Равена ферибот

Равена Патнички и автомобили Ferries

Равена патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Равена да Пореч.

Споредба на сите достапни Равена ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Равена автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Равена, Пореч со Венеција Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Равена Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Равена Фери Билети
со Венеција Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Равена да Пореч онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Равена патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Равена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Равена

Равена е домот град во регионот Емилија Ромања на Италија; недалеку од брегот на Јадранското Море. Тоа е најмногу познат по својот прекрасен ранохристијански и византиските мозаици, кои датираат од времето кога Равена беше главен град на западната империја, потоа под Ostrogoth и византиска власт. Најголемата мозаици на градот да и се даде статус на светско наследство на УНЕСКО.

Венеција линии работи на пат од Равена Порта за Пореч во Хрватска. Овој пат ќе трае уште една недела и се достапни од април до октомври. Патниците се направи премин во еден од Венеција линии "со голема брзина катамаран фериботи, кои се 2 часа, 15 минути. Компанијата води неколку правци помеѓу Италија и Хрватска.

На catamarans правење на патувањето се: Сан Frangisk и Сан Pawl, која може да се одржи 320 луѓе, но нема автомобили и Сан Гван, која има простор за 427 лица во него и 20 автомобили. Сан Гван карактеристики ослободени од данок шопинг, барови и два салони, додека поранешниот две се ограничени на удобно салон се прикажуваат филмови и снек бар продажба пијалаци и лесна храна. Не е отворена палуба. Обично тие се плови од Равена во саботата попладне.

Равена зајдисонце

Равена е пријатно место да се шета и да поминат една ноќ или две. Тоа не е еден од најпознатите очигледни туристички дестинации во Италија, и апелира најмногу за оние кои имаат специјализирани интереси или сакате да знаете на земјата во поголема длабочина. Ова значи дека улиците не се над-преполн со туристи или сувенири, и таму е вистински "локалните" се чувствуваат како жители се судрат околу ленти на градот со своите велосипеди, поздрав пријатели и собирање на шопинг. Сепак, главните атракции се чини дека се на сосема правци неколку туристички групи. Кога јас бев таму, групи - главно Италијанци и schoolparties - како да се дојде и да ја напушти од страна на тренерот, па тие не се поплави градот. Но, тоа значи дека во рамките на главните цркви и во нивната непосредна близина имало понекогаш непријатно народот. Најдоброто нешто што треба да направите е да се обиде да ги избегне, можеби подигање пати да го посети првото нешто наутро, во подоцнежните попладне, или додека тие се сите на ручек. Сфатив дека групите беа само во посета на една или две од најголемите сајтови, така што помалите атракции беа многу потивко, а понекогаш и јас бев единствениот посетител.

Срцето на Равена, а најдобро место да ја добиете вашата лежишта, е Piazza del Popolo, која може да се постигне во последните десет минути од железничката станица со одење директно напред заедно Viale Farini а потоа Преку Дијаз. Оваа шармантна плоштад е наредени со атрактивни историски градби, вклучувајќи Палацо Comunale (градското собрание), кој е изграден во XV век. Како што беше на друго место, Венецијанците подигната две колони на плоштадот за време на нивното владеење; наместо на венецијанскиот амблеми тие се на врвот со статуи на Равена е светци Сан Витале (Св Виталис) и Sant'Apollinare (Св Apollonaris). Постојат кафулиња со отворено маси, и тоа е една прекрасна место да се седне и да се релаксираат.

Од најважните туристички атракции во Равена се мозаиците, и црквите им домување, кои се на листата на УНЕСКО за светско наследство.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Равена ферибот

Најдобра гаранција Равена ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Венеција Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Равена. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Равена ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Равена ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Равена да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Равена Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Равена ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Равена во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Равена и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал