Пезаро Фери

Пезаро Патнички и автомобили Ferries

Пезаро цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Пезаро за Задар и Лошињ.

Споредба на сите достапни Пезаро ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Пезаро автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Пезаро, Задар и Лошињ со Венеција Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Пезаро Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Пезаро Фери Билети
со Венеција Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Пезаро да Лошињ и Задар онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Пезаро патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Пезаро и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Пезаро

Пезаро, На италијанскиот Јадрански брег, не е добро позната на странски патници, но тоа е популарна традиционалните одморалиште и италијански посетители се доаѓа тука за да уживаат на песочните плажи за сто години.

Пезаро (Се изговара со акцент на првиот слог) е релативно голем град, со население од околу 90,000 и вториот по големина град (по Анкона) во регионот на Ле Марке, на источната страна од централна Италија.

Градот се наоѓа во северниот дел на регионот, во близина на ривиера од Емилија Ромања и повеќе познати центар на Римини, а тоа е главен град на провинцијата Пезаро е Урбино. Како и повеќето италијански поморските летувалишта, оригиналниот населба, кои датираат од римско време, е на кратко растојание во внатрешноста, така и на Центро Storico - историскиот центар - е одвоена од Медитеранот со помодерни и помалку атрактивни случувања на хотели и крајбрежен живеалишта.

Пезаро пристаниште
Пезаро туристички знаменитости

Постојат неколку интересни работи да се види во стариот центар на градот, кој се наоѓа помеѓу железничката станица и морето. Од железничката станица, главата на десно минува по должината на ѕидовите на градот. Од фашистички Гарибалди одиме директно на по Виа Branca. Ова е корисно главните улица која минува низ историскиот центар, која поминува низ големи Piazza del Popolo, главниот плоштад во градот, каде што може да му се восхитуваат на Гранд Ducal палата (Palazzo Ducale). Продолжува директно на по Виа Росини, ќе помине куќа Росини и катедрала на градот (види подолу), а потоа се дојде до современиот крајбрежен дел на градот. туристички информации канцеларија е во право овде, во фашистички дела Слобода, и е добро порибено со одлични мапи и брошури на англиски јазик. кејот шеталиштето лежи само напред; ова е добро место да се седне, да се погледне на морето, учат на туристички брошури и планирате вашиот ден. Не пропуштајте ја фантастично елаборат вила во она што Италијанците го нарекуваат Либерти стил (по продавница Лондон) на истиот плоштад. Тоа е Villino Руџери, и е изградена помеѓу 1902 1907 и во креативни уметнички стил Nouveau.

катедралата Пезаро (Cattedrale) на Виа Росини има атрактивни романескна фасада, и историја што датира подалеку од сегашната зграда. Ископувањата открија делови од ранохристијански мозаици под сегашната зграда, кои датираат од двата претходни цркви на сајтот. Овие се видливи под стаклени панели во црквата подот; земе пари за да работат на илуминации (€ 1 кога го посетив).

Постојат неколку мали музеи за посета во Пезаро. родното место Росини, Каса Росини, е на улица сега го носи неговото име. Овој мал Музејот е отворен за јавноста и се сместени на различни делови од сувенири. Росини е роден тука во 1792, иако неговото семејство живееле само во куќа за неколку години. На Musei Civici (град музеи) се состои од керамика музеј и уметничка галерија (pinacoteca), каде што нагласи е Крунисување на Богородица Џовани Белини. На Museo Oliveriano содржи археолошки експонати, многу од блискиот железното време некропола во Novilara.

По прошетка по должината на кејот, кафе во Piazza del Popolo и некој музеј време, се уште има некои истражување да се направи во Пезаро. Постојат повеќе интересни цркви и згради за да ја видите; мапата на располагање во туристички информации канцеларија е скапоцен водич. Реката Foglia здолништа центарот на градот и прашања во Јадранското заедно порта и светилник Пезаро. Од друга страна од железничката пруга е голем јавен парк, Parco Miralfiore. Повеќе надвор од градот два историски куќи кои се вреди да се посети кога се отвори - проверете со канцеларија за информации турист во Пезаро: Вила Caprile, која има елегантен градина со фонтани (градини отвори на летни попладниња), и наметнување Вила Империале (visitable на повремени посети bookable преку Канцеларијата за информации на туристичката).

За плажите

централниот крајбрежен шеталиштето е рамо до рамо фашистички дела Слобода, каде клупи и малку синор овозможи туристите да уживаат пати во текот на вода и должината на крајбрежјето. Постојат песочни плажи во секоја насока, а друг зад аголот во Баја Фламинија, на далечната страна на пристаништето. Како што е нормално во Италија, плажите се преполни со приватна плажа концесии и редови на лежалки. Од страна на ридот на јужниот крај од градот, Colle Ardizio, има некои бесплатни плажа (Spiaggia либера) ако сакате повеќе основни плажа искуство.

Работи што треба да се направи околу Пезаро

Иако е потребно само за кратко време да ја посетите туристички знаменитости Пезаро, тоа е навистина вреди да се истражува во областа околу градот. Во внатрешноста се атрактивни тркалање зелени ридови и места од интерес; со малку планирање можете да ја посетите некои од овие со јавен превоз. Во другите летувалишта долж брегот, како што Римини и Fano, се лесно достапни од Пезаро користење на железничката линија која го следи брегот. На повеќето културни ден ќе биде патување во Урбино, атрактивната врвот градот познат по тоа што бил седиште на војводата Федерико на Montefeltro, чиј огромен ренесансата палата е отворена за јавноста. Чести автобуси заминуваат железничката станица Пезаро за Урбино; некои се бавни за локалните услуги и други, незначително поскапи, да обезбеди 45 минути брза конекција.

Пезаро транспорт

На најзгодно аеродроми за Пезаро се во Анкона и Римини (и се служи со авиокомпанија Рајанер од Велика Британија). Пезаро е на железничката линија која ги поврзува Болоња и Римини со Анкона и има чести возови по овој дел од брегот, што го прави лесно да се добие од еден центар на друг. Различни видови на воз работи на пат и ќе треба да се купи точниот билет за видот на услугата што ја користите. Regionali, регионалните возови, се побавно, но многу поевтини од брз Еуростар и Меѓуградската услуги. Железничката станица е на внатрешната страна на центарот на градот, и е за дваесет минути пешачење од морето

Внатрешноста на регионот Марке е многу ридско повеќето градови се поврзани со автобуси. Пезаро е во центарот на локалната мрежа; многу автобуски линии заминуваат од должината на железничката станица и други од автобуската станица во фашистички Matteotti; може да се соберат информации за возниот ред тука или од канцеларија за информации туристички страна на морето.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Пезаро

Најдобра гаранција Пезаро ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Венеција Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Пезаро. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Пезаро ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Пезаро ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Пезаро да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Пезаро Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Пезаро ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Пезаро во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Пезаро и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал