Порос Кефалонија ферибот

Порос Кефалонија Патнички и автомобили Ferries

Порос Кефалонија цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Порос Кефалонија да Killini.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Порос Кефалонија во реално време и закажете најевтиниот достапни Порос Кефалонија автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Порос Кефалонија, Killini со Јонското бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Порос Кефалонија Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Порос Кефалонија Фери Билети
со Јонското бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Порос Кефалонија да Killini онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Порос Кефалонија патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Порос Кефалонија и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Порос Кефалонија

Порос се наоѓа во југоисточниот дел на Кефалонија. Тоа е најголемата област на новата општина ELIOS-Pronnoi.

Градот е развиена во подножјето на планините на Pahni и Atros. Атрактивна центар кој има лојални следење на одмор за оние кои го ревидира на годишно ниво. Не само што им се допадне на британскиот пазар, но, исто така, привлекува грчки, италијански и северните европски туристи давајќи пријатно космополитски чувство.

Во текот на летото Порос, исто така, привлекува голем број на посетители кои пристигнуваат во приватни јахти. Тоа беше првиот дел од островот треба да се одвитка од страна на туристите, кога брод почна да приклучете околу почетокот на осумдесеттите години, оттогаш беше претекнат од страна на соседните Скала со обемот на туристи.

Ти се расипуваат за избор, дали да се релаксираат во таверна и да се види светот одат од страна на вода или да се постават надвор на плажа.

Порос Кефалонија ферибот

Порос речиси е поделена на три дела, постои пристаништето област, на плажата и мегдана, сите тие обезбедуваат сместување на сорти. Постојат станови кои се чини дека да притискам во ридот, а околу живописен мал пристаништето соби ве наградат со фантастичен поглед на морето.

Тоа е лесно да се пропушти најдобриот дел од Порос. Ако внесете Порос преку клисурата на патот, ќе треба да се сврти лево еднаш на водата, ќе видите пристаништето на правото на вас. Главните плажа Aragia: најчесто познат како Ragia е добра големина и се чуваат многу чиста. Се наоѓа во северниот дел на градот низ метал понтонски мост што ги спојува сув кревет. Постојат таверни и барови сите заедно со изнајмување на чамец и лежалки на располагање. Дури и во екот на летото се чувствува пространа. Убави цветни грмушки и дрвја линија на плажа и може да се паркираат на долга права beachside патот. Кристално чистите води на Порос ви овозможува да видите на морското дно која го прикажува виножито од бои.

На пристаништето е важна врска меѓу Кефалонија и копното на Грција и главната порта патот понекогаш може да стане зафатен со сообраќајот со помош на траекти. Овие фериботи заминуваат од Порос да Killini на копното, како и разни други дестинации. Ова е главната порта на јужниот Кефалонија. На локално подрачје околу Порос е идејата за истражување, ако уживате во одење таму е крајбрежен прошетка која го следи патот околу кон соседните одморалиште Скала.

Здивот Порос клисура, исто така, повика на "Arakli јаз" е 80-метри длабока здрави, убави карпести клисура, а до средината на деведесеттите години, кога новиот брегот патот е снимен во текот на Скала тоа беше само главниот пат од Порос. Локалните Легендата вели дека клисурата беше оформена од страна на Херкулес, вдлабнатини се стапалки од огромниот натприродни нозете на херој кога тој застана и се израмнија, овој дел од планината.

Високо над градот е старата Порос пат, познат како најдобар пат, ова е најчесто шут и цврст камен, но е прооден во моторно возило. Ако сте малку авантуристички можете да го користите овој пат денес. Поминува низ мал традиционалните стари села и змии својот пат до Порос. Мора да се истрае со пат како што постојат моменти може да мислите дека се е во ред претвори како песни се појавуваат да се раствораат еден во друг.

Околината на Порос е драматично убаво со висок горди планини и прекрасно зеленило. Ако сакате да се види Порос во сите негови слава ја посетите Atros манастирот кој е посветен на Богородица "Мала Богородица и е најстар на Кефалонија, стои на гората Atros начин над градот, речиси во облаците, 760 метри надморска височина . Тука ќе бидат во можност да се шета на основа на стари и нови манастирот. Патувањето до врвот ќе се половина час или па во автомобил, ќе треба да патуваат полека како што е стрмен лабава појавија ликвидација камен пат со чиста капки. Ве молам нека не се искачи на самитот ќе лиши од фантастични и единствен поглед на Порос.
Земете камера! Види Atros манастирот за повеќе информации.

Порос се смета како најважниот пазар град на островот. Таа е изградена на долг тесен појас по должината на брегот обврзани на секој крај од страна на две утоки, на Vohina, Хомеровиот Reithro, како и остатоци од античките Pronnean порта. Во постарите дена Порос е најважното пристаниште на тој целата област и стариот дел на градот Pronoi. Се наоѓа на планината над Порос можете да видите остатоци од антички ѕидови.

Има многу да се види во близина Порос вклучувајќи гробовите Tzanata, Националниот парк Маунт Енос и околните села Tzanata, Asprogerakas, Kabitsata и Риза. Како и со повеќето локации за изнајмување на возило е предност да се направи поголемиот дел од вашиот престој.
Во летните месеци има различни уметнички и интелектуален настани организирани тука. Постојат сликарство, скулптура и керамика изложби заедно со концерти и меѓународните конвенции.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Порос Кефалонија ферибот

Најдобра гаранција Порос Кефалонија ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Јонското бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Порос Кефалонија. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Poros Кефалонија ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Порос Кефалонија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Порос Кефалонија автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Порос Кефалонија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Порос Кефалонија, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Порос Кефалонија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Порос Кефалонија и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал