Panarea ферибот

Panarea Патнички и автомобили Ferries

Panarea цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Panarea на Наполи.

Споредба на сите достапни Panarea ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Panarea автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Panarea, Наполи со SNAV Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Panarea Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Panarea Фери Билети
со SNAV Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Panarea на Наполи онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Panarea патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Panarea и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Panarea

Panarea е мал остров кој се наоѓа надвор од сицилијанскиот брег и е еден од Aeolian Острови.

Од осум острови кои го сочинуваат синџирот на Aeolian Острови, Panarea е вториот најмалата. Островот е само 3 км. долги и 2 км. широк и има само околу 280 постојани жители на островот што го прави многу шармантна островот го прави.

Единствениот начин да се постигне Panarea е со чамци и бродови. Островот е лесно достапен од најголемите Aeolian островот Липари. За разлика од Липари постојат различни фериботи кои достигнуваат Panarea од крајбрежни локации како Наполи, Реџо ди Калабрија, Месина и Палермо.

За туристите најдобра опција ќе биде да се приземји на аеродромот во Катанија во Сицилија и да добијат такси или автобус за Milazzo, каде што ќе се качат на траект Panarea.

Panarea ферибот пристаниште

Panarea стана многу важна туристичка дестинација за богатите туристи, од кои повеќето се истражуваат на брегот на нивните јахти. Поради ова, Panarea гледа многу на ден-патување туристи кои доаѓаат тука секоја година, особено во лето. На островот се чувствува како еден грчки остров повеќе од италијанскиот, бидејќи на своите класични бели куќи. Panarea може да биде многу скапа во однос на сместување и други објекти во екот на туристичката сезона.

Движејќи се низ Panarea

Panarea е исклучително мал остров. Островот е толку мала што не постојат патишта тука, само тесни патеки и патеки. Постојат, исто така, нема автомобили на островот, бидејќи на целиот остров е лесно достапен пеш. Постојат, исто така, голф коли на островот со кои се обезбедува такси услуги. 3 тркала камиони и моторни велосипеди исто така се користат во Panarea за движење околу островот, иако генерално не е потребно.

Атракции на Panarea

плажите
Островот е прилично мал и нема многу атракции на островот освен само уживање во прекрасната глетка и доживување на локалната култура и начин на живот и сонцето. Постојат две плажи на островот, кои се доста карпест но се многу убави. Овие плажи, исто така, даваат прекрасен поглед на океанот, како и на вулкан на Stromboli. Од време на време, кога постојат мали ерупции на посетителите на вулканот дури и може да се види облаци од чад од плажите на Panarea. Најдоброто нешто што треба да направите е да уживате во поглед, сонцето и еден ден пикник во лето на плажите.

пешачки патеки
Постојат неколку пешачки патеки кои го заобиколуваат Panarea. Овие пешачки патеки обезбеди убави погледи на морето и да помине низ некои многу недопрени делови на островот. Тие интересни во природата не би сакал овие патеки, бидејќи тие нудат можност да се истражуваат на локалната флора и фауна, уште недопрени од локалното население.

Бронза Село Години
античкото село бронзеното време се наоѓа во близина Пунта Milazzese и може да се стигне пешки. Тоа ќе бидат потребни околу триесет минути да стигнат до селото, но тоа е достоен за тоа. Селото е откриена само во 1948 и има околу 20 мали колиби кои се смета дека се датираат со векови. Исто така, имаше неколку антички парчиња од керамички садови и други предмети, кои се пронајдени на локалитетот, но тие се пренесени во музеј. Нема влез такси за посета на селото и не постојат капацитети наоколу. Доста урнатините се уште не се откриени, која обезбедува возбудливи можност да се најде некои фасцинантни стари предмети.

нуркање
географската локација Panarea е тоа добро место за нуркање прави. Постојат голем број на нуркање места низ островот, кои се познати по своите шарени морски живот. Постои, исто така, на локација во близина на островот, каде што посетителите може да се нурне да се истражуваат остатоците на потонатиот брод брод. Постојат неколку продавници на островот од каде опрема за нуркање може да се земе за изнајмување.

Останете и сместување
Panarea може да биде многу скапо место за престој. Постојат само неколку хотели на островот и посетителите кои планираат да го посетат островот ќе треба да книга нивните соби месеци однапред, бидејќи тие имаат тенденција да се резервира брзо поради зголемувањето на туризмот овде. Хотелите се доста елегантен и луксузен, и не постојат никакви можности за свесно туристи буџетот. Неколку пати на цени за соби ќе мора повторно да се преговара кога претставниците на хотелот дојдат да се запознаат посетителите на обвинителна клупа. Некои добри хотели на островот се Хотел Lisca Бјанка, Хотел Quartara, Хотел рајот, Hotel La Piazza и хотелски Oasi.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Panarea ферибот

Најдобра гаранција Panarea ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SNAV Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Panarea. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Panarea ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Panarea ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Panarea да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Panarea Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Panarea ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Panarea во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Panarea и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал