Paxi ферибот

Paxi Патнички и автомобили Ferries

Paxi патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Paxi да Бриндизи и Закинтос.

Споредба на сите достапни Paxi ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Paxi автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Paxi, Бриндизи и Закинтос со Европската Sealines фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Paxi Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Paxi Фери Билети
со Европската Sealines за фериботи и да отпатуваат од Paxi да Бриндизи и Закинтос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Paxi патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на Paxi ферибот билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Paxi

Paxi е најмалата, но еден од најубавите грчки острови во Јонското Море. Таа се наоѓа во јужниот дел на Крф.

Таа има жив порта и главниот град, но остатокот е во општа недопрени од страна на индустријата, иако таа го видел многу популарност од "60s. Познатиот плажи, селата и зелени ридови полн со маслинови градини остануваат исти како што беа пред многу векови. Сценско карпи и магично морски пештери нудат недопрен средина која е тешко да се најде.

Многу веројатно никогаш не сте слушнале за овој мал остров, но тоа е една прекрасна место за секој кој сака навистина тивка, релаксирачки одмор.

Многу убава, зелена и планински малку бисер, Paxi нуди неколку работи кои треба да се види, прекрасните плажи и многу гостопримливи луѓе.

Мештаните живеат делумно исклучување земјоделство, риболов и сточарство, но до одреден степен, исто така, на туризмот.

Paxi Beach

Paxi е една убава мал остров, зелена и Низ. Таа има неколку земјоделски села и дебели насади со маслинови дрвја, солиден западниот брег карпи, неколку морски пештери и разни песочни плажи. Градот е мал обем, со две пристаништа: главната пристаниште, каде фериботите приклучете го, а само една кратка прошетка далеку, мали пристаниште кои се наредени со 19th век розова, крем и варосани куќи со венецијански стил ролетни и балкони. Меѓу тесни улички ќе најдете неколку барови и таверни.

Во еден мал остров како Paxi, не постојат многу места каде што можете да ја посетите, но има нешто што ми доаѓа на ум: Културно музеј. Сместен во поранешната училиште на јужниот брег, за култура музеј има електрична колекција на локалната историја. За жал, неговите часови се непредвидливото па ќе мора да помине за да се види дали тоа е отворен. Ти си поголема веројатност да го најдете отворен во вечерните часови, секако.

На Кастро. Изградена од страна на Венецијанците во 1423 и се уште добро сочувана, ќе го најдете на карпесто островче се соочува пристаништето, Агиос Николаос. Во близина има една стара ветерница. Исто така можете да ја посетите Grammatikou замок во близина на Lakka, збогатена со кула е исто така вреди да се посети.

плажите на островот се претежно мали и каменист. Локалните жители ги нарекуваат "spiatzes". Ќе се постигне многу од оние со автомобил или мотор и други по патека или уште подобро со брод. Некои од најдобрите плажи на островот се Плака, Spiatza, Paxos, Balos, Света Марина, Mogonissi, Kloni, Gouli, Kamini, Kakia Lagada, АЛАТИ, Pnigmenos, Kipiadi, Pounta, Levrecchio, Kipos, Мармари, Harama, Kanoni, Planoi , Arkoudaki, Orkos, Lakkos, Monodentri и Glyfada.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Paxi ферибот

Најдобра гаранција Paxi ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Европската Sealines патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Paxi. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Paxi ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Paxi ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Paxi да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Paxi Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Paxi ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Paxi во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Paxi и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал