Портсмут Фери

Портсмут Патнички и автомобили Ferries

Портсмут цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Портсмут на Билбао, Каен, Cherbourg, Fishbourne, Guernsey, Џерси, Ле Авр, Австралија, Сантандер и Свети Мало.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Портсмут во реално време и закажете најевтиниот достапни Портсмут автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Портсмут, Билбао, Каен, Cherbourg, Fishbourne, Guernsey, Џерси, Ле Авр, Австралија, Сантандер и Свети Мало со Brittany Ferries, Кондор, Wightlink или LD линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Портсмут Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Портсмут Фери Билети
со Brittany Ferries, Кондор Ferries пат, на P & O, Wightlink или LD линии за фериботи и да отпатуваат од Портсмут на Билбао, Каен, Cherbourg, Fishbourne, Guernsey, Џерси, Ле Авр, Австралија, Сантандер и Свети Мало онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Портсмут патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Портсмут и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Портсмут

Портсмут новата Меѓународна пристаниште нуди ферибот правци во Франција, Шпанија и Каналските Острови плус Круз терминал.

Пристаништето нуди одлично искуство патник со објекти во терминал, вклучувајќи светла, пријатна кафе, удобно седење во атрактивни, современ амбиент и продавници совршен за последната минута купувања, патување најважен и голем број на сувенири.

Настрана од својата богата поморска наследство, Портсмут е познат и по својата литературна историја како родното место на Чарлс Дикенс, познатиот Викторијанската ера романсиер и пионерски инженер Isambard Кралство Брунел.

Други познати личности да живееле во Портсмут се Велс, Артур Конан Дојл и Радјард Киплинг. Музички, градот е добро служи со три музички настани На Wedgewood соби, Лондонскиот општината и пирамидите кои редовно биде домаќин на големи музички и комедии.

Портсмут има богатство на атракции со нешто за секого. Посета на историскиот Dockyard и искуство 800 години на поморската историја, да се патува до врвот на Спинакер кула, да дознаете повеќе за историската слетувања во Музејот на Денот Д, се врати на Тудор пати во замокот Southsea или најдеш историјата на Кралската морнарица. Однесувајте се кон децата на посета на саемот на Кларенс Пјер или одат на сафари под морето на Blue гребен аквариум.

Портсмут меѓународно пристаниште е совршено позициониран за фериботи, крстарење и товар. Тоа е во Велика Британија најдобар поврзани ферибот пристаниште со лесен пристап и на повеќето патишта во Франција, Шпанија и Каналските Острови.

Портсмут ферибот пристаниште
Портсмут Ferries

Постојат ферибот услуги од Портсмут на четири пристаништа во Франција, како и Билбао во Шпанија.

Портсмут на Свети Мало
Brittany Ferries / до 2 на ден / h 9

Портсмут на Шербур
Кондор Ferries / 1 недела услугата / h 5
Brittany Ferries / до 2 на ден / 3 h (март до Ноември Само)

Портсмут на Каен
Brittany Ferries / 3 на ден / h 5 45 мин (Целогодишна услуга)
Brittany Ferries / 1 на ден / мин 3h 30 (лето-само брза услуга на пет / са / не)

Портсмут на Ле Авр
LD линии / 1 на ден / 8 h во текот на ноќта

Портсмут на Билбао
П & О Ferries / 2 неделно / 35

Исто така, постојат услуги на Каналските Острови на Џерси и Гернзи.

Портсмут да Гернзи
Кондор Ferries / 1 на ден / 6h 30min

Портсмут во Џерси
Кондор Ferries / 1 на ден / 10h 30min

На Isle of Wight е под 60 мин со траект или за неколку минути со hovercraft.

Портсмут да Fishbourne
Wightlink / половина час во текот на денот / 35 мин

Портсмут да Ryde
Wightlink / половина час во текот на денот / 15 мин

На hovercraft е секој 15 мин од кејот Southsea, управувана од страна Hovertravel.

Фериботот да Gosport (на подморница и експлозија музеи) работи на секои 7 минути на врвот пати и секој 15 мин во други времиња до полноќ.

Место да се види во Portsmouth

Портсмут има pleanty атракции за посетителите да се види и да уживате. Од најпопуларните на овие атракции се: -

 • Портсмут Историски Dockyard, Се наоѓа во поморска база, Историски Dockyard има голем број на историски бродови, вклучувајќи го и Мери Роуз, ХМС Виктори и ХМС воинот 1860. Во Историски Dockyard е, исто така, Кралската морнарица музеј и акција станици - интерактивен поглед на морнарицата на денешницата. Постои голем стар паб надвор од Dockyard наречен Брод Anson, вреди да се проба. Портсмут Туристички информативен центар може да се најде во непосредна близина на влезот посетител на Dockyard.
 • На Спинакер кула, Gunwharf кејови, Телефон: + 44 23 9285 7520. Отворен секој ден од 10AM-6PM (до 10PM во сабота и во секој ден во текот на јули и август). Оваа впечатлива и високо видливи 21 милиони £ обележје кула расте некои 170 метри над redeveloping пристаништето во Портсмут, кој ја симболизира ветрот пополнување на Спинакер едро. Посетителите можат да го користат на кулата да ја видите од 3 нивоа: на 100 метри, 105 115 м и м. А со голема брзина внатрешен лифт ќе ве однесе до врвот. Возрасни прием £ 7.00, дете £ 5.50, концесии £ 6.20.
 • замокот Southsea. Изградена во 1544, замокот е дел од серија од утврдувања изградени од страна на Хенри VIII околу бреговите на Англија да се заштити земјата од напаѓачите.
 • Southsea Кејот - 4 милји на кејот шеталиштето поддржани со прекрасни зелени површини и градини.
 • Кралската морнарица музеј, Southsea, Тел: 023 9281 9385 (Факс: 023 9283 8420 Е-пошта: info@royalmarinesmuseum.co.uk). Отворен секој ден (освен-декември 23 25 и Boxing day) 10AM-5PM. Откријте возбудлива приказна на Кралската морнарица оживеан со драматични и интерактивни екрани. Музејот е во тоа што беше еден од мензи повеќето дворци офицери во Англија, изградена во 1860s со убава тавани, големи слики и голема скалила.
 • Spitbank Форт во SolentPortsmouth е катедрали Портсмут е дом на две катедрали, Свети Тома "во Старата Портсмут (англиканската) и Свети Јован во центарот на градот (католички).
 • Д-ден на музеите. Отворен секој ден (освен 24 26-декември) Април-Oct-10AM 5.30PM; Ноември-март 10AM-5PM. Фитинг почит на жртвата на мажи и жени кои учествувале при истоварувањето на Денот Д.
 • Сината гребен Аквариум, Кларенс плоштадот, Southsea, Тел 023 9287 5222. Отворен секој ден освен Божиќ 10AM-5PM (ноември-февруари до 4PM). Земете подводен сафари во аквариумот на кејот.
 • Чарлс Дикенс Место на раѓање музеј, 393 Стариот Комерцијални патот. Отворен секој ден од средината на април-декември 10AM-5: 30PM. Познатиот писател Чарлс Дикенс е роден во оваа скромна куќа во Портсмут, Англија, во 1812.
  Камберленд куќа Природонаучниот музеј
 • Музејот на град и рекорди канцеларија. Старт на новиот Артур Конан Дојл и Шерлок Холмс изложбата "Студија во Шерлок".
 • Spitbank Форт. Се наоѓа во средината на Solent е овој вештачки тврдина, изградена да се брани Портсмут во 1800 е. Земете патување надвор за забава ноќта или недела вечера.
 • Кралската Гарнизон црква, А без покрив сопственост на англиски јазик наследство

Неколку автобуски компании работат во Портсмут и околните области. билет Еден ден патување може да се купи за £ 3.60 (£ 2.40 концесии). Исто така е можно да се патува помеѓу пристаништето и центарот на градот со користење на возот. Тој е компактен, рамни градот сепак, и никаде не е многу долга прошетка. Во текот на ноќта, ако можете да најдете покачена позиција можете да стигнете преку синџирот на сини светла по должината на морето пред, на југ.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Портсмут

Најдобра гаранција Портсмут ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Brittany Ferries, Кондор, Wightlink или LD линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Портсмут. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Портсмут ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Портсмут ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Портсмут да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Портсмут Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Портсмут ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Портсмут во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Портсмут и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал