Ретимно ферибот

Ретимно Патнички и автомобили Ferries

Ретимно цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ретимно да Pireas.

Споредба на сите достапни Ретимно ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Ретимно автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ретимно, Pireas со Anek бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ретимно Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Ретимно Фери Билети
со Anek бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Ретимно да Pireas онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ретимно патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ретимно и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Ретимно

Пристаништето Ретимно не се користи нашироко од страна на ферибот компании се должи на фактот дека на пристаништето е историски и како резултат на мали за да се приспособат на многу бродови. Пристаништето се наоѓа од страна на градот и сите дестинации може да се постигне или пеш или со помош на локален автобус.

Ретимно е мало медитеранско пристаниште град фали прекрасна ренесансна архитектура, венецијански тврдина, музеи и убави плажи.

пат на ферибот од Пиреја до Ретимно зема часови 9 30 минути. Anek линии прерасна во огромна стапка и компанијата нуди современ возен парк, како и речиси 40 години работно искуство.

Постојат голем број на знаменитости да уживаат тука и многу висок квалитет на сместување. Оваа област е исто така полн со живописни села и области на Врховниот природна убавина. Отворено љубовници особено ќе уживаат во многу пештери и планини.

Ретимно пристаниште

Градот Ретимно caters за потребите на посетителот, кои нудат многу места за престој, како и јадење и шопинг за сите вкусови. Венецијанската пристаниште Ретимно нудат само основни facilties себе, но постојат многу локални бизниси и услуги врз основа околу пристаништето нудат посеопфатна износ на хотелот.

Ретимно Крит пристаниште информации
Пристаништето Ретимно е поврзан со Пиреја (Атина порта), но исто така и со пристаништето Souda во Хања Крит. Венецијански ѕид штити пристаништето. Зад ѕидот ќе ги најдете на старите, традиционални градот Ретимно. Ферибот чамци поврзете Ретимно со пристаништето во Пиреја во Атина дневно. На правци се многу чести во текот на летните месеци. Цената на ферибот билети не е голема, а се разликува во зависност од потребите и видот на брод, ќе го избере да патуваат.

Како да дојдеме до Ретимно пристаниште
Приградската (KTEL) автобуси на островот Крит се перфектно организиран, се должи на фактот дека на островот Крит е доста голема. приградски (KTEL) автобуска станица се наоѓа во градот Ретимно и служи патници, така што тие можат да постигнат многу различни дестинации на Крит со ниски билети цена. Постојат автобуси кои ги поврзуваат Ретимно со други префектури на Крит, како и со региони во јужниот дел на префектурата. Автобусите кои го поврзуваат Ретимно, Ираклион и обратно замине секојдневно и со почеток во 6.30 часот и заврши во 10.30 PM. Постои локалните transportion до селата блискиот регион, на хотелите и на Универзитетот на Крит. Постојат многу такси станици во Ретимно и можете да ги најдете во центарот на градот, во централниот дел на улиците или во пристаништето. Радио-такси превозот е исто така достапна. Цената на трансферот е предодредено за повеќето од патишта.

Ферибот правци од Ретимно
Можете да патуваат од Ретимно до Пиреја во Атина со фериботите на Anek линии. правци ферибот во Пиреја секојдневно opeprated.
Вие исто така може да патуваат од Ретимно на Санторини со ферибот компанија Море авиони. LANE линии има закажана ферибот маршрутата од Ретимно да Kithira и Пиреа (Атина порта).

Главната приградски автобуската станица (KTEL) е приближно 1km од центарот на градот далеку и ќе може да се земе во автобус на други големи дестинации на Крит, како што Chania, Ираклион, Агиос Николаос итн Еден локален автобуска исто така се поврзува приградските автобуска станица со центарот на градот. Секоја услуга е достапна во непосредна близина на пристаништето.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Ретимно ферибот

Најдобра гаранција Ретимно ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Anek бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ретимно. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ретимно ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ретимно ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ретимно да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ретимно Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ретимно ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ретимно во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ретимно и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал