Палма Фери

Палма Патнички и автомобили Ferries

Палма патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Палма во Барселона, Denia, Ибица, Махон и Валенсија.

Споредба на сите достапни Палма ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Палма автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од палма, Барселона, Denia, Ибица, Махон и Валенсија со Acciona Ferries или Balearia бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Палма Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Палма Фери Билети
со Acciona Ferries или Balearia бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Палма во Барселона, Denia, Ибица, Махон и Валенсија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Палма патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Палма и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Палма

Палма е историски шпански град се наоѓа на јужниот брег на островот на Заливот на палма, гордо покажувајќи историски траги од Римската империја, Византија, како и остатоци од населба Talaiotic.

Порано позната како Палма де Мајорка, тоа е главниот град на автономната заедница на Балеарските Острови во Шпанија и исто така познат порта. Поради сончево време и топли плажи, градот е омилена летна дестинација за одмор на кралското семејство, како и странски туристи.

Палма е космополитски град, опфаќајќи луѓе од Шпанија и Европа. населението на островот, исто така, вклучува многу доселеници од Јужна Америка и Африка.

Во прилог на ноќниот живот и жив уметнички сцени, јахти Копа дел Реј привлекува голем број на туристи во градот.

Палма ферибот пристаниште

Поставете излез прекрасен залив, Палма е градот кој никогаш нема да ве изневери. Среќен да се натпреварува со многу големи европски туристички градови, овој помал град е што не води сметка со историја, култура и живот. Палма е во срцето на сите нешта космополитска кој е зошто овој град го прави за идеален викенд пауза дестинација. Со пријатни кафулиња, одлични ресторани и шопинг дека може да се земе на Милан и Барселона, има многу да се види и да се направи и со сместување за да одговараат на сите вкус и буџети ова е идеална основа да се тестираат на парче Majorcan живот.


Топ 10 Палма Знаменитости

За оние посетители на Мајорка, кој никогаш не се впушти подалеку Палма Нова или Magaluf, во посета на Палма ќе биде вистински ги отворило очите, и се надевам дека ќе се покаже дека има повеќе на островот од неонски осветлени сите ноќни барови, и целиот ден британски појадок.

Катедралата Санта Марија (катедрала La Seu):
Катедралата Санта Марија Палма е подобро познат како La Seu. Ова готски римокатоличката катедрала е изградена на местото на претходно постоечките Арапската џамија. Кралот Џејмс I од Арагон почна изградбата на La Seu во 1229 и заврши тоа во 1601. Должината на La Seu е 121 метри; ширина е 55 метри, а неговата наосот е висок 44 метри. Иако катедралата е дизајниран во стилот на каталонски готски, исто така, покажува Северна Европа влијанија.

Замокот Bellver (Castell de Bellver):
Еден од ретките кружни замоци во Европа, Bellver замокот е седиштето за музеј на градот. Тоа ја отсликува готски стил на архитектура и е изградена во 14th век за крал Џејмс II. Под цивилна контрола Денес, замокот бил користен како воен затвор во текот 18th до средината на 20th век. Bellver замокот е една од главните туристички атракции на островот.

Арапски бањи (Banys Арапите):
Фасцинантен остатоци од историјата, Banys Арапите (Арапски бањи) покажуваат влијанието на мавритански окупација во Палма кој го нарече Медина Mayurqa. Една мала туристичка атракција во градот Палма, покривот и колони на овој единствен мала комора за капење се мудро сочувани. Својата доброто колонада и пропорционални архитектура привлекоа многу архитекти и љубителите на историјата. Banys Арапите се покаже она што го достигна височините на арапската култура и архитектура во текот на средниот век.

Епархиски музеј:
Колекција на уметноста во епархиски музеј нагласува некои од ремек-делата на италијанската уметност. Овие збирки всушност припаѓаат на некои други цркви во градот, но се изложени тука како што не може да се чуваат во нивната оригинална места поради безбедносни причини и за безбедност. Музејот се шири по должината на три различни нивоа и дава пристап до мал престој на монасите.

Town Hall (Ajuntament де Палма):
Шармантната градот сала Палма датира од 17th век. Според историјата на салата, таа била изградена во 1515 но изгорел во 1842. Заедно со неа, евиденцијата на КАНАРСКА векови на историјата и јавни архиви на островот, исто така, биле уништени. Денес е познат рандеву место како надвор од салата и некои прилично камени клупи се инсталирани каде што локалните жители сакаат да седат, чет, и поминуваат прекрасно време.

Passeig des Роден:
Еден можат да уживаат во прекрасниот поглед на катедралата седи во секое од одличните кафулиња во овој булевар. Барови и кафулиња во оваа улица се познати за вкусна храна и пијалаци. Не само тоа, продавници на брендови како што се H & M, Massimo Dutti и Зара се тука во овој булевар да им служи на вашата шопинг глад. Луѓето се привлечени кон овој прекрасен авенија, Passeig де Борн, поради својата убавина и мирна атмосфера. Ова е одлично место да се опуштите, да поминат еден ден и се врткаат наоколу.

Pueblo Español (C- Дел Poble Еспањол):
Pueblo Español, исто така познат како C- Дел Poble Еспањол е архитектонски музеј кој ја отсликува едно село-како дизајн. Што се развива некои факсимили од класичните дела на шпански архитектура. Ова може да биде голем ден-патување самото место кога сте во Палма како работни денови тука се полни со забава. Различни мајстори, продавници, ресторани и барови кои работат во рамките на музејот се идеални да се шетаат низ и го вдишуваме некои пијалаци, додека уживајќи во ремек-дела во овој музеј.

Placa мајор (Plaza Mayor):
Сега центар на стариот дел на градот, Placa мајор првично биле сместени канцелариите на инквизиција. Калдрма улици, стари згради, и отворен пазар занает во Placa Големи се главните атракции. Широк спектар на добри барови и ресторани може да се најде населби околу работ на плоштадот. Покрај тоа, исто така има доста голем број на уметнички галерии и со тоа е исто така познат "уметниците" четвртина ".

Пласа Cort:
Плаза Cort, исто така познат како Placa де Cort е плоштадот во центарот на Палма, каде што се наоѓа во Градскиот совет на палма. Ова стариот центар на Палма, може да се пофали око-фаќање на барокниот стил фасада направена од бројни елементи на 17th век. Готската црква Iglesia de Santa Catalina тука е исто така познат како туристичка дестинација.

Музеј на уметноста es Baluard современа:
А модерна уметничка галерија и музеј, Ес Baluard се наоѓа на пристаништето страна утврдувања стариот Палма. Музејот може да се пофали со голем и постојаната поставка на дела од шпанската современи уметници. Заедно со нив се и изложби организирани од разни уметници од делови на светот. Таа привлекува не само на љубителите на уметноста, туку и оние кои не се заинтересирани за современа уметност, како тие можат да уживаат во своите зајдисонце пијалаци во спектакуларни погледи на пристаништето Палма.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Палма

Најдобра гаранција Палма ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona Ferries или Balearia бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од палма. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Палма, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Палма ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Палма да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Палма Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Палма ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Палма во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Палма и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал