Paldiski Фери

Paldiski Патнички и автомобили Ferries

Paldiski патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Paldiski да Kapellskär, Росток и Hanko.

Споредба на сите достапни Paldiski ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Paldiski автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Paldiski, Kapellskär, Росток и Hanko со Tallink Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Paldiski Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Paldiski Фери Билети
со Tallink Ferries за фериботи и да отпатуваат од Paldiski да Kapellskär, Росток и Hanko онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Paldiski патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Paldiski и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Paldiski

Paldiski е град и пристаниште Балтичко Море се наоѓа на полуостровот Pakri на северо-западниот дел на Естонија.

Првично шведски населбата позната како Rågervik, стана на руската поморска база во 18th век. Русите го преименува Балтийский Порт ( "Baltiyskiy пристаниште", односно Балтичко Порт, германски: Baltisch-Port) во 1762. Во Естонија името беше напишано Baltiski до 1933 кога Естонски изговор Paldiski стана официјално име.

Paldiski стана нуклеарна подморница центар за обука на советската морнарица. Со две земните нуклеарни реактори, и вработување на 16,000 некои луѓе, тоа беше најголемиот таков објект во Советскиот Сојуз. Поради нејзината важност, целиот град се затвори со бодликава жица до последниот руски воен брод замина во август 1994. Русија конечно се откажа од контролата на објекти на нуклеарниот реактор во септември 1995.

Paldiski Фери терминал

Дури и денес, 20 години подоцна, целиот Paldiski и полуостровот Pakri се опфатени во напуштени бункери, купишта ѓубре и неидентификувани разни воени остатоци. Некако изгледот на напуштените згради и крупна остатоци од советската воена инфраструктура направи еден фасцинантен спектакл вреди да се види.

Постои уште една добра причина да ја посетите Paldiski - полуостровот Pakri е исто така познат по своите спектакуларни варовнички карпи и во близина на семејството-пријателски плажи. Pakri Полуостров има највисока светилникот на Естонија и е исто така дом на ретки црна guillemots, кои изгледаат како мали пингвини.

Paldiski дефинитивно не е стереотип туристички град, но ако сте заинтересирани во советско или воена историја, ова е местото за вас. Тоа е исто така привлечен за луѓе кои се интересираат во природа или птицата гледа.

Paldiski е само под 50km од Талин и лесно достапни и таму се редовни траекти меѓу пристаништето Paldiski и Kapellskär, Шведска / Hanko, Финска / Либек, Германија.

Атракции во близина вклучуваат Noarootsi, Нова и Талин.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Paldiski

Најдобра гаранција Paldiski ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tallink Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Paldiski. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Paldiski ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Paldiski ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Paldiski да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Paldiski Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Paldiski ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Paldiski во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Paldiski и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал