Осло Фери

Осло Патнички и автомобили Ferries

Осло цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Осло до Копенхаген, Frederikshaven и Кил.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Осло во реално време и закажете најевтиниот достапни Осло автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Осло, Копенхаген, Frederikshaven и Кил со DFDS Seaways, зид линија или боја линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Осло Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Осло Фери Билети
со DFDS Seaways, зид линија или боја линија за фериботи и да отпатуваат од Осло до Копенхаген, Frederikshaven и Кил онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Осло патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Осло и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Осло

Осло, Градот Викинг, културата на градот, зима главниот град, градот на тркалање зелени ридови и спектакуларни фјордови е главен град на Норвешка, во потполност се кредитираат со многу придавки.

Осло Градот дише авантура со богата историја пулсира преку своите вени. Потопете се во убавината на Vigeland парк и почувствувајте го ветерот во косата како да ски одредување на скапоцени камења снег облечени падините на Осло. За да се направи поголемиот дел од вашиот одмор во Осло, имаме наведени првите моменти на Осло, како што се на врвот место, врвот бар и мора да се направи активности во Осло.

Овој главен град на Норвешка не е само богата со своите различни културни постоење, но е исто така познат по своите романтични пејзажи, која е вклучена во рамките на своите граници. И покрај тоа што е најважно, не заборавајте да ги собереш ски чизми или аикидо чизми кога во посета на најголемиот скијачки центар во Осло.

Осло е поврзан со Данска и Германија со автомобил ферибот. Боја на линија тече услуги на Кил (Германија) дневно. DFDS работи секојдневно услуги во Копенхаген (Данска), а зид линија обезбедува услуга на Frederikshavn (Данска).

Осло ферибот пристаниште
Осло туризам

Топ 10 Осло Знаменитости

Akershus тврдина (Akershus festning):
За изградба на Arkeshus тврдина започна во времето на царот Haakon V да се брани Осло против напаѓачите. Тврдината е средновековна структура и има шарени историја во текот на своето постоење. Овој средновековен структура се користи како домување затвор некои озлогласени криминалци. Постои Кралската Мавзолејот во замокот каде норвешкиот Член на кралското семејство, кои се закопани.

Националната галерија (Nasjonalgalleriet):
Националната галерија нуди празник за љубителите на уметноста како што се сместени огромна колекција на скулптури, слики и цртежи. Не треба да се пропушти се сликите "Мадона" и "Крик" од Едвард Минхен. Постарите експонати на Музејот видливо функција уметнички дела од Норвешка. Француски импресионистички слики и уметнички дела од уметници од целиот свет е сместен тука.

Норвешкиот опера и балет (Den Norske Опера и Балет):
На опера седи среде старото пристаниште и прави спектакуларни архитектонски белег за таа област. За прв пат посетителите буквално може да одиме на покривот на куќата опера. Можете да ги купите голем збирки на ЦД-а во Опера и постојат многу можности за гурманските љубител на храната. А работна сила од околу 600 луѓе се вработени за непречено управување на опера.

Фрам музеј:
Поларната Брод Фрам - Ајде бродот "Фрам" поларните брод да патуваат најдалеку северно и јужно краишта на земјата. Приказните на истражувачите како што ги мапираа на бродот преку вода и мраз, буквално, го прави за еден фасцинантен патување. Посетителите можат да имаат близок поглед на овој легендарен брод во музејот. Многу реквизити поврзани со поларна експедиција е сместен тука.

Музеј природни (Naturhistorisk музеј):
главната атракција на музејот е "Ида" на фосилот на почетокот на приматот. Тоа е најкомплетниот и најстарите фосили познати денес. Експонати за музејот биле собрани и зачувани за распон од речиси 200 години. Тоа е интересно патување низ географските и зоолошки музеј. Ботанички градини се подмладување, а исто така да информира и просветителската.

Музејот на Кон-Тики:
Музејот на Кон-Тики куќи собирање на експонати од познатиот експедиции на норвешкиот истражувач Тор Heyerdahl. Таа има експонати од експедиции на Тигар, Кон-Тики, Fatu-Hiva, Велигденскиот Остров и Ра. На сплав се користи за неговото патување од Јужна Америка преку Тихиот Океан на полинезиски острови се чуваат овде. Кит ајкула, најголемите риби во светот се најде дом во подрумот на музејот.

Норвешка Музејот на културната историја (Norsk Folkemuseum):
На Норск Folkemuseum е отворен музеј на воздухот со над 150 згради. Значајни меѓу овие е средновековен Gol одбрани Црква, која датира од 1200 АД животот и луѓето во различни региони на Норвешка преку различни периоди се изложени тука. Различноста помеѓу начинот на живот на земјата и во градот, меѓу различни општествени класи, исто така, се истакнува во овие експонати.

Музеј на викиншки брод (Vikingskipshuset):
брод-музеј Викинг е упад во животот и културата на Викинзите. атракции Ѕвездата на музејот имено викиншки бродови Gokstad, мелодија и Oseberg. Различни домашни предмети, санки, коли, алатки, накит и текстил од Викинг возраст се прикажани тука. Можете да ги купите реплики за викиншки бродови, накит, дрвени резби, па дури и напади посветена на Викинзите од музејот продавница.

TusenFryd Забавен парк:
На десетици scintillating вози, забавен парк TusenFryd е одлична за уживање на целото семејство. Еден дел од паркот е посветен само на помалите деца, па дури и вашиот мали tots можат да имаат експлозијата во паркот. Постојат многу игри да се играат и многу деликатеси да се осети во забавен парк. Одбојка на плажа, река, базен и трокреветни слајд се додаде атракции во текот на летото.

Vigeland Скулптура парк (Vigelandsparken):
Скулптурата Vigeland парк е светски познатиот атракција во Осло и популарна атракција. Паркот е над 80 акри и има скулптури дизајниран од страна на Густав Vigeland во Гранит и бронза. Има дел на паркот посветен на децата, каде што се прикажани бронзени статуетки на децата вклучени во игра. Целата тема на паркот е човечката состојба и го отсликува личности во различни расположенија.

Топ 5 барови

Smuget:
Smudget е Божји дар за љубителите на музиката. Тоа е домаќин на повеќе од 600 музика во живо концерти во една година. Публиката доаѓа во клубот се движи од сите возрасни групи и изнесува за живописни и напнатата атмосфера. Фановите на џез, блуз, фанк, соул, рок и R & B, можат да се најдат на нивниот дом тука!

Blaa:
Се наоѓа по должината на реката Akerselva, Blaa спортови одлична атмосфера и е задоволство да го посетите во било кое дадено време. Ова е жешка и се случува место за следбениците на куќата, џез, хип хоп и електронски.

Бар Бока:
Бар Бока е фрли назад кон 50 60 и е. Тоа ќе ве однесе назад во времето со својата енергична атмосфера придружена со прекрасен коктели и пијалоци catered од страна на професионални бармени.

Parkteatret:
На Parkteatret е одлично место за да се дружат, дали сте расположени за пијалок, кафе или светлина закуска. Тоа куќи избор квалитетот на коктели и пијалоци, заедно со богата кафе и вкусни сендвичи од хотелот Хавана.

Champagneria:
Champagneria има многу да се препорача за, кои се движат од материјални живо атмосфера на квалитетот пијалоци се сервира во возбудлива атмосфера. За љубителите на виното постои широк спектар на располагање со или без балон во сите цената се движи!

Топ 10 Активности

Риболов во Осло фјордови:
А патувањето во Осло е некомплетна без истражување на неверојатни убавината на фјордови. Островите во близина на Ирците имаат свој посебен карактер и ќе уживаат во истражување педа од него. Откријте опатија урнатините на Hovedøya, најдете зајаци во Gressholmen и да се релаксираат во пријатна кабини на работ на водата во Bleikøya, Lindøya и Nakholmen.

скијање:
Се доживее возбуда на скијање во Осло Winter Park Tryvann на (Tryvann Vinterpark). Земете вози на вашиот живот, додека во алпско скијање, снег интернат и скијање во оваа зима парк. Постојат падини кои ќе одговараат на деца, млади, возрасни, па дури и почетниците.

Велосипед во Осло:
Постојат многу циклус правци во Осло кои нудат прекрасен поглед. Можете да ги истражуваат шумска патека на планински велосипед или откријат патеки по должината на рутата на тркалезната Nøklevann Езеро нуди сценско ставови на ридови и езерото Ulsrudvann.

Норвешка Вечер крстарење на Ирците:
Се искачи на бродот традиционални дрвени плови и крстарење низ мрежата на зелени острови, украсена со летни куќи во Осло Ирците.

Реката Akerselva:
Реката Akerselva е пулсот на градот Осло. Таа никогаш не останува иста и промени се формира во текот на различни сезони дека е интересно да се набљудуваат. Реката нуди богатство на отворено можности како што се пливање, риболов, пешачење, одење, капење и велосипед по должината на реката.

Осло мини крстарење:
Се качат на брод од Осло Градското собрание да се истражуваат одзема здив убава острови во Осло Ирците и внатрешниот пристаништето. Тука се открие историјата на средновековната тврдина Akershus дека заштитени Осло од морето напади во време на ученост.

Тобоган рок:
Постојат многу популарни патеки за санкање во Осло. Се чувствуваат возбуда и возбуда на прифаќање на снег, како што брзаат долу снег облечени патеки. Некои од популарните места за санкање во Осло се од Akebakken и од Frognerparken.

Осло Град хоп хоп надвор турнеја:
Се искачи на бродот автобус Double Decker со отворен покрив поглед од најинтересните локации во градот на. Можете да го планирате вашиот итинерар на свој темпо. Вие може да видите некои од најдобрите атракции во Осло на овој начин. Автобуски станици вклучуваат фокални знаменитости во Осло, како што се Паркот Vigeland, Народниот музеј или музеј на Фрам поларните брод.

ноќен живот:
Осло има многу случува клубови и барови во градот. Тоа е особено познат по своите џез сцена. Многу клубови само им служи на храна во текот на денот и се претвори во еден ноќен клуб, кога сонцето оди надолу со пулсирачки музика, некакво отчукувања полна со диџеи и коктели.

Посета на музеи:
Осло, има богата култура и длабока историја, која може да се патуваше низ разни музеи dotting на градот. Музејот Фрам тера да живее авантури на поларната истражувачи додека Музејот на викиншки брод носи жив смел и храброста на борците Викинг.

Снаоѓање низ Битола во Осло

Осло има добра инфраструктура за јавен превоз и густа мрежа на патишта, железнички линии и Т-Бан (подземни патишта) за лесно заедница на автобуси, железнички пруги, такси и трамваи. Околу 8 различни трамвајски линии се шири низ Осло. Билетите може да се искористи од различни места преку вендинг машини.

Се качи на ферибот од Градското собрание да се истражуваат многу музеи на Bygdoy Остров. Музеите на островот се наоѓа во близина на едни со други, така што тие лесно може да се истражени пеш. Други фериботи работат од Vippetangen на други мали острови во Осло Ирците.

Осло, исто така, нуди многу можности за пријатен прошетки додека лежерно се восхитував на сценско убавина во Осло.

автобус систем
Осло има огромен и сеопфатен систем автобус. Околу 50 различни автобуски линии работат во текот на градот. Билетите се достапни за купување од возачите и автобуси заминуваат од Jerbanetorget кој се наоѓа од спротивната страна на станица во Осло. честите и разновидна автобуските линии го прави патувањето со автобус во Осло удобно искуство.

Такси
Кога ќе пристигнете на аеродромот во Осло, тоа е најдобро да нарачате такси од кабина на терминалот. Кои доаѓаат надвор и означување едно обично чини повеќе. Такси може да се пофали во Осло од улица или од многу такси рангирана достапни во целиот град. Тоа не е неопходно да се избере такси што е пред во ред во такси ранг. Ако сакате да плаќаат со кредитна картичка, информирајте го вашиот возач за тоа на почетокот на вашето патување. Широко се користи картички, како што American Express, Виза, Мастеркард, Diners картичка и Eurocard се прифаќаат.

Железнички
Централната станица во Осло формира јадрото за железници на Норвешка. Возови дневно се достапни од Осло за да стигнат до најубавите градови на Стокхолм и Гетеборг во Шведска и во Копенхаген во Данска. Возовите во Осло се управувани од страна на државните железнички оператор Норвешки (NSB). Може да се патува со воз да стигнат до Берген, Ставангер, Trondheim и Kristiansand во Осло. Локалните и регионалните возови исто така, може да се земе од метро станица Nationaltheateret кој се наоѓа под метро станица исто така, повика Nationaltheateret.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Осло

Најдобра гаранција Осло ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна DFDS Seaways, зид линија или боја линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Осло. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Осло, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Осло ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Осло автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Осло Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Осло, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Осло во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Осло и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал