Ponza Фери

Ponza Патнички и автомобили Ferries

Ponza цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ponza да Casamicciola, Наполи и Вентотене.

Споредба на сите достапни Ponza ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Ponza автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ponza, Casamicciola, Наполи и Вентотене со SNAV бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ponza Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Ponza Фери Билети
со SNAV бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Ponza да Casamicciola, Наполи и Вентотене онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ponza патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ponza и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Ponza

Ponza е еден од најголемите острови се наоѓа на растојание од 33 километри кон јужниот дел на Кејп Circeo по должината на Тиренското Море. Архипелагот острови низ Латина провинцијата има површина од 7.5 кв. Км со околу 3500 жители кои живеат на овој голем остров Ponza.

Поради поголем број на туристи во посета тука секоја година, ова место е повеќе населени за време на сезона.

Можете или да го земе хидрофоил од Неапол или Anzio да стигнат до Ponza или да се одлучат за ферибот услуги од Anzio, Formia, Terracina за Ponza.

Општо земено, Ponza има многу туристи и римски посетители кои доаѓаат тука да го поминат својот одмор и тоа е поефтина опција во споредба со соседните Капри Остров. Многу богати и познати луѓе доаѓаат тука да уживаат во некои моменти на приватноста и блаженство најде на овој остров.

Можете да ги преземат брод патувања тука за да ја посетите различни места за истражување на сценската убавината на овој остров и фати поглед на природниот резерват на Zannone. Grotte ди Pilato се состои од три пештери, кој се користи од страна на Римјаните во едно време за копање fishpools за пребарување на нивните вечера.

Ponza ферибот пристаниште

Постојат голем број на мазга tacks, античките урнатини заедно со бродови да се најде на овој остров. Вие исто така може да фати поглед на остатоците на стариот римски пристаниште по должината Санта Марија.

Места за да го видиш целиот Ponza

Не постојат многу туристички атракции околу Ponza но главната шарм и привлечност на овој остров се наоѓа во својата природна убавина и убава пејзаж. Можете да ги преземат брод патувања тука за да ја посетите различни места за истражување на сценската убавината на овој остров и фати поглед на природниот резерват на Zannone. Grotte ди Pilato се состои од три пештери, кој се користи од страна на Римјаните во едно време за копање fishpools за пребарување на нивните вечера. Постојат голем број на мазга tacks, античките урнатини заедно со бродови да се најде на овој остров. Вие исто така може да фати поглед на остатоците на стариот римски пристаниште по должината Санта Марија.

Giardino Botanico Ponziano

Ова е приватна ботаничка градина се наоѓа во склопот Вила Мадона Колина Белведере основано во 1980 која нуди широк колекција на растителни видови. Исто така можете да ја посетите пештерата на Одисеј на крвта само во близина на ботаничка градина, заедно со Пештерата на Sorceress Кирка.

Порто ди Ponza

Главен центар на овој остров е на Порто ди Ponza кои се наредени од страна на природно пристаниште и чевли во облик на пристаниште тука е дом на риболов заедници кои живеат тука уште многу години. Постојат голем број на посетители кои доаѓаат на ова место да фати поглед на природната сценската убавината на ова прекрасно место. Може да се среќаваме со многу ветровитите улици и плоштади тука со многу убави кафулиња, ресторани и продавници во ова место.

Ле Forna

Овде можете да уживате во мирот и мирна атмосфера на селата и тоа е исто така еден од главните населби на островот Ponza. Можете да ја најмите брод и ферибот услуги тука за да се открие некои од местата во регионот и да уживаат во посета на други приливи. Тоа е одлично место за нуркачите да уживате во големо искуство нуркање во Ponza со присуство на кристално чистите води овде.

Chiaia di Luna

Chiaia ди Луна е една од најпопуларните плажи на Ponza каде што младата месечина на песок може да се види под високи карпи. Како да се постигне на крајот на островот кон Ле Forna, може да се среќаваме со прекрасни природни базени погодна за уживање убав бања среде топло сонце. Ponzo е исто така познат по својата плава grottos, кој се верува дека создавањето на Етрурците.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Ponza

Најдобра гаранција Ponza ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SNAV бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ponza. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ponza ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ponza ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ponza да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ponza Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ponza ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ponza во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ponza и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал