Порто Дел Росарио Фери

Порто Дел Росарио Патнички и автомобили Ferries

Порто Дел Росарио цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Порто Дел Росарио во Лас Палмас де Гран Canaria, Arrecife, Кадиз и СТА Круз де Тенерифе.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Порто Дел Росарио во реално време и закажете најевтиниот достапни Порто Дел Росарио автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Порто Дел Росарио, Лас Палмас де Гран Canaria, Arrecife, Кадиз и СТА Круз де Тенерифе со Acciona бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Порто Дел Росарио Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Порто Дел Росарио Фери Билети
со Acciona бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Порто Дел Росарио во Лас Палмас де Гран Canaria, Arrecife, Кадиз и СТА Круз де Тенерифе онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Порто Дел Росарио патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Порто Дел Росарио и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Порто Дел Росарио

Порто Дел Росарио е главен град на Fuerteventura.

Уште еднаш повика Puerto de Cabras (порта на козите) градот се разви во важна порта за време на 19th век по преземањето на главниот град на островот Ла Олива.

Црквата во центарот на Порто Дел Росарио е посветена на светецот-заштитник "Богородица дел Росарио и тоа не беше до 1956 дека градот бил даден попријатен името на Порто Дел Росарио (Пристаништето на броеница).

Порто Дел Росарио е повеќе од индустриска зона и не е навистина насочена нагоре за туризам, но многу луѓе се уште го посетат градот од близина на одморалиштето на Caleta де Fuste и Corralejo да се направи некои шопинг особено на големи "Лас Rotundas" трговски центар.

пристанишната област е најстариот дел на градот и тоа е од тука можете да ги најдете сите на малите улички обрабени со стари КАНАРСКА стил куќи.

Порто Дел Росарио ферибот пристаниште
До неодамна Порто Дел Росарио не беше привлечна, но сега на главната улица се заврши, многу од патиштата повторно се појави и шеталиштето на пристаништето оттогаш беше повторно изграден.

Главните јавни згради и црквата се наоѓаат низ пешачката Primero де Мајо улица, која станува се increasigly популарен како што има streeet кафулиња таму.

Порто Дел Росарио има своја плажи. Поголемата може да се најде во јужниот дел на жител во Playa Blancal. Работата е извршена на плажа во текот на последните неколку години, а сега има статус сино знаме. Брановите се добри, и на плажа се користи од страна на некои од Fuerteventura е сурфање училишта, но има знаци за предупредување на силни струи, па е потребна заштита кога капење тука. Во текот на летните месеци систем знамето работи и тие треба да го послуша. На плажа во градот е мал, но се популарни, Playa Chica која има добри услови и посебните пристап за инвалидизирани лица.

Една интересна карактеристика на главниот град е статуи кои можат да се најдат низ градот. Овие се дел од изложбата на отворено и многу биле произведени за време на натпреварите кои се одржуваат во главниот град. Водич, Порто Дел Росарио пеш, е на располагање во туристичката канцеларија, и дава воден пат низ градот.

Карневалот време е важно за жителите на Порто Дел Росарио и пролетта прослави се одржуваат во средината на февруари. За да видите фотографии на карневалот кралицата посета на Порто Дел Росарио карневалот.

Дел од карневалот во Puerto е настан кој се вика Лос Achipencos, еден вид на сплав трка. За да видите фотографии од Лос achipencos посета на Лос Achipencos.

Се поголем број на бродови се запирање во главниот град на Канарските Острови патувања.

 


Најдобрите достапни ферибот билет цена гаранција Порто Дел Росарио

Најдобра гаранција Порто Дел Росарио ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Порто Дел Росарио. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Порто Дел Росарио, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Порто Дел Росарио ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Порто Дел Росарио автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Порто Дел Росарио Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Порто Дел Росарио, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Порто Дел Росарио во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Порто Дел Росарио и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал