Патрас Фери

Патрас Патнички и автомобили Ferries

Патрас цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Патра до Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица и Венеција.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Патрас во реално време и закажете најевтиниот достапни Патрас автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Патрас, Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица и Венеција со ANEK Супербрз, минојската линии Фери, Супербрзи Ferries, Endeavor линии или ANEK линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Патрас Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Патрас Фери Билети
со ANEK Супербрз, минојската линии Фери, Супербрзи Ferries, Endeavor линии или ANEK линии за фериботи и да отпатуваат од Патра до Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица и Венеција онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Патрас патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Патрас и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Патрас

Патрас, Некогаш позната како Патра, овој "вистински" грчки град се уште се занимава со својата винска индустрија, земјоделството и угостителството за туристи. Третиот по големина град во земјата, Патра е најдобро позната по својот карневал.

Главно познат по своите зафатен пристаниште и ферибот заминувања во Италија, да не зборуваме за фантастични карневал се одржува секоја година да започне големиот Велигденски сезона, Патра и околината нудат богатство на нештата да се направи и да видиме.

Постои голем метропола од страна на морето со прекрасен стар дел. Неокласичен згради, катедрали, музеи, продавници, барови, кафулиња и енергична ноќен живот ја прават оваа област богатство чекаат да бидат откриени. На дофат планини, езера, пештери, и села, сите со прекрасни природни пејзажи.

Патрас е многу добро поврзан со ферибот со Италија (Анкона, Бриндизи, Бари и Венеција). Локалните фериботи, исто така, водат Патрас на Јонските острови.

Патрас ферибот пристаниште
Што да направите во Патра

Модерниот град Патрас е изграден право на неговите древни остатоци. Градот се наоѓа во подножјето на планината Panachaikon, нуди одличен поглед на Заливот на Патрас.

На страната на планината се наоѓа замокот. Таа била изградена врз урнатините на древниот Акропол, во втората половина на овој век н.е. 6th Замокот состои од триаголен комплет, засилена со бастиони и тврдини. Еднаш, замокот бил заштитен со ров. Внатрешниот комплет исто така беше заштитен со ров. Земете познатиот 193 скали кои со почеток во врвот на плоштадот Свети Никола да се дојде до замокот.

Античкиот театар се наоѓа токму во близина на плоштадот Свети Ѓорѓи. Тоа е една од најубавите во Грција и е изградена веднаш по "Herodeion", во Атина. Веб-страницата се откриени во 1889 и била повторно изградена по Втората светска војна. Во текот на летото, тоа е се користи за концерти и театарски претстави.

Катедралата Свети Андреас (Агиос Андреас) е најважниот црква во градот. Тоа е посветен на светецот-заштитник на градот, Свети Андреј. Во близина на новата црква, се уште стои старата црква која била изградена врз доаѓате на местото каде беше распнат апостол Андреј.

Ако сакате да го вкусите некои од познатите грчки вина, Појдете на патување надвор од градот да го посетат Ахаја Clauss визба. На повеќето познати вино произведено тука е Mavrodafne. Визбата може да биде посетен од 9 7 АМ до премиерот и тури се нудат на англиски јазик.

Рио-Андирио мост поврзува полуостровот Пелопонез во главниот земјиште. Пред мостот бил изграден, туристи беа лице да се земе било многу долго дискови или на здодевната ферибот да се добие од Атина кон полуостровот. Сега е можно да се вози од Атина до Делфи, а потоа во текот на нов мост во северниот дел на полуостровот. Коринт, Микена, Епидаурус и Tiryns се постигне во близина, како и поради новиот мост. И покрај тоа што е сместен во област на висок сеизмички ризик, мостот е совршен најбезбедното место за да биде во голем земјотрес.

Секоја година во пролет, Патра е дом на Патрас карневал, единствен во Грција и најголемите во Европа. Настаните се започне во јануари 17 и ќе трае до чист понеделник (првиот ден од Источна православна христијанска Велика Велигденскиот пост) и вклучуваат различни забавни нешта да се направи, како на пример топки, паради, па дури и на децата карневалот.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Патрас

Најдобра гаранција Патрас ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ANEK Супербрз, минојската линии Фери, Супербрзи Ferries, Endeavor линии или ANEK линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Патрас. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Патрас, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Патрас ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Патрас автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Патрас Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во градот Патрас, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Патрас во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Патрас и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал