Пула Фери

Пула Патнички и автомобили Ferries

Пула патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Пула во Венеција.

Споредба на сите достапни Пула ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Пула автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Пула, Венеција со Венеција Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Пула Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Пула Фери Билети
со Венеција Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Пула во Венеција онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Пула патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Пула и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Пула

Пула е голем регионален центар со богатство од римски рушевини да се истражуваат. Врв е извонредно добро сочувани римски амфитеатар кој доминира во центарот на градот и често е на местото на концерти и изложби.

И покрај зафатен комерцијални живот, Pula задржува лесно ќе мал град жалба. Ноќен живот, ресторани и културна дејност се најдобри во Истра.

Иако не постојат плажи во градот, краток возењето со автобус ќе ве однесе на југ, до места на Verudela Полуостров.

Венеција линии ферибот поврзува Пула со Венеција пет пати неделно, времето на патување е околу 3hr.

Хидрофоил услуги да функционираат од пристан и околу хрватското крајбрежје, и низ Венеција. Овие се скапи, иако се обезбеди брз патување и да се обезбеди некои големи ставови.

Пула Фери Порт
Да се ​​прави & Види во Пула

Римската арена
Арена, на 6th најголемиот преживеаните римски амфитеатар. Блоковите во текот на околните згради овој огромен структура беше едвај се спаси од уништување неколку пати во текот на неговиот живот, главно од страна на разни Венецијанците со план да го земе во Венеција камен од камен, како демонстрација на сила на Венецијанската империја. Многу камења беа земени за изградба на куќи и други објекти околу Пула, но за среќа ваквата практика престана пред целата структура беше уништен. Влез (20 kn) ви дава пристап до талкаат во внатрешноста на Колосеумот и посета на пештери под. Аудио турнеја е многу исплатлива.

форумот е главниот плоштад во центарот на градот. На плоштадот е изграден на местото на римскиот форум. На плоштадот има градското собрание, кој беше изграден во 10th век (делови од стар храм се користат за изградба, како што може да се види на задната страна на салата) и Храмот на август, од првиот век.

Посетете Бриони. Група на острови, познат по своите сценско убавина. Тие се одморалиштето и Националниот парк хрватски. Тие исто така беа setlement во римско време и беа дел од Венецијанската Република. Исто така постои и сега веќе познатиот Тито (лидер на поранешна Југославија) ​​за престој. Чамци одат од мал град во близина на Пула име Fažana.

Оди на риба пикник. Можете да се прошетам низ локално марина и проверете временски рокови и цени. Цените обично се околу 30 € (250hrk) по лице.

Посетете Филмскиот фестивал во Пула се одвива во арената и трае од 18th да 25 јули.

прошетка по улица Sergijevaca каде што се многу мали продавници, продавници за сувенири, барови, па дури и слатки продавници.
Поминат целиот ден на плажите на Камењак, во близина на Premantura (8km од Пула). Овој полуостров е најјужната точка на Истра, и има неверојатни пејзажи и заштита на природата.

Откријте напуштени Австро-унгарската тврдини, изграден само пред Првата светска војна, кога Пула беше најмногу утврден град во Европа. Некои од тие тврдини се скриени во шумите, а некои сега се окупирани од страна на жителите во Пула за различни цели, вклучувајќи Пунта Христо, кој функционира како летен клуб и музички фестивал местото на случувањето.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Пула

Најдобра гаранција Пула Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Венеција Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Пула. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Пула, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Пула ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Пула да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Пула Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Пула ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Пула во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Пула и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал