Остенд ферибот

Остенд Патнички и автомобили Ferries

Остенд цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Остенде на Рамсгејт.

Споредба на сите достапни Остенд ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Остенд автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Остенде, Рамсгејт со Transeuropa бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Остенд Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Остенд Фери Билети
со Transeuropa бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Остенде на Рамсгејт онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Остенд патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Остенд и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Остенд

Остенд е космополитски град со пристаниште, јахта слив, аеродром и повеќе од 50 хотели.

Транс Европа Ferries организира патнички услуги (само со автомобил) помеѓу Остенде и Рамсгејт. Овој трансфер трае околу 4 часа.

Посетителите ќе бидете воодушевени од сите таму е да се види и не. Во текот на годината, многу активности се одвиваат. Некои моменти се: Остенде во сидро, театар од страна на морето, блеснаа понеделник, Меџик Светлини во парк, на Божиќ пазар со огромен мраз-уметничко лизгање рампата и карневал викенд со добро познат мртов стаорец топка. Vodcast на приморскиот град Остенд презентирани од страна на Симон Калдер и Бен Рос.

Во прилог на својата пристаниште, Остенде е исто така дом на меѓународен товарен и патнички аеродром. Пристаништето неодамна беше модернизиран и во инфраструктурата и организација и сега е водечка сила во индустријализацијата на внатрешноста на земјата.

Остенд ферибот пристаниште

Остенд, Најголемиот град на Фламанците брег, што започна како мала село изграден на еден остров наречен Testerep. Околу 1265, селото се стекна со статус на градови кога жителите им беше дозволено да се изгради салата во која да се одржи нивниот пазар. Главен извор на приходи за жителите беше, не е изненадувачки, риболов. Во 1395, да се обезбеди нивната населба, жителите одлучи да се изгради нова Остенд зад големите брани, подалеку од кога и опасна по морето.

Во 1722, холандската затвори влезот на пристаништето во Антверпен и Остенд стана познат. Во 1838, железничко поврзување со Брисел беше изградена и Остенд стана транзитна точка во Англија неколку години подоцна, кога првиот ферибот пловел до Довер. Остенд се зголеми во раст за време на владеењето на белгискиот крал Леополд I и Леополд Втори, кој и сакал да го поминат својот одмор во градот. Важни споменици и вили се изградени за кралското семејство и остатокот од аристократски Белгија наскоро следи, што доведува до Остенд се нарекува "Кралица на белгискиот морски страна одморалишта".

Една од главните Остенд, а можеби и помалку познати, адути е гастрономија. Што подобро место да ги тестираат деликатеси морето отколку на морскиот брег. Постојат многу ресторани, почнувајќи од ексклузивните жаришта да им атмосфера bistros, па има нешто да одговараат на вкус и буџет секого. Специјалитетите се Довер единствениот, ракчиња croquettes и 'домати полни со ракчиња. Таму е исто така многу да ви ги забавуваа подоцна во вечерните часови како пабови, клубови и кино комплекси. Проверете денес и прогноза за времето во Остенд.

Референци во Остенд

Бутик пребарувачи ќе бидат ограбени во Остенд. На врвот крајот на пазарот се Едуар Кројач и Едуар Couture, во Kapellestraat 6 8 и, соодветно, и има многу повеќе слични продавници на оваа улица. Адолф Buylstraat е исто така познат по своите ексклузивни бутици. Ќе ви откриеме многу прекрасни продавници во споредните улици на овие две сообраќајни шопинг улици. Бутици на паралелните Christinastraat вклучуваат Лопез во број 48, порибување престиж жените етикети, како и Билитис во 59.

На Wapenplein има трговски центар со повеќе од дваесет продавници. Само надвор од центарот на градот, во Алфонс Pieterslaan на четвртинки Петит Париз, исто така ќе најдете неколку продавници. Повеќето продавници во центарот на градот се отворени во попладневните часови во неделите и на празници.

неделни пазари

Четврток е главниот пазар ден во Остенд. Помеѓу 7 сум и 1 часот youcan купи неколку свежи производи на Wapenplein, Groentemarkt и Mijnplein во центарот на градот. А широк спектар на текстил, парфеми, накит и растенијата се исто така за продажба тука. Сабота наутро, таму е исто така на пазарот на Wapenplein и Groentemarkt. Во неделата можете да најдете мал цвет на пазарот на Wapenplein. Во понеделникот, многу мал пазар со неколку тезги се поставени на Wapenplein.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Остенд ферибот

Најдобра гаранција Остенд ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Transeuropa бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Остенде. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Остенд ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Остенд ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Остенд да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Остенд Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Остенд ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Остенде во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Остенд и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал