Пул Фери

Пул Патнички и автомобили Ferries

Пул цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Пул да Cherbourg, Гернзи, Џерси и Свети Мало.

Споредба на сите достапни Пул ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Пул автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Пул, Cherbourg, Гернзи, Џерси и Свети Мало со Brittany Ferries или Кондор Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Пул Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Пул Фери Билети со Brittany Ferries, Кондор Ferries и LD линии за фериботи и да отпатуваат од Пул да Cherbourg, Гернзи, Џерси и Свети Мало онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Пул патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Пул и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Пул

Пул се наоѓа на јужниот брег на Англија во убава, историски округот Дорсет. [Види карта. ]

Пул е брзо проширување град со население приближува 140,000. Пул дојдоа на возраст во 1248 година, кога земјата беше доделена самоуправа со потпишувањето на Повелбата на Longespee од Вилијам Longespee II, потоа за дворецот и правнук на основачот на градови.

Историското срце на Пул е центриран околу неговите најпознати функција, Пул Кејот, кој одигра клучна улога во развојот на градот во текот на годините. Пул е трговски врски уште од времето Тудор, со што и вработување и просперитет на градот.

За време на Втората светска војна, Пул одигра значајна улога, како еден од најголемите поени појдовна за истоварувањето на Денот Д и сега пристаништето продолжува да биде домаќин на Кралската морнарица. Денес на пристаништето продолжува да се обезбеди вработување, со редовни патнички и товарни услуги на Франција и на Каналските Острови.

Пул High Street

Пул е дом на една мала, но успешна рибарска флота, со улов се слета на кејот. Како што стојат соочува вода, прошетка покрај кејот на левата страна, каде што ќе ги најдете на fishermans пристаништето и област на слетување за нивниот улов, како и стариот станица RNLI чамец за спасување, кој сега е мал музеј. Пул Харбор е најголемиот природно пристаниште во Европа и е дом на многу јахти, задоволство занает и работни занает, како што се нуркање оператори кои работат рамо до рамо со диви животни што може да се најде во вода и по должината на бреговите и крајбрежјето. Ако се земе прошетка по Пул Кејот ќе видите големи промени кои се случуваат, со развојот на нови објекти и проширување на постојните бизниси.

Атракции во и во близина на Пул

Овие се само избор од широк спектар на атракции и активности на располагање во рамките на кратко растојание од Пул и околните области: -

 • ADASTRAL Leisure Centre - Слободен центар на Canford Хит, Пул
 • Brownsea Island - Националниот труст остров во Пул Харбор.
 • CENTRAL PARK - џунглата игралиште и мраз лизгалиште Гус горила.
 • COMPTON ACRES - Светски познатиот градини во Пул.
 • DOLPHIN ТЦ - шопинг локација Pooles премиерот.
 • Делфин базен - базен и здравје / Фитнес пакет и солариум.
 • Места за јадење - А листата на ресторани во Пул.
 • EILEEN SOPER илустрирани СВЕТ - Спроведување жив како омилени како симбол Пет, Тајната Седум, Алиса во земјата на чудата и многу повеќе.
 • LIGHTHOUSE - Центар Пул за уметност, (порано познат како центар Пул уметност).
 • Локалната историја ЦЕНТАР - Ресурсен центар за локалната историја.
 • Мајмун BIZNESS - Затворен детски активност центар
 • Мотор ВЕЧЕРИ - Датум на заминување на велосипеди на Пул Кејот.
 • На плажа - лето плажа партии со огномет!
 • POOLE ЦИКЛУС SPEEDWAY - циклус Speedway .... тоа е голема забава!
 • POOLE кртови - Една ноќ на кучиња!
 • POOLE МУЗЕЈ & SCAPLENS суд - локалните музеи Pooles.
 • POOLE ПАРК - Паркот локалните жители и посетители љубов!
 • POOLE керамика - Сега под новото раководство.
 • POOLE СЕП сафари - Јура брег од морето во цел изградени RIB на
 • POOLE SPEEDWAY - Домот на тркачки тим Пул Пиратите Speedway
 • POOLE TOWN ФУДБАЛСКИ КЛУБ - Домот на "делфини"
 • Песочни наноси FERRY - познатиот синџир ферибот.
 • Splashdown - најдобар waterslides на југ!
 • Специјална летна НАСТАНИ - популарна слободен програмата на летните игри Pooles.
 • TOWER ПАРК - премиерот забава место Пул е.
 • ИМПЕРИЈА КИНО ВО КУЛА ПАРК - Pooles "10 екранот мултиплекс кино.
 • UPTON земја Парк - 100 акри паркови за семејството да се истражуваат.
 • Водени - Немојте да се види, да се вклучат!

 

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Пул

Најдобра гаранција Пул ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Brittany Ferries или Кондор Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Пул. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Пул ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Пул ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Пул да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Пул Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Пул ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Пул во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Пул и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал