Portoferraio Фери

Portoferraio Патнички и автомобили Ferries

Portoferraio цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Portoferraio да Piombino.

Споредба на сите достапни Portoferraio ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Portoferraio автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Portoferraio, Piombino со Корзика Ferries, Моби линии или Toremar бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Portoferraio Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Portoferraio Фери Билети
со Корзика Ferries, Моби линии или Toremar бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Portoferraio да Piombino онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Portoferraio патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Portoferraio и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Portoferraio

Portoferraio, Главниот град на Елба. Познат на Римјаните како Fabricia а подоцна Ferraia (бидејќи тоа е пристаниште за извоз на железо), оваа мала пристаништето беше купена од страна на Козимо I de'Medici во средината на 16th век, кога утврдувања зеде облик.

Тоа може да биде бурните место, но скитници на улиците / чекори од историскиот центар и препуштање во исклучителни опции за јадење повеќе од прави се за стискаш.

Тоа не е лесно да се најде аа лепенка на земјата во средината на морето што да ви кажам една приказна која е богата како оваа, која почнува кога приказната на човештвото е во состав легенда. И тоа е уште потешко да се замисли еден остров со "капитал" избран од страна на природата, а од мажите. Сепак, дека капиталот е Portoferraio.

Пристаништето отсекогаш се смета за најбезбедно во Средоземното Море. Тоа е централно лоцирана во однос на другите седум општини на островот и неговите територија достигнува слатко надолу кон морето во тендерот прегратка. Овие аспекти поробвам на посетителите на денешницата, но во античко време тие служат како магнет за многу народи.

Portoferraio Фери пристаниште

Portoferraio е точка на принцип пристигнувањето на островот и еден од најактивните туристички пристаништата во Италија.

Portoferraio мал град богат со историја; кои пристигнуваат со ферибот може да му се восхитуваат на наметнување на Медичи утврдувања на заливот: Форт сокол, Форт Stella (препознатлив по својот светилник) и Linguella кула (на влезот на пристаништето), сите изградени во 15th век да се брани од континуирана пиратски напади. Има една прекрасна прошетка која ќе ве однесе од туристичките пристаниште по внатрешноста на историскиот град ѕидови. Portoferraio има околу 13,000 жители и нуди многу услуги и за комерцијални и културни. На западната страна од градот, постојат некои прилично бели песочни плажи, кој се фрли во олеснување на јасноста на морето.

Островот е поврзан со копното преку три ферибот компании, Toremar, Моби линии и Blunavy, сите нудат правци помеѓу Piombino и Portoferraio, главниот град се наоѓа во северниот дел, Cavo, Рио Марина и Порто Azzurro, на источниот брег на островот .


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Portoferraio

Најдобра гаранција Portoferraio ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Корзика Ferries, Моби линии или Toremar бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Portoferraio. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Portoferraio ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Portoferraio ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Portoferraio да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Portoferraio Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Portoferraio ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Portoferraio во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Portoferraio и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал