Пиреја Фери

Пиреја Патнички и автомобили Ferries

Пиреја цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Пиреја до Chania и Хераклион.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Пиреја во реално време и закажете најевтиниот достапни Пиреја автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Пиреја, Хања и Хераклион со минојската Фери линии или ANEK супербрзи фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Пиреја фериботи
Цените на билетите и Резервации


Книга Пиреја Фери Билети
со минојската Фери линии или ANEK Супербрз за фериботи и да отпатуваат од Пиреја до Ханија и Хераклион онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Пиреја патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Пиреја и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Пиреја

Пиреја е на пристаништето во Атина за повеќе од 2500 години, хранење на главниот град со бродови полни со трговците, стоки, верниците, а сега, туристи.

Ако пристигне во Атина преку вода, вашето патување ќе ве однесе низ Пиреа. За повеќето посетители, тоа е слабо-смета позадина по една прекрасна крстарење, или брзо станица, додека чекаат за хидрофоил или траект.

Но, Пиреја има шарм на сопствената. Академијата Наградуван Мелина Меркури филмот "Никогаш во недела" е снимен во Пиреја. Тоа е местото на Универзитетот во Пиреја во која има студии во поморска историја меѓу другите предмети.

Ако патувате низ Пиреја јануари 6th, да се внимава од за толпата гледајќи младите Грци нуркање за златен крст, како дел од одбележувањето на Богојавление.

Фери пристаниште Пиреја

Пиреја е исто така дом на Yacht Club на Грција, одамна воспоставени организација спонзорирање на голем број на пловење настани во Пиреја и на други места секоја година.

Пиреја нуди хотели, иако тие обично се полни со оние чија работа ги носи до пристаниште и, во помал степен, туристички прелевање од самата Атина. Еден од нив е многу пријатен хотел Ionion.

Како што може да се очекува од зафатени, работни порта, ресторани Пиреја се познати по својата морска храна, особено на оние во мали пристаниште на Mikrolimano. Ако сакате да се комбинираат една пристаниште крстарење со вечера, Томас II нуди јадење Патувања околу Пиреа. Тие може да се контактира во Атина 988 7230-или-952 4300.

Пиреја порта е главен излез точка од градот од страна на морето за дестинации меѓу егејските острови и на други места во источниот Медитеран. Домашни дестинации вклучуваат сите на егејските острови. Пристаништето во Пиреја исто така се користи од страна на неколку крстарење компании во Европа да се поздравува посетителите на Грција.

Центрите на Пиреја се нејзините три порти: централната порта, Zea Марина и Mikrolimano.

Пиреја Што да се прави

Најважното нешто да направите е да ги ферибот на грчките острови. Вие исто така може да има убава прошетка во пристаништето и се погледне во многу неверојатни јахти и бродови. Посета на Археолошкиот музеј во Пиреја, 31 гл. Trikoupi Стрит ,. Основана е во 1935 и се прошири во 1966, Музејот Пиреја е мал во големина, но има голем број на значајни дела во својата колекција.

Археолошкиот музеј во Пиреја
Иако Музејот е основан во 1935 широк реструктуирање беше направен во 1966. Траги на просперитет на градот се изложени во Археолошкиот музеј во близина на Zea пристаниште. А колекција на извајани гробот споменици, релјефи и керамика главно од 5th и 4th век пред нашата ера се ставаат на екранот таму. Само покрај музејот се урнатините на античкиот театар.

Општински Галерија Пиреја
Галеријата беше инаугуриран во 1957 кој го прикажува дела на грчки уметници како што се М. Axelos, К. Volanakis, П. Vyzantiou, А. Geralis, Е. Дукас, Д. Kokotsis, ти. Лазарис, Н. Lytras, К. Maleas, М. Ekonomou, К. Romanides, А. Christofis и дела на други млади уметници, како и. Се започна со работа како дел од Градската библиотека во зградата на Општинскиот театар.
Една колекција од околу 80 скулптури од Џорџ Кастриотите, колекција на дела од уметникот 156 Св Лазарос и собирање дадени од страна на познатиот грчки актер Манос Katrakis (кои го сочинуваат театарски костими, фотографии, театарски материјал и лични предмети) се убаво изложени во галерија, која достигнува вниманието на милиони visitors.Thus, таа е една од најпосетените туристички дестинации во Пиреја.

Железничка станица (Пиреа-Пелопонез)
Зградите на железничката станица во Пиреја се украсени со "Bouniato" на сите четири страни, кои се всушност првиот пример на индустриски архитектура во Грција. Во рамки на врати и прозорци, лажно-покриви, големи дрвени бар врати и украсување ленти кои работат низ ѕидовите на зградите се направени од камен и се покриени со дрвени покриви на плочки. Дури и тоалетите имаат камениот резервар за вода.

Поморски музеј во Пиреја
Поморски музеј во Пиреја, исто така познат како поморски музеј нагласува целата историја грчката морнарица, која беше основана во 1949. Најстариот објекти некои работи обсидиан камења, што претставува ерата околу 8000 пред нашата ера. Музејот има наутички парчиња опфаќа историјата на грчката морнарица, од антиката до денес. Покрај ова, постојат слики, модели на бродови, мапи, знамиња и наутички инструменти. Музејот, исто така, има библиотека со книги 10,000 и фотографски и филмски фонд, како и.

Zea Марина
Во Грција, марина Zea е место каде што некои од најимпресивните јахти и КРУИЗЕРИ се закотвени. На крајбрежјето е полна со ресторани, таверни, барови и продавници кои се грижиме за потребите на yachtsmen. Овде можете да најдете и на Летечкиот Делфините (hovercrafts), ако сакаат да одат на острови на Саронскиот Залив.

Mikrolimano
Откако заштитени со Mounichia божицата Артемида, оваа порта е денес популарна мамурлак надвор за туристи. Тоа е една прекрасна мала пристаништето полна со рибарски чамци, мали крвни садови и некои многу убави јахти.

Kastella
Исто така познат како Prophetis Илија изграден на ридот; Kastella е најмодерен соседството Пиреја. Ако одиме кон врвот на ридот, ќе се најдете во тесни улици опкружен со живописен куќи. Во поглед на централното пристаниште, Zea и Mikrolimano од тука се само прекрасни.


Во центарот на Пиреја и пристаниште може да се negoatiated лесно пеш ако не се носи багаж. Жолта тролејбуси (тролејбус не 20) се корисни за рок од пристаништето Passalimani а потоа следат многу сценско пат околу ридот на Castella, завршува на станица метро линија 1 на неонски Phaleron (нео Фалиро), во близина на мирот и пријателство и Караискаки стадиони.

Бесплатен автобуски превоз во внатрешноста на Порт работи од целиот терминал станица метро линија 1, околу северната страна на пристаништето на бродовите кои пловат кон Крит, во источниот дел на Егејското и Додеканезите.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Пиреја

Најдобра гаранција Пиреја ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ферибот минојската линии или ANEK Супербрз патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Пиреја. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Пиреја, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Пиреја ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Пиреја автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Пиреја Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Пиреја, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Пиреја во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Пиреја и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал