Путгарден ферибот

Путгарден Патнички и автомобили Ferries

Путгарден патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Путгарден на Хелсингборг, Rodby Faerge и Spodsbjerg.

Споредба на сите достапни Путгарден ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Путгарден автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Путгарден, Хелсингборг, Rodby Faerge и Spodsbjerg со Scandlines фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Путгарден Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Путгарден Фери Билети
со Scandlines за фериботи и да отпатуваат од Путгарден на Хелсингборг, Rodby Faerge и Spodsbjerg онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Путгарден патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Путгарден и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Путгарден

Путгарден е Германија порта во Скандинавија.

На пристаништето во Путгарден е најсеверниот пристаниште на Германија, која се служи со Scandlines. На секој половина час фериботите замине од Путгарден за данскиот порта Rødby, патувањето трае само 45 минути.

На Путгарден - Rødby и обратно премин претставува важен елемент на Хамбург - пат Копенхаген. За оние кои сакаат да се дојде до Шведска, постои лесен Хелзингор - Хелсингборг врска.

Во 2007 Германија и Данска одлучи да изгради 19km долг мост од Путгарден на Rødby, која ќе биде завршена во 2018 по што на идните можности за ферибот пристаниште Путгарден се неизвесни.

Градот Родбајхавн, кој исто така се нарекува Rodby е убав дестинација за еден ден патување. Ферибот Путгарден е популарен начин на транспорт во Данска, како секој турист може да се земе по неговиот автомобил.

Путгарден ферибот терминал

Путгарден станица е голем ферибот терминал на Vogelfluglinie (птичји лет линија) на на островот Фехмарн во германската покраина Шлезвиг-Холштајн. Се наоѓа помеѓу градот и Путгарден Marienleuchte.

Тоа првенствено служи на потребите на меѓународни долги сообраќај, но од повторно воведување на регионален сообраќај на линијата повторно е со регионално значење за Фехмарн.

Путгарден Историја

Во 1961, голем ферибот терминал е изградена во Путгарден и во 1963 тоа беше пуштена во употреба заедно со звук мост Фехмарн, бидејќи традиционалните ферибот од Германија во Данска меѓу Росток-Warnemünde и Gedser беше на пат надвор од Железната завеса, и трасата замена од Großenbrode Кејот на Gedser е премногу комплицирано.

На ферибот терминал беше отворен на 14 1963 мај од страна на данскиот крал Фредерик Деветти и германскиот претседател Хајнрих Lübke. Станицата беше многу важно од почетокот, бидејќи голем дел од железничкиот товарен и патнички сообраќај беше транспортирана до и од Скандинавија преку Путгарден. Ова е прикажано од страна на големите, а од крајот на товарниот сообраќај на птичји лет линија, речиси целосно неактивен мрежата на железничките пруги.

А Еуросити оставајќи ferry.After завршување на мостот на Great Belt во Данска во 1998, повеќето возови работи од финансиски причини во текот на долго скршнување од тој пат поради ограничениот капацитет пратите на рол-он / ролна-оф бродови и за да се избегне поврзани шант. Товарни преку железнички дворови во Путгарден првично беше делумно затворен, а потоа ја затвори целосно. Паралелно со затворање на товарниот сообраќај во периодот од 1996 да 1998, ферибот терминал беше модернизиран од страна на превозот компанија Scandlines.

Во 2007, на станицата беше целосно модернизиран, вклучувајќи и обезбедување на ниво на пристап дури и за неискористените платформи, заедно со стакло, автоматски врати излез и модерна тоалет објект со тоалети за лицата со хендикеп. Завршна фаза на ова дело беше реконструкција на платформа, значително скратување и благо зголемување на платформа, како и опремување на станица со модерна осветлување и озвучување.

поранешниот локомотива-туркан Еуросити услуга од Хамбург во Копенхаген беа заменети во 1990s од страна на три-превоз дански IC3 повеќе единици, кои може да се спојат и одвоени без шант. Од декември 2007, некои од услугите на IC3 беа заменети од страна на германските Меѓуградската-експрес услуги управувана од страна на класа 605 (ICE-ТД) дизел гарнитури, заедно обезбедување на неколку услуги секој ден на пат во Копенхаген-Хамбург. Еден пар се движи до / од Берлин.

Во август 2010, на Burg на станица Фехмарн беше реактивирана, а сега се нарекува Фехмарн-Бург станица. До декември 2010, некои услуги на Меѓуградската линија 31 до / од Франкфурт почна и заврши во Путгарден.

Од завршувањето на Фиксни линк Great Belt во Данска, на пат преку Путгарден стана помалку се користи од страна на возови, но пристаништето се уште се користи од страна на Scandlines траекти. Услугата е честа, со четири фериботи давање на една врска секој 30 минути, 24 часа на ден.

Без разлика дали за кратко патување или подолг престој на островот балтичките Фехмарн има некои изненадувања: milelong природни плажи, мали езера и импресивни стрмните карпи. Но, исто така, полиња и ливади ги покани луѓето да Крстоносните и велосипед. Путгарден во северниот дел на островот е популарна дестинација за одмор и важен меѓународен куп, како и.

Ако еден останува неколку денови или дури и недели во Путгарден тој никогаш нема да биде досадно. На плажите Фехмарн туристите може да се опорави од секојдневниот живот и децата може да веселие и да се изгради по sandcastle sandcastle. Sailboarding е популарна активност во слободното време. Историја ентузијасти можат да го посетат Петар и Павле капела. Посета на 115 метри висока кула на германскиот Телеком е интересно, како и.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Путгарден ферибот

Најдобра гаранција Путгарден ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Scandlines патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Путгарден. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Путгарден ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Путгарден ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Путгарден да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Путгарден Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Путгарден ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Путгарден во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Путгарден и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал