Парос Фери

Парос Патнички и автомобили Ferries

Парос цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Парос да Аморгос, Aegiali, Katápola, Anáfi, Astypalea, Donoussa, Folegandros, Ираклион, IOS, Iráklia, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Koufonissi, Лерос, Миконос, Наксос, Nisyros, Патмос, Пиреја, Рафина, Родос, Санторини, Schinoussa, Sikinos, Сирос, Thirassia, Tilo и Тинос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Парос во реално време и закажете најевтиниот достапни Парос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Парос, Аморгос, Aegiali, Katápola, Anáfi, Astypalea, Donoussa, Folegandros, Ираклион, IOS, Iráklia, Калимнос, Кастелоризо , Кос, Koufonissi, Лерос, Миконос, Наксос, Nisyros, Патмос, Пиреја, Рафина, Родос, Санторини, Schinoussa, Sikinos, Сирос, Thirassia, Tilo и Тинос со ANEK, Сина ѕвезда Ferries, Грција Seaways, море авиони или Егејска брзина линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Парос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Парос Фери Билети
со ANEK, Сина ѕвезда Ferries, Грција Seaways, Море авиони или Егејска брзина линии за фериботи и да отпатуваат од Парос да Аморгос, Aegiali, Katápola, Anáfi, Astypalea, Donoussa, Folegandros, Ираклион, IOS, Iráklia, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Koufonissi, Лерос, Миконос, Наксос, Nisyros, Патмос, Пиреја, Рафина, Родос, Санторини, Schinoussa, Sikinos, Сирос, Thirassia, Tilo и Тинос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Парос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Парос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Парос

Парос, Заедно со нејзиниот поголем сосед Наксос, претставува центар на главниот централен група грчки острови, познат како Киклади. Киклади чини олицетворение на грчките острови, со бела коцка куќи, кристално море и долги песочни плажи. Парос е еден од најдобрите од нив.

Недостатокот на голем аеродром има обезбедено дека Парос не потклекна под притисокот на неодложните потреби на намалување на цените на пакет турнеја компании. Наместо тоа, Парос caters за повеќе независни туристички и, со своите добри ферибот конекции, Парос е омилен долгогодишен младите кампери и туристи.

Главниот град на Парос, Parikia, се наоѓа во огромна заштитени залив и тоа е, исто така, главното пристаниште на островот со чести ферибот конекции до многу други острови. Парос, исто така, има идеални услови за сурфање на ветер и многу меѓународни натпревари се одржуваат во Парос островот одморалишта.

Парос е грчки остров што ќе одговараат на оние кои се во потрага по мирен дестинација со добра туристичка инфраструктура, но малку надвор од тепани песна. нејзината централна локација и одлична ферибот конекции, исто така, го прави Парос идеална база за грчкиот остров подрипнувајќи.

Парос Фери

Големиот долг водата во Paroikia или Parikia, е островот Парос град на некои 2,000 луѓе. Пристигнуваат посетител гледа малку во начинот на грчкиот остров шарм. Евтини кафулиња, таверни и продавници бижу хармоника во двете насоки од централната пристаништето која има tarted до ветерници во неговата уста, популарно место за средба на патници. Parikia пристаништето привлекува околу 30 фериботи еден ден во високите летни сезона често пука на рабовите.

На исток од Parikia лежи unwelcoming откос на асфалт и бетон полн со паркирани автомобили и камиони. тесните грла на патот на тесен, развлечен плажа на Ливадија, поддржан од тамариск дрвја и спојката на таверни и барови на што оди кон копното страна на зафатен Parikia патот пред распрснува во Ворен на еднонасочни улици.

На запад на Parikia, линија на ресторани стојат зад монотоно морето ѕидот, додека сето тоа Питерс надвор во мала шиндра плажа, неколку стари ветерници изгуби меѓу процут брза храна кафулиња, кои сега брегот.

Зимскиот на Parikia се зголеми четирикратно во последните неколку години и тоа покажува. Но, далеку од брегот, тоа е друга приказна. По кафена знаци на традиционалните населба зема посетители на широк поплочен плоштад со мал триаголник парк и извонреден врати катедралата Ekatontachoni.

Зад таа е Археолошкиот музеј, а потоа еден лавиринт од улички џем се одликува со интересна мешавина на продавници, галерии, кафулиња и варосани куќи, но чудно е само еден супермаркет.

Во срцето на Parikia се ѕидовите на Венецијанската Кастро, означени на страната на морето од терасите на камен покриен со зеленило и цвеќиња и во внатрешноста на венецијанскиот замок на 13th век и е опкружен со десетици на живописни цркви полна со богатства.

Paroikia во основа е зафатен пристаниште, со кејот таверни во насока на туристи само поминува покрај, или чекаат за појдовен траект или само пристигнува на дојдовен еден. Постојат некои тивка плажи понатаму круг на заливот на север во Krios и Агиос Fokas но тие се мали и безлично.

Иако пристаниште Parikia има само една мала и често преполни плажа постојат неколку можете да се најде во близина. Некои од нив се во блиска далечина и имаат сместување премногу. Секој гледа за плажа одмор во Parikia ќе биде подобро да одлучуваат за на источната страна од градот каде што има голем број на beached нанижани околу заливот на запад со кои се соочува. Еден добар пат води право околу заливот зад сите најдобри плажи и до синор на Агиос Fokas.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Парос

Најдобра гаранција Парос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ANEK, Сина ѕвезда Ferries, Грција Seaways, Море авиони или Егејска брзина линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Парос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Парос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Парос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Парос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Парос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Парос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Парос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Парос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал