Пиранскиот Фери

Пиранскиот Патнички и автомобили Ferries

Пиранскиот патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Пиран во Венеција.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Пиранскиот во реално време и закажете најевтиниот достапни Пиранскиот автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Пиран, Венеција со Viamar Ferries или Венеција бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Пиранскиот Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Пиранскиот Фери Билети
со Viamar Ferries или Венеција бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Пиран во Венеција онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Пиранскиот патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Пиран и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Пиранскиот

Пиранскиот (Pirano на италијански), седи на врвот на тесен полуостров, е омилен град на секого на словенечкиот брег. Старата Чаршија е како скапоцен камен на венецијанскиот Готска архитектура и полн со тесни атмосферски улиците, но тоа може да биде моб сцена во екот на летото.

Стариот пристаниште Пиран се наоѓа на крајот на полуостровот Пиран, кој постепено се стеснува помеѓу заливите во Strunjan и Пиран. Полуостровот Кејп достигне Madona, завршувајќи со ридови Šavrini.

Значењето на името Пиранскиот на: старешина научници поддршка на претпоставката дека потеклото може да се изведе од келтскиот збор bior-Dun, би требало да значи порамнување на ридот, додека помладата генерација се залага за објаснување на грчкиот збор Pyr - оган, како оригиналниот населба е првенствено се користи како светилник за бродовите во близина на грчката колонија Aegida на местото на денешниот град Копер.

Градот има сочувано средновековниот распоред со тесни улички и компактен куќи, кои се зголеми во чекори од крајбрежните низина во планините и се даде на целата област типичен медитерански изглед.

Пиранскиот Фери терминал
Пиранскиот - Во Дубровник на Северна Јадранското

Пиран е убава град во северниот дел на Јадранското Море, со големи сличност со познатиот Јужна Јадранската скапоцен камен Дубровник. Долга традиција и мултикултурна средина има направено овој крајбрежен град посебно место да ја посетите и да уживате. Посетете Пиранскиот - дестинација со пријатна медитеранска клима - и да се создаде сон празници за себе си и вашите најблиски еден.

Посетете Пиранскиот

Постојат многу начини за да ја посетите Пиран. Таа има добри врски со патот и од страна на морето. Тоа е само неколку километри од Копер, кој е поврзан со остатокот од Централна Европа од страна на мрежата на високо-патишта. Можете да го посетите Пиран со брод - постојат многу тркалезни и еднонасочен патувања или од Венеција или од која било друга крајбрежен град во северниот дел на Јадранското Море. Исто така, постојат многу аеродроми во близина на Пиран. Помалата во Порторож и многу меѓународниот аеродром како Трст и Љубљана се помалку од час возење далеку. Многу изнајмување на автомобили се достапни и лесно можете да ја најмите автомобил до и од аеродромот.

Сместување во Пиранскиот

Вашите опции се неограничени кога ќе се одлучат да се откријат Пиран и неговата околина за повеќе од еден ден. Постојат голем број на хотели и апартмани на располагање во Пиран, а особено во Порторож. Порторож, тоа е само половина час пешачење од Пиран е познатиот туристички центар со повеќе од сто години спа традиција.

Општината Пиран е познат како најголем touristically развиена општина во Словенија. Туризмот, сепак, не секогаш биле главна стопанска дејност во општината, и зачувани документи сведочат за богатата и разновидна економскиот и социјалниот живот на регионот.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Пиранскиот

Најдобра гаранција Пиранскиот ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Viamar Ferries или Венеција бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Пиран. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Пиран, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Пиранскиот ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Пиранскиот автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Пиранскиот Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Пиран, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Пиран во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Пиран и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал