Пореч ферибот

Пореч Патнички и автомобили Ferries

Пореч цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Пореч во Венеција.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Пореч во реално време и закажете најевтиниот достапни Пореч автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Пореч, Венеција со Венеција Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Пореч Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Пореч Фери Билети
со Венеција Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Пореч во Венеција онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Пореч патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Пореч и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Пореч

Пореч е добро познат туристички центар на Истра. Во стариот дел на градот е изградена на мал полуостров раздвоени од копното со каналот, и заштитени од отворено море од островот Свети Никола, со популарните плажи.

туристички места на Плава Лагуна и Зелена Лагуна се наоѓаат во јужниот дел на градот. Пореч се наоѓа на главниот пат за поврзување Пореч со Пазин и Пула, како и на регионалниот пат води по должината на западниот брег на Истра.

Пореч има долга туристичка традиција која датира од 1845 кога беше отпечатен првиот туристички водич книга на Пореч. Првата јавна плажа во Пореч е создадена во 1895 на островчето на Свети Никола и во 1910, заедно со изградбата на првиот голем хотел - Хотел Ривијера, на плажа Ривијера е создадена на јужниот дел на градот. Во 1970s Пореч стана една од најпрестижните хрватски туристички летувалишта. Од тогаш, многу културни настани се организирани во Пореч текот на годината: концерти на класична музика, џез вечери, фолклорни вечери, итн ..

Пореч ферибот пристаниште

Во денешно време, Пореч е многу популарна меѓу младите луѓе. Таа има добар ноќен живот, со различни дискотеки, барови и клубови, некои се наоѓа на тераси, некои во и климатизирани ентериери.

Пореч е Најблискиот аеродром е аеродромот Пула, иако може да се користат Трст аеродром премногу како што има добри транспортни услуги помеѓу овие две места. За да се постигне Пореч може да се користат различни автобуски линии што ќе трае до Пореч од различни точки во Истра, како и од Загреб, хрватскиот главен град. Во рамките на град Пореч, таму е убав мал воз услуга, која ги поврзува главните плажи и туристички точки во градот со туристички комплекси на Плава и Зелена Лагуна. Пореч, исто така, може да се постигне со ферибот од Венеција.

Најважните споменик на културата во Пореч е Euphrasian базиликата, вклучувајќи век комплекс 6th на сакралните градби изградени за време на владиката Euphrasius. Таа се наоѓа во североисточниот дел на градот.

Базиликата, изграден на темелите на многу порано црква, е доминирана од трипл-кораб апсида, со нартекс, атриум, октогонална крстилница, и палатата на владиката. Здание е додаден во вековите 13th и 15th и камбанарија била подигната во 16th век.

Апсидата е богата украсен со фигурални мозаици, кои, заедно со мозаиците во Сан Витале во Равена, се состојат еден од најзначајните примери на мозаик уметност во Европа. Од мозаици на подот и сочуваните натписи ние сме во состојба да ги следи сите фази на изградба, адаптација и реновирање и сите динамиката на животот на христијанската заедница во Пореч. Базиликата Euphrasius од средината 6th век, се состои од црквата, атриум, крстилница и поранешната палата на епархијата. Се богато украсени и добро сочувани, целиот комплекс претставува еден од најзначајните споменици на византиската уметност. Бискупот од Пореч, Euphrasius изградена оваа трикорабна базилика изградена врз темелите на претходната сакрален споменик / црква.

А четириаголна атриум со византиски градови на колони стои пред влезот на црквата. Атриумот е опкружена со покриен трем на сите четири страни, во која се сместени колекција од камени споменици.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Пореч ферибот

Најдобра гаранција Пореч ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Венеција Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Пореч. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Пореч ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Пореч ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Пореч автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Пореч Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Пореч ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Пореч во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Пореч и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал