Пескара Фери

Пескара Патнички и автомобили Ferries

Пескара цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Пескара во Сплит и Стари Град.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Пескара во реално време и закажете најевтиниот достапни Пескара автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Пескара, Сплит и Stari Grad со SNAV бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Пескара Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Пескара Фери Билети
со SNAV бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Пескара во Сплит и Stari Grad онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Пескара патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Пескара и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Пескара

Пескара, Лоцирана по должината на јадранскиот брег на Италија, се наоѓа во една убава место долж источниот брег на земјата. Многу од луѓето кои доаѓаат во Италија зборува блескаво за убавината на Амалфи брег, историјата на Рим, културата на Фиренца и единственоста на Венеција. Сепак, не многу се зборува на убавото источното крајбрежје на оваа древна земја.

Песочни плажи се прошири за повеќе од 20 непрекинато км, и области во внатрешноста подложен на извонреден развој, така што во моментов постојат еден широк населби, вклучувајќи ги и околните општини, како Montesilvano, Chieti, Francavilla, Чита Sant'Angelo, Spoltore, каде што над 400,000 луѓето се концентрирани (една третина од целото население Абруцо).

Пескара е исто така познат како родното место на Габриеле D'Annunzio, еден од главните италијански поети на 20th век, а седиштето на 2009 Медитерански игри.

Пескара Фери, Италија

Земете патување подалеку одредување на брегот од Пескара и ќе најдете оние градови кои го прават овој регион скриен дијамант за многумина. Francavilla Ал Маре, Ortona, С. Вито Chietino и Vasto имаат многу привлечност што обично ќе се дружат со крајбрежни села. Од мали ресторани служат риба фатени неколку часа пред да се воодушевувачки поглед на Јадранското Море, овие градови имаат ова и многу повеќе.

Пескара знаменитости

Некои од популарните туристички знаменитости во Пескара вреди да се посети се: -

  • Катедралата на Сан Cetteo, Светец-заштитник на градот, со прекрасната слика 17th век од страна на Guercino претставува Свети Фрањо Асишки и мермер мавзолејот на мајка Габриеле D'Annunzio е.
  • На мајчиниот дом на Габриеле D'Annunzio (18th век), обновена во 1930 е
  • На Museo деле Генти d'Абруцо, една од најимпресивните во регионот, собирање во многу соби сите страни на животот, традициите, економијата на народите Абруцо од праисторијата до 19th век
  • Палацо дел Governo, Зачувување на парична казна статуи на Giudo Костанцо од Ortona и огромниот сликарство "Ла Figlia ди Iorio", најпознатата работата на сликарот Франческо Паоло Michetti од Tocco
  • Црквата на Санто Спирито
  • Црква Андреа Apostolo
  • Работи со скулптор Пјетро Cascella (Роден во Пескара во 1921), меѓу кои и еден од симболите на градот, "Ла кораб", по должината на кејот соочува Централна плоштадот Salotto
  • На Museo Cascella
  • На Museo Ittico


Пескара
исто така има многу убави ресторани и trattorie каде риба и морска храна е уметнички служи во согласност со повеќето вкусни рецепти на поморски Абруцо, традиционалните сладолед продавници на Berardo и Camplone, во вечното ривалство едно спроти друго право на кејот, каде врвен мраз може да се ужива -cream креации во високо домот околина малку растојание од шопинг-улиците на центарот; и, се разбира без да остават секој зема време да се купи традиционалните Parrozzo, деликатната Pescarese торта врз основа на бадеми и покриени со чоколадо, уште подготвени во согласност со рецепт измислен од страна на Luigi D'Amico во 1911.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Пескара

Најдобра гаранција Пескара ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SNAV бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Пескара. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Пескара, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Пескара ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Пескара автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Пескара Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Пескара, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Пескара во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Пескара и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал