Рафина ферибот

Рафина Патнички и автомобили Ferries

Рафина патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Рафина на Андрос, Миконос, Парос и Тинос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Рафина во реално време и закажете најевтиниот достапни Рафина автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Рафина, Андрос, Миконос, Парос и Тинос со Agoudimos, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries или море авиони фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Рафина Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Рафина Фери Билети
со Agoudimos, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries или море авиони за фериботи и да отпатуваат од Рафина на Андрос, Миконос, Парос и Тинос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Рафина патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Рафина и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Рафина

На пристаништето Рафина се наоѓа во источните предградија на Атика. Рафина неодамна развиена, бидејќи се повеќе и повеќе ферибот компании да изберат да започнат свој ферибот правци од таму.

Многу пловат бродови сидро во пристаништето Рафина, а особено во текот на летото и ферибот правци се доста честа појава. Денес, Рафина е втор по големина пристаниште на Атика (по Пиреа).

фериботи од Сина ѕвезда Ferries, Алфа Ferries, Киклади Брз Ferries, Грција Seaways и Agoudimos линии тргнуваат од пристаништето Рафина до островите Андрос, Тинос, Миконос.

Покрај тоа, може да се резервира ферибот билети до Андрос, Тинос, Миконос и Парос со Грција Seaways фериботи и Сина ѕвезда Ferries. Општо земено, бродовите кои тргнуваат од Рафина ферибот пристаниште се бродови, чамци и highspeeds море авиони.

Рафина ферибот пристаниште

Рафина е основана во 1920s од бегалците кои бегаат од Анадолија по завршувањето на грчко-турската војна (-1919 1922) на местото на мал Arvanite селото. Повеќето од овие бегалци потекнува од градот Triglia. Неговото име е анаграм од името на античкиот грчки град кој се наоѓал некаде на истата локација како модерен град. До 1960s и 1970s, поголемиот дел од населението е руралните средини. Како домување случувања дојде во оваа област, населението напредува со брзо темпо и се пресели во населбите.

Позицијата на малата црква на Агиос Никола гледа синото море, северно од градот. На Chappel е изградена по Втората светска војна од страна на мажите кои требаше да се изврши но поштедени во последен момент. командантот на градот бил убиен, а Германците го заокружи граѓани во знак на одмазда. Друга група на луѓе биле егзекутирани и оние кои се на овој сајт Агиос Никола беа поштедени.

Рафина има училишта, lyceums, гимназии, банки, цркви, пошта, плажи и квадрати (plateies). Рафина е дом на поранешниот грчки премиер Костас Караманлис и неговото семејство.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Рафина ферибот

Најдобра гаранција Рафина ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Agoudimos, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries или море авиони патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Рафина. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Рафина ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Рафина ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Рафина да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Рафина Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Рафина ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Рафина во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Рафина и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал