Propriano Фери

Propriano Патнички и автомобили Ferries

Propriano цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Propriano до Марсеј, Порто Торес и Тулон.

Споредба на сите достапни Propriano ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Propriano автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Propriano, Марсеј, Порто Торес и Тулон со Ла Meridionale Ferries или SNCM бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Propriano Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Propriano Фери Билети
со Ла Meridionale Ferries или SNCM бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Propriano до Марсеј, Порто Торес и Тулон онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Propriano патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Propriano и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Propriano

Крајбрежниот град Propriano се наоѓа во југозападниот дел на Корзика, на чело на Valinco Залив.

Напика во најтесниот дел од голф де Valinco, мали пристаниште Proprian, 57km југоисточно од Ајачо, центри на парична казна природно пристаниште што беше експлоатирана од страна на античките Грци, Картагина и Рим, но стана примарна цел за сарацински пиратски напади во осумнаесеттиот век, кога беше во голема мера уништен. Преуредена во 1900s, сега може да се пофали просперитетна пристаништето и се справува со фериботи во Тулон, Марсеј и Сардинија. градот околу пристаништето, исто така, расте во важност.

"Модерни" Propriano датира од почетокот на 19th век, кога на пристаништето е основана и повеќето од зградите. Иако на истата локација претходно беше окупирана од страна на Римјаните и Грците малку остатоци од почетокот Propriano, која често пати бил нападнат и главно, уништени.

фериботи за двете Сардинија и континентална Франција работат од пристаништето на градот.

Propriano ферибот пристаниште

Propriano сега е еден од најпопуларните летувалишта во Корзика, поради многубројните плажи, кои се на дофат за посетителите на Propriano, вклучувајќи го и Plage де Лидо 1 км од градот. На северниот брег на градот е многу изградена сепак, и тоа може да биде предизвик да се избега од орди.

Познатата селото Campomoro е во близина, со фини плажа и прекрасен амбиент, и секогаш е многу популарно место со посетителите на овој регион на Корзика.

Дрвја ги покриваат речиси половина од Корзика село каде што се наоѓаат и Propriano Sartene. врвови на планината стигнат до висина од 8,900 нозе - сите опкружена со 600 милји на волшебна крајбрежјето. Propriano се наоѓа во Заливот на Valincio, што ја прави локацијата рај за љубителите на водени. Освен прекрасен сонце, квалитетите што го прават Корзика толку посебен се нејзиниот богат спектар на луѓе, сценографијата, традиции и дијалекти.

Бидејќи туризмот ја презеде функцијата од риболов во 1970s, оригиналниот село "јадрото" на тешка сива Гранит згради групирани околу доминантна црква се прошири во тесни, scimitar облик водат.

Propriano може да се пофали 3,500 жители и, главно, се состои од непријатен, пастел измиени станбени блокови, шарена продавници, кафулиња и ресторани и интимна, кривули и песочни плажи.

Тоа е доста туристички, но не без шарм, тој успева да се одржи unhurried амбиент покрај неговите активни мали пристаништа (пловење, риболов и комерцијални) и зафатен, тесни улички. Главните туристички центар е скромен кејот појас на трева со витко палми, игнорирани од страна на кафулиња и ресторани, тераси, каде можете да седат и да се види на јахти и рибарски чамци.

Оваа област се грижи за работата тргна на добро и middlemarket семејства и млади брачни парови. Постои разумен опсег на хотели на различни стандарди, како старомоден и модерен, вклучувајќи и еден 4-ѕвезда; таму меѓу другото, исто така, само угостителските исто така достапни.

Една прошетка низ Vieux Sartene ви овозможува да се доживее со романтика и возбуда на Стариот град Sartene. Од Плас де ла ослободувањето, можете да ги видите фамозниот Hotel de Ville и да продолжи преку калдрма улиците обрабени со волшебно куќи направени од гранит.

Се наоѓа во поранешниот затвор Sartene, на Музејот Departemental де Prehistorie et де Protohistorie де ла Corse ви овозможува да се копа во минатото на градот. Предметите пронајдени при археолошки ископувања служи како огледало во минатото Корзика е.

Haute Ville служеше како културна почва за Бонифацио. Многу автори и научници се користи во областа да се замисли битки меѓу флота Ulysse е и gonians Laestry.

Бастион de l'Entendard на градската порта, се сместени на системот на тежини и pullys кои се користат за да ги затворат границите. Денес, оваа област служи како мини-музеј, илустрирајќи историја Bonfacio е покрај серијата огромни диорами.

Оваа црква 12th век е неверојатен приказ на стариот стил шарм. Крштението фронт Renaisance стил е во чест на длабоки религиозни врски на луѓето Bonaficio. Црквата, исто така, се изградени за употреба во време на опсада на оваа област.

главните трговски улици на 2, кои се движат паралелно едни со други, се изгуби од автомобилите во текот на денот. Возењето е генерално е тешко и за посетителот непотребни; тоа е повеќе примамливо да мотор околу Заливот на други романтични, разгалена плажи.

Во текот на денот Главните активности вклучуваат спортови на вода, како што се; скијање на вода, џет-ски, нуркање, подводен риболов, едрење и catamarans. Други активности вклучуваат јавање, тенис, minigolf (во хотелот Arcu di Sole), и спортски центар со фитнес.

Propriano ноќен живот е генерално едноставен, се состои од кафулиња и дискотеки (во градот и само надвор), традиционална музика бар, кино. Постојат огномет прикажува 14th јули и август 15th таму е резултат на ресторани со неколку од областа на риба и локалната деликатес, шилести карпи јастог. Исто така, ќе најдете Пицерии и снек зглобовите galore. Добри вина може да се купат од околните лозја.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Propriano

Најдобра гаранција Propriano ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Ла Meridionale Ferries или SNCM бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Propriano. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Propriano ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Propriano ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Propriano да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Propriano Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Propriano ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Propriano во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Propriano и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал