Порто Векио Фери

Порто Векио Патнички и автомобили Ferries

Порто Векио цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Порто Векио до Марсеј.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Порто Векио во реално време и закажете најевтиниот достапни Порто Векио автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Порто Векио, Марсеј со Ла Meridionale Ferries или SNCM бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Порто Векио Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Порто Векио Фери Билети
со Ла Meridionale Ferries или SNCM бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Порто Векио до Марсеј онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Порто Векио патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Порто Векио и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Порто Векио

Порто-Векио е многу популарно место со туристи.

Тоа е град изграден на сол мочуриштата и сол продолжува да игра важна улога во градот. Тоа беше мочуриштата кои го спречија порано развој на градот. Ако ја посетите во септември се уште може да бидат сведоци на годишен сол жетва од Портата Gènoise.

Во поново време мочуриштата се исцеди и подобрени комуникациски врски им овозможија на градот да се развие својата улога како одморалиште - улога на која се најсоодветни, со оглед на нејзината локација со поглед на прекрасна пристаништето.

По еден период на просперитет поради производство плута, градот во последниве децении дадено начин на туризмот.

Тоа во голема мера е познат плажите и крајбрежјето јужно од градот кои се голема атракција, но, исто така, се вредностите истрага градот. областа на пристаништето е многу атрактивна, со очекуваните кафулиња и ресторани со поглед на пристаништето, и стариот дел на градот во близина на Плас де ла Republique има некои убави антички градби притискање на тесните улици.

Порто Векио ферибот пристаниште
На периферијата на градот се прилично overdeveloped делумно како резултат на брзиот раст кој Порто Векио го видел во текот на последните 25 години.

Во текот на летните вечери, особено, на улиците на стариот дел на градот оживува со музика и забава - во голем дел е Италијанците дека ги поминат своите одмори тука.

Порто-Векио прави парична казна база за истражување на овој дел на Корзика. Постојат неколку многу атрактивни плажи во околината на градот, главно во јужниот дел на градот, вклучувајќи Palombaggia, плажа меѓународно признати за нејзината убавина. Потоа планинскиот пејзаж зад Порто-Векио, исто така, има многу наградува и интересна глетка за да се истражуваат, со карпести врвови демне од зад борови чадор од целиот мали планински езера.

Порто-Векио олицетворение репутација Корзика е како "Остров на убавина и на контрасти". Познат како "Св Тропе" на Корзика, Порто-Векио стана многу модерен туристички центар (особено популарен кај Италијанците), каде што посетителите можат да се релаксираат, се занесе или партија на ноќта далеку.
Тоа е еднакво можно да го избегнат лето народот надвор од тепани песна, во далечен залив или по планински пат, и да уживаат во мирот и спокојството во оваа волшебна и различни пејзажи.

Најдобар период од годината да ја посетите Порто-Векио е т.н. рамо сезона месеците мај, јуни или септември, кога таму не е многу сонце уште што повеќе туристи во јули и август.

Плажите околу Порто-Векио се едноставно прекрасни и се смета за светски познати Palombaggia и Санта Guilia своите редови. Сите имаат бисерно бел песок и блескавата тиркизно море, опкружен со бујна село. Со плитките води, тие се идеални за семејства.
За оние кои се заинтересирани за вложување во внатрешноста, во близина на планинскиот регион Алта Рока обезбедува бескраен набавка на работи кои треба да се направи и да се види со своите клисури, реки и водопади. Тука постојат можности за планински одење, качување по карпи, пливање во рок базени, на излет, јавање, quad велосипед и посета на традиционалните корзиканската планински села за одмор ручеци.

Постојат неколку праисториски локалитети во внатрешноста од градот вклучувајќи ги и оние Tappa и Sotta.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Порто Векио ферибот

Најдобра гаранција Порто Векио ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Ла Meridionale Ferries или SNCM бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Порто Векио. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Порто Векио ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Порто Векио ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Порто Векио да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Порто Векио Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Порто Векио, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Порто Векио во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Порто Векио и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал