Порто Торес Фери

Порто Торес Патнички и автомобили Ferries

Порто Торес цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Порто Торес во Ajaccio, Barcellona, ​​Civitavecchia, Џенова, Марсеј и Propriano.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Порто Торес во реално време и закажете најевтиниот достапни Порто Торес автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Порто Торес, Ajaccio, Barcellona, ​​Civitavecchia, Џенова, Марсеј и Propriano со Грималди Фери линии, Гранди Navi, Моби линии, Ла Meridionale Ferries или SNCM фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Порто Торес Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Порто Торес Фери Билети
со Грималди Фери линии, Гранди Navi, Моби линии, Ла Meridionale Ferries или SNCM за фериботи и да отпатуваат од Порто Торес во Ajaccio, Barcellona, ​​Civitavecchia, Џенова, Марсеј и Propriano онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Порто Торес патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Порто Торес и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Порто Торес

Porto Torres се наоѓа во Asinara Залив, 19 километри далеку од Сасари. Тоа е најважното пристаниште во северниот дел на Сардинија и седиштето на Сардинија петрохемиската индустрија.

Порто Торес се наоѓа по должината на заливот Asinara (отвор за влез на Медитеранот) на устието на реката, Ману, само северозападно од градот Сасари, за кои е пристаништето. Првично феникиски пристаниште, подоцна е контролирана од страна на Картагина и од страна на Римјаните, кој го нарече Turris Libisonis. Марина е срцето на граѓанските пристаништето во Порто Торес и со поглед на заливот на Asinara. Тоа е 9 милји од Stintino, 10 милји од Cala Reale на sinara Остров и 13 милји од Castelsardo.

Пристаништето - модерна изградба - е сосема видливи од плажа Balai, познат поради тоа што е дом на базиликата Сан Gavino, кој се издига на пештерата посветен на светецот. Порто Торес е многу интересен град во можност да го фати на вниманието на своите посетители.

Porto Torres

Денес, на античкиот Turris Libysonis уште задржува голем дел од своите антички римски структури; водоводи, канализации, термални бањи, форумот и неколку храмови се во добра состојба и се уште може да се користи на мостот на реката Ману. Римската антиквитети се секако главна атракција во градот, се смета за пол од витално значење за Сардинија трговија и индустрија.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Порто Торес ферибот

Најдобра гаранција Порто Торес ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грималди Фери линии, Гранди Navi, Моби линии, Ла Meridionale Ferries или SNCM патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Порто Торес. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Порто Торес ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Порто Торес ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Порто Торес автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Порто Торес Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Порто Торес, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Порто Торес во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Порто Торес и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал