Фери Порт Askaig

Порт Askaig Патнички и автомобили Ferries

Порт Askaig цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Порт Askaig да Colonsay и Oban.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Порт Askaig во реално време и закажете најевтиниот достапни Порт Askaig автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Порт Askaig, Colonsay и Oban со Calmac (Каледонски Mac Brayne) фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Порт Askaig Ferries
Цените на билетите и Резервации


Порт Askaig книга Фери Билети
со Calmac (Каледонски Mac Brayne) за фериботи и да отпатуваат од Порт Askaig да Colonsay и Oban онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Порт Askaig патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Порт Askaig и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Порт Askaig

Порт Askaig се наоѓа на источниот брег на Islay, со поглед на звукот на Islay помеѓу Islay и Јура.

само ферибот врска за островот Јура заминува од тука до слетување Feolin Фери.

На Calmac ферибот до / од Kennacraig и до / од Colonsay исто така, повикува тука. Плимата и осеката предизвика водата да тече многу брзо преку звукот и да се создаде некои многу силни струи, што премини ферибот интересно. Ако ветрот дува долж звук од север или југ ферибот Јура не може да работи

Порт Askaig е мал место, кои се состојат главно од Порт Askaig Хотел (долу лево), поштата / продавница (долу десно) и на ферибот терминал. Автобуси до Bridgend и за да Bowmore запре тука. Јужно од Порт Askaig е Dunlossit куќа, дом на банкар Бруно Шредер, дарежлив спонзор на чамецот за спасување Islay

Фери Порт Askcraig

На почетокот на ерата на ферибот автомобил на Islay има многу активности и ривалство. До последните години од 1960s Islay била доставена по пошта пароброд, управувана од страна MacBraynes - претходник на денешниот Calmac. Други Клајд и Западен острови правци му беше доделена автомобил фериботи пред многу години, но Islay некако се остави зад себе. А приватниот оператор го виде тоа како можност дека тие би можеле да ги искористат предностите на - и тие го направија. Западен Ferries почна да работи со пократко премин преку море од Kennacraig во Западна Лох Tarbert во Порт Askaig во звукот на Islay. Бродот се вработени едноставен автомобил ферибот строг вчитување која се користи едноставен утовар рампи - дека во Kennacraig уште постојат и денес.

На копното Фери доаѓа во Порт Askaig секое попладне во лето и во работните денови во текот на зимата, освен Божиќ и Нова Година ден. Само, пред да стигне Порт Askaig, Dunlossit куќа може да се види и од ферибот. Порт Askaig е втората главна ферибот пристаниште Islay понуда (ден) патувања во Colonsay и Oban еднаш неделно во текот на летото. Oban е главен центар за сите транспортни врски во hightlands на запад и на островите. Линк Oban, најверојатно, ќе се прошири во блиска иднина, бидејќи на Извршниот шкотски околу 50% во текот на развојот на градежништвото £ 7M во Порт Askaig што ќе резултира со многу подобрена berthing објекти за поголеми фериботи и комерцијални и задоволство занает.

На Islay сцена продолжува да се менува брзо. Од почетокот на услугата две брод во 2003, обемот на сообраќај продолжија да вртоглаво се зголемуваат, со многу пловидбите поминуваат оставајќи нагоре од 10 автомобили на листи на чекање секој пат. Имаше шпекулации за неколку години, што навести нова замена ферибот. Ова започна како гласини, но потоа најавата следуваше дека новиот брод (повеќе од веројатно да биде именуван на Pioneer по последниот сад да се гради исклучиво со Islay на ум) требаше да биде изградена со цел да ја има во служба за 2011. долгорочен план беше за континуирана услуга два-брод, со користење на новиот брод и Hebridean острови на целата година. Времето ќе покаже дали и кога тоа се случи.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Порт Askaig ферибот

Најдобра гаранција Порт Askaig ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Calmac (Каледонски Mac Brayne) патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Порт Askaig. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Порт Askaig ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Порт Askaig ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Порт Askaig да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Порт Askaig Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Порт Askaig, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Порт Askaig во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Порт Askaig и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал