Палау Фери

Палау Патнички и автомобили Ferries

Палау цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Палау Ла Maddalena.

Споредба на сите достапни Палау ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Палау автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Палау, Ла Maddalena со Enermar Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Палау Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Палау Фери Билети
со Enermar Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Палау Ла Maddalena онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Палау патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Палау и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Палау

Палау, Сардинија е еден од најспектакуларните приморските градови во Gallura.

Селото е совршено вметната меѓу карпи, Медитеранот место и морето карактеризира со вкупно заедница меѓу објектите и природата. Шетаат малото село може да се восхитувам на доброто мали вили украсени во шпански стил, малата црква на Рита Свети и куќата во која живееше Грофот Рафаел на која е изгравиран на фразата "Сонувањето е жива", која стана мотото на локалитетот .

Палау почна да стане познат како туристичка дестинација само на почетокот на шеесеттите години. Најважните основачот кој воведе овој дел на Сардинија со остатокот од светот е шпанската Ерл Рафаел Невил кој ја создал туристички село Порто Рафаел. Одморалиште со куќи во типичен медитерански стил изградена за да биде во хармонија со околината. Денес, Палау е популарен кај туристите, но сепак далечни и доволно за да биде совршено место да се добие далеку од стресот и притисоците од секојдневниот живот непознат.

Палау ферибот пристаниште
Плажи Палау Сардинија

Cala Капра
На мал полуостров запечатени од страна на наметнување granitic рок на шеф на мечка, натопена во сенките на зелените и во парфимирани синилото на морето, само 4 километри од Палау, прекрасен залив Коза се покажува. Привилегирана позиција во предниот дел на архипелагот на Мадалена и Smeralda брег.

плажа Sciumara
На Sciumara, дека во Gallurese значи устата и се однесува на мали сезонски реката, нуди со својата длабока влезот entirly покриен со ниска Медитеранот место особено примамлив сцена. На еден чекор до Порт Рафаел, тоа може да биде лесно стигна мисла удобно асфалтиран пат.

Порто Поло - галебите Island
Порто Поло, исто така, knowed како Остров на галебите "е формирана од две големи и песочни плажи и се наоѓа на север до 5km Палау. Главните плажа е долга три километри и се состои од устата на "Liscia" река која иако во текот на летото е сува, им дава на местото на карактеристичните вегетација.

Порто Фаро
На плажа, опкружен со бројни потоци, ужива прекрасен поглед на архипелагот на Мадалена и нуди прекрасен и кристален море кое ја менува бојата во зависност од интензитетот на светлината. Песокот е бела, парична казна и згрижени.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Палау ферибот

Најдобра гаранција Палау ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Enermar Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Палау. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Палау ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Палау ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Палау автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Палау Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Палау ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Палау во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Палау и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал