Плимут Фери

Плимут Патнички и автомобили Ferries

Плимут патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Плимут да Roscoff, Сантандер и Свети Мало.

Споредба на сите достапни Плимут ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Плимут автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Плимут, Roscoff, Сантандер и Свети Мало со Brittany Ferries линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Плимут Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Плимут Фери Билети
со Brittany Ferries линија за фериботи и да отпатуваат од Плимут да Roscoff, Сантандер и Свети Мало онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Плимут патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Плимут и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Плимут

Плимут е жив брегот на градот и има богатство на атракции и активности. Без оглед на временските услови, Плимут има семејство атракции, историски места и градини, забавни сцени, морски и селата интереси за вас да уживаат.

Плимут, Најголемиот град во југозападниот дел, има убава глетка, богатство на атракции и фасцинантен поморска историја. Во 1577 Френсис Дрејк ја започна својата топка на светот од Плимут и се спротивстави армадата неколку години подоцна, Отците Pilgrim отплови од тука во 1620, а во 1831 Чарлс Дарвин замина за неговата пионерска посета на островите Галапагос.

Градот со поглед на Ла Манш и е нападната од страна на реката Plym на исток и реката Тамара до запад. Таа е поделена во три главни делови: Барбикан со тесни улички и Тудор и Викторија згради, мотика, со неговите познати шеталиштето со поглед на Плимут на звук, и модерната централниот дел, срамнети со земја за време на војната, а потоа повторно изграден.

Плимут ферибот пристаниште
Brittany Ferries ферибот премини од Плимут

Патување од вашиот локален пристаниште Плимут прави добивање на Франција или Шпанија толку лесно. Погодни времиња едрење значи дека навистина може да се направи поголемиот дел од вашето време далеку ...

Крстарење низ од денот или во текот на ноќта да Roscoff, уживајте во најбрз, повеќето луксузни ферибот услуга на Шпанија, се земе еден ден патување во Франција и да биде таму и назад во 24 часа

Плимут да Roscoff

Шармантната пристаниште Roscoff е идеално лоциран за истражување на сите делови на Бретања вклучувајќи розова Гранит Коска, Quimper и популарните летувалишта на Benodet и Concarneau. Брзи патишта ве однесе брзо кон Западен Лоара, на Дордоња и избор на атлантскиот брег на Франција.

резиме едрење:
Број на пловидбите: До две дневно
Просечно времетраење едрење: Ден премин 6 часа, во текот на ноќта премин 8 часа

Плимут на Сантандер (северна Шпанија)

Едрење на прекрасен предводник на одборот на Brittany Ferries, Понт-Авен или капа Finistère, ќе пристигне во космополитски град Сантандер целосно опуштено. Со својот славен плажи и драматична планините може да биде во искушение да останат и да открие повеќе од "Зелената Шпанија. Од друга страна, импресивен патната мрежа значи дека Мадрид, Костас, Португалија и во јужниот дел на Франција се лесно достапни премногу.

резиме едрење:
Број на пловидбите: Еден враќање едрење неделно
Просечно времетраење едрење: 24 часа

Плимут Фери терминал

Терминална зграда има кафуле, биро де промени, плаќаат телефони, тоалети, бебе менување област, услуги со посебни потреби и долгорочни паркинг. Проверете во затвора 45 минути пред поаѓање. Ве молиме да се даде подолго ако земајќи милениче.

Насоки: (автомобили) Плимут има одлични автопатната мрежа на M5 преку A38 што го прави идеално лоциран за пристап од Северна, Мидлендс, Велс и Западот Земја. Од автопатот главата на M5 југозападниот кон Плимут на A38. Следете ги знаците на Millbay доковите и Ferries. (Тренер) Националниот Експрес работи за редовни услуги во Лондон, Викторија. Патувањето трае околу 5.5 часа и тоа трае 20 минути за да одат од автобуската станица на ферибот терминал. Железничка станица (обука) Плимут се наоѓа во Северна Стрит, само пет минути од центарот на градот. Постои редовна автобуска линија од станицата во Плимут ферибот пристаниште или е потребно 20 минути да одиме.

Врвот атракции во Plymouth

Повеќето од атракции Плимут се сконцентрирани околу Барбикан и мотика, но кратко возење ќе ви овозможи да се доживее избор на Dartmoor, Бакленд Опатија и Crownhill Форт.

Барбикан
Барбикан е најубаво и најстарите површина од Плимут, и на местото на оригиналниот рибарско пристаниште. Тој има голем број на мора да се види атракции, необичниот продавници и одлични ресторани. Барбикан од стакло се glassblowing демонстрации за да покаже како се направени нивните деликатни производи. Елизабетанската куќа на нова улица, и прекрасната Трговец куќа на Св Ендрјус Стрит нуди фасцинантен увид во средновековно минато Плимут е. Од работ на водата, на Mayflower чекори, изградена во 1934, се постојан споменик на патување на Верниците "во Америка. Од чекори, можете исто така да се со голема брзина брод патувања, или Патувања да Saltash, даваат зачудувачки погледи од Плимут од водата.

Монт Edgcumbe земја Парк
Од Mayflower чекори или Cremyll Кејот, ги ферибот до големото планината Edgcumbe куќа, изградена во 16th век. Откако сте го посетиле куќата, ќе можат да шетаат низ акри убав парк, или да уживаат во Девон крем чај во оранжерии tearooms кој гледа Плимут звук.

Плимут Мотика
Плимут Мотика е една голема област во близина на кејот, со прекрасен поглед на Плимут на звукот. Таа е тука дека Сер Френсис Дрејк се верува дека се инсистира на завршување на својата игра на чинии пред неговиот напад на шпанската армада. Smeatons кула е една од најпознатите во светот светилници, кој се пресели од карпите Eddystone од страна на жителите на Викторија со мотика во 1877. Тој гледа Tinside базен, отворен Lido уникатен 1930, каде што ќе може да има поздравниот со децата во летните месеци.

Crownhill Форт
Crownhill Фор, познати локално како најдобро чуваната тајна Плимут, е елаборат Викторија тврдина изградена во 1863. Има дневна пиштол отпуштање на 1: 30pm и персоналот се облекуваат во костими Викторија, и нудат период тимови за помладите посетители.

Националната морска Аквариум
Најголемата Велика Британија аквариум резервоарот и најдлабоките во Европа, беше прогласен за 'Аквариум на годината "од страна на добри Британија Водич.

Prysten куќа
Вториот најстарата куќа во Плимут, изградена во 1498, е убав варовник зграда со galleried двор. Во него се сместени на 28-метарски Плимут гоблен и долниот кат е дозволено да tanners, еден од најдобрите ресторани во Плимут.

Dartmoor
А неколку милји од градот е Dartmoor, еден од најголемите национални паркови во Велика Британија и последната голема пустина во јужна Англија.

Бакленд опатија
убави дворци Френсис Дрејк е единаесет милји од Плимут, и нуди откривајќи увид во животот на смел истражувач.

Во и околу самиот град, ќе најдете голем избор на ресторани, барови и кафулиња. Морски тука е специјалитет, со свежа риба фатени на ден. Повеќето од рестораните со најдобар поглед на вода може да се најде во Барбикан.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Плимут

Најдобра гаранција Плимут ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Brittany Ferries линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Плимут. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Плимут, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Плимут ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Плимут да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Плимут Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Плимут ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Плимут во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Плимут и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал