Риека ферибот

Риека Патнички и автомобили Ferries

Риека цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Риека Dubrovni, Корчула, Sobra, Сплит и Стари Град.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Риека во реално време и закажете најевтиниот достапни Риека автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Риека, Dubrovni, Корчула, Sobra, Сплит и Stari Grad со Jadrolinija Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Риека Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Риека Фери Билети
со Jadrolinija Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Риека Dubrovni, Корчула, Sobra, Сплит и Stari Grad онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Риека патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Риека и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Риека

Градот Риека е важен деловен, трговски, индустриски и културен центар во западниот дел на Република Хрватска.

Таа се наоѓа на Јадранот, на место каде што морето го направи своето најдлабоко инцизија во европскиот континент. Како резултат на природни и гео-политичката карактеристики на подрачјето е идеално лоциран за пристаништето и превозот центар за развој.

Покрај активностите поврзани со морето, како што се туризмот, превозот индустрија, шпедиции, пристаништето активности и изградба на бродови, Риека, во рамките на своите широк граници, исто така, може да се пофали голем број на други големи индустрии; цивилно- механичко- електро инженерство, нафта и Петро-хемиски, дрво, целулоза и хартија индустрии сите функција во бизнис портфолио Риека.

Сепак, најголемиот дел од економијата е концентриран, за разлика од туризмот, за извоз. Постојат бизнис и трговски врски со повеќе од 80 земји низ целиот свет.

Кварнер Bay и Истарскиот Ривиера, Со повеќе од 50% од целиот туристички капацитет на Хрватска, претставуваат најразвиените делови на земјата колку што туризмот е загрижен. Овој регион има долга традиција во туризмот, кои датираат од 19th век. Нејзините специфични гео-топографска позиција обезбедува многу пријатна клима со топли лета и благи зими. На блага клима, убава глетка и угостителство придонесе за атрактивноста на регионот.

Риека ферибот пристаниште

Иако Риека (Fiume на италијански) е тешко, мора да се види "дестинација, тоа не се некои недвижен имот, како што се Корзо (пешачки центар), шеталиштето дрво обложената долж пристаништето, и наметнување на врвот тврдина на Trsat.

Исклучително солиден крајбрежје со бројни нежни заливи е совршен за пливање и други водни активности. Се разбира, постои голема побарувачка за поморски туризам. Во Кварнер, Истра Ривиера и придружните острови има некои 16 марини и бројни мали пристаништа. Капацитетот на марини е само 4 800 водни докот со дополнителни 1700 сува доковите.

Rijek Погледнете и Do

Во последно време, тоа е бар-клуб главниот град на северниот дел на Хрватска, што го прави речиси поинтересни за посета од страна на ноќта од страна на ден. И покрај некои несреќни повоената архитектонски потфати во предградието, голем дел од градскиот пејзаж содржи вид на раскошен, наметнување на јавни објекти ќе се очекува да се најде во Виена и Будимпешта, доказ за силната Австро-унгарската влијание имал на економскиот и културниот живот на градот во на 19th век.

Риека карневал
Карневалот во Риека во февруари е најголем и повеќето елаборат во Хрватска, седум дена од денот на забавите. Топки се само со покана, но постојат многу паради и улични танци кои се отворени за секого.

Пресвета Богородица на Trsat
Најпознатите црква во Риека е Пресвета Богородица на Trsat, вековна магнет за верниците. Според легендата ангелите вршење на куќата во која Благовештение одржа одмараа во Trsat пред полагањето на зграда во Италија. А капела подигната на местото привлече некои верници, но бројките се зголемија во 14th век кога локалните благородници петиција до папата за донацијата на иконата "чудесен" на Марија се верува дека биле насликани од страна на Свети Лука. Еден поголем црква наскоро беше потребно, и во 1453 на Франкопан принц Мартин изградено еднокорабна црква во куќата на сликарството и францискански манастир во соседството.

Капуцин црква на Пресвета Богородица на Лурд
цркви Риека се отворени во неделата наутро и од понеделник до петок, од рано наутро Маса до пладне. Тоа ќе биде тешко да се пропушти капуцин црква на Пресвета Богородица на Лурд со својот раскошен neogothic фасада демне над автобуската станица. Спонзорите капуцин на проектот наиде на проблеми финансирање средина преку изградба и побарале помош на "Св Johanca", кој наводно лошо платен крв во предниот дел на лековерните masses.Gifts и пари влегоа во благајна и на зградата конечно беше завршена во 1929. ( "Св Johanca" беше уапсен за измама во 1913.) На таванот е украсена со фрески на ангелите од познатиот уметник од локалната Ромуло Venucci.

St Вито
St Вито. St Вито е светец-заштитник на Риека и изградбата на овој објект е започната во 1638 на местото на постара црква посветена на светецот. Редоследот лицемер под надзор на проектот, кој траеше неколку стотици години. Масивни столбови поддршка на централната купола и опкружувачки параклиси со разнобојни мермерни барок жртвеници. Главниот олтар има готски распетие 13th век, кој припаѓал на постара црква. Според легендата, некој фрли камен на распетието во 1296 и крвта почна да тече од Христовото тело - крвта се 'уште се наоѓа во една ампула.

замокот Trast
Високо на ридот со поглед Риека и реката Rječina, на 13th век Trast замокот зазема позиција на огромна стратешка важност. Можно е да има еден Liburnian рид тврдина тука, но тоа беше Франкопан војводи Крк кој го изградил присутни замокот за да ги заштитат своите имоти во Vinodol, понатаму кон исток. Конак, затворен двор со цистерна, е best- зачуван дел од оригиналната структура. Од 13th на 15th век, Trsat припаѓале на Frankopans или нивните роднини, но тоа беше киднапиран од страна на Хабсбуршката монархија на крајот на 15th век.

Свети Јероним
Свети Јероним. Црквата беше дел од 14th век августинскиот манастир комплекс што некогаш доминираа овој плоштад и е финансиран од страна на грофовите од Duino, феудалците Риека во тоа време. Изградба траеше од 1315 1408 да и црквата светилиште куќи гробовите на семејствата на финансирање. Малку на оригиналниот готски структура останува поради земјотресот 1750. Црквата била повторно изградена во барок стил во 1768 и содржи гробовите на началниците, благородници и патриции од Риека.

Поморски и историски музеј
Музејот на поморските и историски е основана во 1876 на врвот на бродоградба години Риека и дава живописни слика на животот меѓу морнарите. Дел од музејот го следи развојот на едрење, со модели и слики на бродови и портрети на капетани. Исто така, постојат различни археолошки наоди, оружје и документи, како и мебел од 17th да 20th векови.

Природонаучниот музеј
Природонаучниот музеј, источно од Muzejski Трг, е посветен на геологијата и ботаниката на регионот. Во прилог на прекрасен аквариум, исто така има и експонати на грешки, змии и жаби. Потоа, можете да се одморите во новата ботаничка градина со речиси 2000 автохтони видови на понуда.

Glagoljica
На Glagoljica, приказ на ракописи пишувани на глаголица, е сместен во универзитетската библиотека. Мора да закажете преглед, но тоа е вредно погледне во сценариото што е централен дел на хрватскиот национален идентитет ..

Роман порта
Поминува под Град кула и продолжува во текот Трг Ивана Koblera, ќе најдете најстарите архитектонски споменик во Риека, римскиот порта. Недостатокот на декорација укажува на тоа дека тоа е веројатно влезот на Римската тврдина.

универзитетска библиотека
Ако имате време да го убие во Риека, престане со универзитетска библиотека, во која се сместени два изложбени простори, Уметничката галерија на модерната и Glogoljica.

Современа уметност Галерија
Модерна галерија, во Универзитетската библиотека, е домаќин повремени изложби уметност. Цените и работно време варира во зависност од изложбата.

Покрај тоа, активностите се придружени и освежен со културни и социјални настани како концерти, музички фестивали, спортски натпревари, натпревари за убавина и народни свечености се состои од локалниот фолклор и посебни гастрономски задоволства.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Риека ферибот

Најдобра гаранција Риека ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Jadrolinija Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Риека. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Риека ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Риека ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Риека автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Риека Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Риека, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Риека во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Риека и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал