Римини ферибот

Римини Патнички и автомобили Ferries

Римини патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Римини во Венеција и други ферибот пристаништа.

Споредба на сите достапни Римини ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Римини автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Римини, Венеција и други ферибот пристаништа со Анкона бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Римини Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Римини Фери Билети
со Анкона бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Римини во Венеција и други ферибот пристаништа онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Римини патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Римини и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе за Римини

Римини, Во италијанскиот регион Емилија Ромања, е централен дел на Италија Јадранската ривиера. Секоја година илјадници туристи доаѓаат во Римини за своите долги песочни плажи, медитеранска клима, храна и култура, и неговата туристичко-пријателски филозофија.

Римини е град од два дела. Оригиналниот историски град сега се наоѓа на околу една милја енергија (на крајбрежјето се префрли и во минатите векови). И покрај Втората светска војна бомбардирањето кој уништил некои стари згради, ова е уште еден типичен италијански град со историски ленти, палати, piazze и туристички знаменитости.

"Другиот" Римини е долго beachside распространетост која израсна од крајот на Втората светска војна. Таа се протега за милји покрај песочните плажи, со хотели и модерни станбени блокови поставата на брегот во застроена лента на неколку улици длабоко. Плажата е поделена на стотици приватна плажа концесии каде што ќе плаќаат за влез, лежалки и чадори за сонце. Повеќето хотели имаат свои приватни протега на плажа, или аранжмани со еден.

Фериботи во Римини се многу сезонски. Анкона понекогаш запре текот на прелети во Венеција Венеција линии, исто така, работи на пат од Пула до Римини работи до два пати неделно од крајот на мај до крајот на септември. Емилија Ромања линии имаат три пловидбите поминуваат неделно од Римини на Мали Лошињ. Пристаништето во Римини нуди добри услови.

Римини Beach
Римини - Брегот

Ако сте во посета Римини чисто за плажа одмор, вие никогаш не треба да ја напушти песок. Сите заедно на плажа се приватна плажа концесии каде што може да се вработи лежалки и чадори за сонце, јадат во кафулиња, барови и ресторани и гледање на вашиот деца да се забавуваат на опрема за игра. Италијанците го направиле плажа живот многу удобно и уреден. За голем дел од должината на одморалиштето постојат две зафатен сообраќај исполнето улиците, еден трчање по должината на грбот на плажа, а другиот блок во внатрешноста. стотици хотели Римини е најчесто се наоѓа на овие две улици, или на малку несакани улиците разгранување надвор нив. Автобуси се кандидира по должината на одморалиштето, а улиците се прилично безличниот и непроменлива; поворка на ресторани, барови, пиење барови, ноќни барови и евтини облека продавници. Лично сум пропуштил да биде во можност да шета по шеталиштето и се восхитувам на морето; крајбрежен пат е зафатена и тоа е наредени со влезовите приватни плажи, блокирање на кој било поглед. Најдоброто место за шетање е од страна на устието на реката и порт, ниво со стариот дел на градот. Еве што всушност може да одиме по должината на дига каде старци риби и која овозможува добар поглед заедно застроена крајбрежјето и кон далечната јужна синор која дава интерес на сценографијата.

Како и атракции на песочна плажа и безбедно плитките води, Римини, исто така, има целосна својот удел на други поморските атракции за возрасни, млади и деца. Постојат забавни арки, велосипеди за изнајмување, мини-голф (во близина на светилникот) и делфинариум (Delfinario). Го фатив автобус до Италија во Miniatura, старомодни тематски парк изграден околу "Италија во Минијатурни", која се состои од многу мали модели на италијанската знаменитости и брод возење низ Венеција "на една петтина неговата вистинска големина. И ова се Италија, таму е многу, многу храна.

Практичната, храна и пијалоци

Како што е опишано подолу, автобуски услуги се добар начин да се намали на здодевни шета низ морскиот брег Римини. Откако ќе имаат карта ќе бидат во можност да го најдете вашиот лежишта по долго непроменлива улици; нумерирање на автобус-стоп помага, исто така. Кога ќе се резервации вашиот хотел, проверете нејзината локација на мапи се предвидени за онлајн резервации сајтови за да добиете идеја за тоа колку ќе биде од железничката станица и стариот дел на градот. Ако планирате патување или разгледување тоа го прави смисла да се прилично блиску до нив, а можеби и во областа Марина Центро кој е најблискиот морскиот брег во стариот град.

Иако Римини не е познат по својата кујна и ресторани, постојат многу совршено достојна места да се јаде разновидна храна, од пици на морска храна, како и да се-Aways и барови служат piadine - локални загреан рамен леб сендвичи. На морскиот брег јадев во Ши Burdlaz "Градина Бар (Viale Веспучи, 63) - кој беше над-бурните но служи добро пици, тестенини и јадења со месо и е управувано од вистински карактер. Постои група на популарни места за јадење на Виа Becadelli, каде на улица од центарот на градот достигнува областа на кејот. Тие вклучуваат стилски бела декор екс-Танцување, кој нуди пици, салати и piadine на отворено табели во сонцето. По должината на улицата од железничката станица, веднаш до пешачкиот подвозник на пат кон морето, е еден синџир пицерија, Zio Чиро (фашистички Battini, 21), која има отворено маси под дрвјата (иако вклештени помеѓу патната и железничката линија) и служи сигурен храна во разумни цени.

вечер центар на стариот дел на градот се наоѓа стариот рибниот пазар, на Pescheria, каде што има еден кластер на барови и младите (и не толку млади) може да слетуваат на стариот камен пазарно-плочи со вино очила. Само зад аголот во мал плоштад е одличен ресторан, Osteria дела Piazzetta, кој служел најдобрите оброци јадев во Римини.

За да се види и не Околу Римини

регионот Емилија Ромања има неколку историски градови кои го прават интересни ден патувања на дофат на Римини. Равена, Ферара и Болоња сите имаат многу на уметноста, архитектурата и место за да уживаат, како и атрактивни плоштади, каде што можете да седат и да уживаат во многу поинаква атмосфера во Римини - или да SEASIDE Римини, во секој случај. Римини е добро поставени за истражување на овој дел од Јадранското крајбрежје, и јас ја најдов добра основа за разновидна одмор. Како и други наменски изградени плажите, патниците можат да се упатат на југ во регионот на Ле Марке, каде се уште има повеќе села и ридови да се истражуваат. Јас го посетив крајбрежен Пезаро (половина час со воз) и познатиот Урбино во комбиниран ден патување, од автобус за Урбино заминува од Пезаро. За удобно истражување на Би му дозволи на секој ден за градовите, иако. Римини е исто така најдобар основа за посета на независна Република Сан Марино: автобуски превоз трае во текот на денот помеѓу овие два града; патувањето трае 45 минути. Во сезона на летото има дополнителни автобуски линии наменети за туристите: на пример на историски замокот и градот Сан Лав и директна услуга на Урбино. Други градови во близина може да се посети со користење на нормални автобус јавните служби, вклучувајќи Verucchio, која има важен археолошки музеј. канцеларија за информации турист во Римини произведува интересни летоци, па дури и книги на англиски јазик со детали за место во околните провинција; тоа е добра прва станица за планирање на патувањето. Секако, тие, исто така, акции памфлети рекламирање на сите оние атракции наменета за летото посетители и семејства, на кои има многу во областа: тематски паркови, водни паркови и така натаму.

Римини Патување и транспорт

Римини има свој аеродром, Aeroporto Интернационале ди Римини Федерико Fellinio Сан Марино. Двете Ryanair и Easyjet работат буџетот летови до аеродромот од Велика Британија. Тоа е само надвор од центарот на градот на Miramare, еден од делови од морскиот брег предградие. Таа има туристички информации канцеларија, и урбана автобуски превоз, бројот 9, ги поврзува аеродромот со железничката станица во Римини.

Римини е на железничката линија која ги поврзува Болоња со Анкона, понатамошно одредување на јадранскиот брег. Еден добар број на возовите застануваат тука, врски со други големи италијански дестинации се обично преку Болоња. Ако планирате патување до или од Римини со воз, да бидат свесни дека различни категории на железничка станица тука; некои се побрзи, но чини многу повеќе од другите. Вие ќе треба да се купи вистинскиот билет за одредена воз планирате да го фати. Како и главната станица Римини, некои возови, исто така, да застане на малку станици повеќе заедно застроена крајбрежјето Римини, во Римини Miramare и во Риционе.

На други поморските летувалишта во близина се наоѓаат на истата железничка линија, што го прави лесно да се посети остатокот од брегот. Автобуси, исто така, служи на околината; урбани автобусите должината на РЗП колку југ Риционе, и други услуги се упатат во внатрешноста на регионот. Постојат неколку автобуси на ден водење на Република Сан Марино, на 45-минутно патување, а во текот на летото има и директни автобуси во другите градови на интерес како Сан Лав и Урбино. Надвор од сезона ќе треба да се потпира на редовен јавен превоз. За да се постигне Урбино, со воз да Пезаро и потоа се фати автобус надвор од железничката станица.

Во рамките на Римини, автобуски линии се управувани од страна на компанијата наречен часот. Постои билет и информации киоск надвор од железничката станица. Услуги се ефикасни и Ким се евтини. Во историскиот центар лесно е да се добие околу коленото но и брегот се шири на долг пат, и се прилично досадни да одат преку, па подрипнувајќи на автобус често е добра опција. Престанува да се означени со броеви што е многу корисно за патниците. мапа на градот на располагање од туристичката канцеларија покажува автобуски линии и точки. Општо е вреди да се купуваат автобуски билет период - на пример 3-ден билет во времето на пишување на трошоците само € 5.50.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Римини ферибот

Најдобра гаранција Римини ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Анкона бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Римини. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Римини ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Римини ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Римини да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Римини Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Римини ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Римини во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Римини и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал