Родос ферибот

Родос Патнички и автомобили Ferries

Родос цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Родос да Аморгос, Katápola, Astypalea, Хиос, Fethiye, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos, Sigri, Мармарис, Наксос, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Самос, Karlovassi, Санторини, Сирос, Солун и Tilos.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Родос во реално време и закажете најевтиниот достапни Родос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Родос, Аморгос, Katápola, Astypalea, Хиос, Fethiye, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos, Sigri, Мармарис , Наксос, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Самос, Karlovassi, Санторини, Сирос, Солун и Tilos со Сина ѕвезда Ferries фериботи или море служба онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Родос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Родос Фери Билети
со Сина ѕвезда Ferries или море служба за фериботи и да отпатуваат од Родос да Аморгос, Katápola, Astypalea, Хиос, Fethiye, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos, Sigri, Мармарис, Наксос, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Самос, Karlovassi , Санторини, Сирос, Солун и Tilos онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Родос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Родос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Родос

Родос (Ro-DOS на грчки) е скапоцен камен во Додеканез круна. Тоа е голем, дрзок и храбар и добива далеку лавовски на посетителите на овој остров група. Тоа е отворен преку целата година и ужива исклучително блага клима. Тоа е комбинација на се што е потребно во островот одмор: плажи, ноќен живот, култура, сценографијата, зеленило и удобност.

Како Крит, нејзиниот поголем сосед на југозапад, речиси можеше да постои независно од грчкото копно.

Родос е најголемиот остров на архипелагот наречен Додеканезите и е главен град на групата на грчки острови. Таа е светски познат по своите џин. Таа се наоѓа помеѓу Карпатос и Кос. Во главниот град се наоѓа во рамките на ѕидовите на многу добро сочувана венецијанскиот замок, изградена од страна на витешкиот ред на Свети Јован. Нејзините интересни сајтови и на прекрасните плажи се направи овој грчки остров еден од најпопуларните острови на Грција.

Родос островот се смета за безбедно да останат и водата и храната, тука е и со добар квалитет. Некои работи да се купи од Родос се сунѓери, керамички часовници, маслиново масло, шише вино, религиозни икони итн Накит продавници се многу честа појава и шарени морски школки се популарна точка сувенири.

Родос, Грција

Родос е обликуван како авангард и има крајбрежје од околу 220kms со многу богатите ресурси на флора и фауна. На островот има планинските региони во својата ентериери и е покриена со шуми од бор и чемпрес. Бреговите се многу карпести но некои култури како винско грозје, маслинки, агруми, зеленчукот и други, се одгледуваат во одредена земја ленти на островот.

Родос, исто така, има многу богата историска позадина и доминантна религија тука е на Грчката православна. Постои забележлива Римокатоличката малцинство на островот, од кои многумина се Рожби од Италијанците кој помина по завршувањето на италијанскиот живот. Родос има муслиманско малцинство, остаток од отомански турски периоди. Еврејската заедница на Родос датира од век 1st.

Заедно со популарноста на се позната туристичка дестинација исто така е една од омилените места за нуркачи. На подводниот свет на Родос се смета за рај со бројни сорти на морските живеалишта. Морската живот е во многу тука и бродови урнатините на морското дно докаже рај за нуркачите кои им помогне да го видите на историјата со свои очи. Овие брод урнатините, исто така, куќата на некои различни видови на риби и морски животни.

Родос Населби / одморалишта
 • Afandou - Една од најголемите села на островот. голф на Родос е лоцирана во оваа област, заедно со долга плажа
 • Archangelos или (Arhangelos) - Вториот по големина град на островот
 • Asklipio - Во внатрешноста на селото, местото на старата црква и замокот
 • Фалираки - Родос "акција одморалиште. Оди таму да се забавуваат, се друго е подобро на друго место. Хотелите северно од Фалираки се многу потивки. Хотели во близина на воден парк не интересира клаберите, и се навистина семејството пријателски. Убави плажи, многу помалку од ветровите на западниот брег и навистина добар јавен превоз.
 • Генадиј Околу 64 км од Родос Стариот град и во близина на Prasonisi, привлекува повеќе сакаат сурфери. Меѓу последните недопрени делови од крајбрежјето лево на Родос.
 • Haraki (Charaki) - мала поранешна рибарското село се наоѓа веднаш до Lindos. Еден синџир на ресторани опкружува затворен плажа.
 • Ialysos - Сини води, навидум бескрајна организиран плажа, големи хотелски комплекси, како и помали пријателски оние, продавници од секаков вид, и многу ноќни клубови. Во идеални услови на регионот, значајните меѓународни натпревари сурфање на ветер често се случуваат тука.
 • Ixia - Западниот брег одморалишта, во близина на Paradisi и Tholos, во близина на аеродромот и градот Родос.
 • Калитеа - Нуркањето и хотели.
 • Laerma - Во внатрешноста на селото во близина на некои споменици, содржи неколку ресторани, на копното од Lindos преку Lardos. Ова село е постојано населен уште од пред-хеленистичкиот период. Манастирот Taxiarchis Михаил е 4km југозападно од Laerma и е најголемиот манастир на Родос
 • Lardos - На пазарот плоштад во тој град има ресторани и продавници, во близина на Lindos.
 • Lindos - С Живописен, местото на важни древниот Акропол.
 • Pefkos - Помал туристички resourt во близина на Lindos. Првично започна како мала збирка на фарми и приватни резиденции, но израсна во еден град во свој ред.
 • градот Родос - Најголемиот град на островот и седиштето на локалната самоуправа,
 • Theologos или (Tholos) - традиционално село
За да ја видите & Дали (покрај плажите)

Filerimos chapelAsklipio копното од Kiotari.
Во малата црква има фасцинантен дисплеи, во чест на континуитет на култот на лекување од антиката до модерен акушерка и медицинска сестра. Во грчката митологија, Asklepios бил син на богот Аполон, кој го создаде уметноста на медицината.

Кејп Prasonisi.
Најјужните врвот на Родос. Постои полуостров поврзан со главниот остров со песок бар. Освен ако имаш 4x4, размислете два пати пред да го возите вашиот автомобил низ песок бар. Тоа станува прогресивно помалку цврсти и тоа е лесно да се заглавени таму во песок.

ЕПТА Piges. (Седум извори) и која е буквално сè што постои е да се види таму, освен за кратко шума пешачка патека. Во жешките летни месеци, кул сенка обезбедува пријатен одмор од сонцето.

Filerimos Хил.
Средновековни остатоци, во манастир и црква. Добар пати во текот на северниот дел на островот.

Долината на пеперутките.
Од пеперутките - кои се всушност обоени месеци - во оваа област треба тишина за нивното создавање, а од областа се посетени од голем број туристи, населението на Petaloudes "пеперутки" е постојано во опаѓање; дури и до степен што тоа не прави никаква смисла повеќе да се оди таму, како што вие одвај ќе видите некој од молци. Тоа е уште една убава област, без разлика.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Родос ферибот

Најдобра гаранција Родос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries или море служба патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Родос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Родос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Родос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Родос автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Родос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Родос, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Родос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Родос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал