на таксисти, кои се на чекање за патниците кои се задржани. Инаку, постојат автобуските постојки во градот по должината на патот што води до Capr Oma (OMA-zaki). Автобуси се реткост.

Кејп Oma да видите & Дали

Тоа е можно да ја посетите Кејп OMA, најсеверната точка на Хоншу, без свој превоз ако дојде на 11: 10 ферибот во Oma и да се добијат со такси во Oma-Заки (нос), а потоа продолжи на југ кон Mutsu. Еден автобус кој оди од Oma да Mutsu повици во Кејп во 11: 58, но не запре за слики итн паузи. Самата Кејп има неколку туристички слика можности, многу мали продавници за продажба на подароци, туна и лигњи, плус добар поглед на Хокаидо.

Кејп Shiriyazaki е најстариот североисточната точка на Хоншу. Се одликува со прекрасна морски гребени и "диви коњи", ќе можат да добијат доволно блиску до милениче. Во зима портата на нос е заклучен и мора да одиме и коњите се чуваат во пасиште повеќе заштитени од суровата зима ветер, се уште е достапен, но не е во ред на вода. Во текот на летото може да се вози со излез на нос и да види како коњи и светилникот.

Yagen долина е еден од најубавите планински долини во сите Јапонија, кој се бесплатни топли извори и кампови.

Монт Osore е митски јапонски влезот во пеколот, во напуштена пустелија на сулфурна извори.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Oma

Најдобра гаранција Oma ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tsugaru Kaikyo бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Oma. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Oma ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Oma ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Oma да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Oma Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Oma ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Oma во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Oma и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал