Рига Фери

Рига Патнички и автомобили Ferries

Рига патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Рига во Стокхолм.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Рига во реално време и закажете најевтиниот достапни Рига автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Рига, Стокхолм со Tallink Silja бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Рига Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Рига Фери Билети
со Tallink Silja бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Рига во Стокхолм онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Рига патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена на Рига и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Рига

Рига се соочува со нова ренесанса како главен град на Латвија, и многу големи проекти реставрација на старите згради се направени Рига еден од најатрактивните градови во Европа.

Најпознатиот, Рига е дом на најголема концентрација на Jugendstil (германски Art Nouveau) архитектура во светот. Рига стана се повеќе популарна дестинација за Европејците привлечени од стариот град, неговата важност, а својата репутација како има најдобар ноќен живот во Европа.

Rīga отсекогаш бил големо момче на Балтикот - метропола со голем град атмосфера тешко да се најде на друго место во регионот. Фанки и жив, тој пулсира со магнетизам кој ја заробува патници долго откако нивниот планиран датум за заминување.

Рига Фери терминал

Рига има многу населби, но главниот оние што посетителите ќе поминува низ ќе биде како што следува.

  • Стариот Рига - Главната туристичка област и историскиот центар на Рига. Ова е местото каде започна град Рига. Ќе најдете големи музеи, прекрасна мала улиците и, исто така, каде што прескапата кафулиња, барови и продавници за сувенири се притисне пари од туристи!
  • Централната област - На животниот срцето на Рига, голем малку продавници, архитектура, барови, кафулиња и чувство на вистински град. Луѓето работат, живеат и да купуваат тука, како и да се дружат Тоа е голем простор да се исполнат локалните жители.
  • На тивок центар - Ако ви се допаѓа уметност ова е местото каде што треба да биде, можете дури и ќе најдете музеј на уметност тука. Велика улиците полни со убави згради, убави кафулиња и до пазарот на воздухот се пополни оваа област.
  • Окружниот Москва - дом на еврејското гето за време на нацистичката окупација и еден од најдобрите колекции на дрвени куќи во Европа. Таа има шарм како повлекува назад 50 години, но многу локални жители ќе ви каже да бидат внимателни околу тука.
  • Kipsala и на левиот брег - Ако имате време би требало да ја премине реката, посета на островот Kipsala, старата рибарска област. Денес својот дом на некои од повеќе богати на високо општество во Рига.
Рига знаменитости и активности

Со раскошна убавина, безвременски елеганција и немирен фузија на стари и нови, Rīga има шарм како потентен како алкохол во Рига Црното Балсами тоа е познат по.

мачки Хостел
Добро, хостелот Мачките не е вашиот стандард хотел и освен ако не се помали од најмалиот човек на земјата, нема да се вклопуваат во било. Но, тоа е таму и тоа е вид на познатиот ... барем во Рига. Ако имате среќа, вие всушност ќе се види мачки во или во близина на хотел, кој се наоѓа во близина на Рига Стариот град и Backpackers Hostel паб, помеѓу Стариот град и обука и busstation. И покрај тоа што не може да остане таму, тоа сигурно го прави за голема слика да се покаже дома!

споменикот на слободата
Споменикот на слободата е изградена во Рига да го фалат војници убиени за време на Латвија војна за независност од 1918 1920 да. Го замени статут на рускиот цар Петар Велики. Првично претставен во овој 1935 42-метар (138 стапки) висока споменик е инспириран безброј Летонците. Кога Советскиот Сојуз во прилог Латвија после Втората светска војна Советите планирани за уривање на статутот, но никогаш не го направив тоа. Таа остана симбол за независност во текот на комунистичкиот период, а во 1987 Летонците се собраа околу споменикот да го повредува ужасни нешта советите сторил. Ова започна движењето за независност, што доведе до независност 3 години подоцна. Споменикот на слободата сега е популарна туристичка дестинација во Летонија.

стариот град
Стариот град Рига е ставен на листата на УНЕСКО за светско наследство и не без причина. Тоа е одлично место за да се шетаат, впие до атмосферата и да уживате во прекрасната архитектура и плоштадите. Постојат неколку од нив, вклучувајќи Livu Laukums (laukums = квадратен), Doma Laukums, Ratslaukums и Pils Laukums. Постојат многу црковни кубиња, катедрали и други архитектонски чуда. Некои од нив се црквата Свети Петар е многу висок црква, која беше првично изграден во 1209. Погледот од врвот на кулата дава одличен поглед на сите Рига. Други моменти низ стариот дел на градот вклучуваат Blackheads куќа, Градското собрание, Cathouse, Палатата Рига, касарни на Јаков, и големите еснаф и се разбира на шведскиот порта.

Латвиски Националниот музеј на уметноста
Со повеќе од 52,000 уметнички дела од средината 18th век до денес овој музеј е одлично место за посета. Адреса: 10a K Valdemara Стрит, време: секој ден, освен вторник, 11: 00am да 7: 00pm во летниот период (април до септември), а 11: 00am да 5: 00pm во текот на зимата (од октомври до март).

Фестивалот на светлината
Фестивалот на светлината ( "Старо Рига") ќе се одржи за 5 денови во ноември, во чест на латвиски годишнината. Еден од најмрачните периоди од годината, светлината ја симболизира победата на светлината над темнината.

Помалку од половина од Rīgans се етнички Летонци (41.2% во последен број), со Русите сметководство за 43.7% од населението. И покрај Летонците се биде малцинство во свој капитал, етничка хармонија преовладува во градот, со street- и продавница разговор природна мешавина од Русија и Латвија.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Рига

Најдобра гаранција Рига ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tallink Silja бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Рига. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Рига, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Рига ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Рига да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Рига Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Рига ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Рига во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Рига и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал