Ronne Фери

Ronne Патнички и автомобили Ferries

Ronne патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ronne на Koge, Sassnitz и Ystad.

Споредба на сите достапни Ronne ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Ronne автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ronne, Koge, Sassnitz и Ystad со Bornholmstrafikken бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ronne Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Ronne Фери Билети
со Bornholmstrafikken бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Ronne на Koge, Sassnitz и Ystad онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ronne патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ronne и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Ronne

Rønne е главен град на Борнхолм, Мал остров во источниот дел на Данска се карактеризира со песочни плажи во јужниот и карпести гребени и ридски предели на север. Rønne е основана во 13th век и некогаш беше важен балтичките тргување пост.

Градот пораснав околу својата природна пристаништето и денес од населението живее од риболов, земјоделство и повеќе, туризмот.

Приближувајќи Rønne од морето, ќе видите црквата Свети Николај на ридот над пристаништето. Во близина на пристаништето, во Laksegade, постои волшебна површина од роза облечени, полу-дрвени 17th и 18th век куќи, вклучувајќи теракотни покриви Ериксен е Gaard.

Најстарата зграда во Rønne се наоѓа во близина на пристаништето и првично беше изграден како магацин за чување на одредбите за морнарица. Најстариот театар во Данска, изградена во 1823, е во Rønne и урнатините на една од најголемите тврдини на северна Европа треба да се најде во близина, во Hammerhus.

Ronne ферибот пристаниште
За да се направи и да видиме во Ronne

Неколку патници изберат да застане на Ronne кога патуваат во Данска, како и оние кои го прават често одат за да ја видите Ronne. Оние кои патуваат низ областа најчесто одат на повеќе познати дестинации, но постои голем интерес за Ronne.

Стариот кварт
Шарени стариот квартал е многу убаво, тивок и чист со носивост на необичниот продавници и ресторани.

светилникот
Внатрешноста и од страна на црквата, необичниот локација за светилникот е лесно да се разбере - пристаниште е таму, во непосредна близина на градот. Кои датираат 1880 е блиску до ново современо пристаниште на Rønne. Во минатото, кога на пристаништето е помалку комерцијални ова беше ѕвезда водилка низ Балтичкото Океан и на влезот на пристаништето во Rønne. Тоа може да се смета за пресвртница, бидејќи зад неа се развива убава старите населби Ronne е.

Пошта
Еден од поголемите стари згради во стариот центар на градот е убава mail поштата. Тоа е голем тула зграда со декорација и печат на островот под покривот. Во предниот дел е мал парк и на плоштадот на Лил Torv.

Лил Torv
Вториот квадрат е поблиску до стариот дел на градот на Rønne и дава повеќе од стариот шарм на градот. А парк се наоѓа во средината на плоштадот и главната пошта е кон крајот. Неколку кафулиња и продавници опкружуваат плоштадот.

продавница Torv
плоштад larges во градот Rønne е Store Torv. На плоштадот располага со голем паркинг простор и се наредени со барови, ресторани и кафулиња како бунари продавници и банки. Тоа е добра точка ориентација на центарот на градот.

Erichsens Двор
Erichsens Двор се наоѓа во Laksegade. Тоа е музеј кој се состои од една куќа и градина прикажува дома една од висока класа на граѓаните како што се појави во последната половина или 19th век. А одличен поглед во секојдневниот живот на луѓето кои живеат на островот 200 пред неколку години.

керамички Фабрика
Познатата Hjorths Keramikfabrik е изградена во 1859 и се наоѓа во Krystalgade. Денес фабриката е музеј керамика со демонстрација работилници. Потомците на династијата Hjorths се уште се создавање на убави постојат денес.

театарот
Зграда од 1823 е дом на најстариот функционирање театар во Данска. Секоја година на репертоарот вклучува успешните настапи за време на годишниот летен ревија.

Најстарата зграда
Најстарата зграда во Rønne е Talbodgade 1 наоѓа во близина на пристаништето и првично беше изграден како магацин за чување на одредбите на Кралската морнарица. Вратите на штица се верува дека потекнуваат од Hammershus.

Прв околу Ronne

Rønne iе главното пристаниште на пристигнување за повеќето фериботи до Борнхолм (а исто така има главниот аеродром на островот) па без разлика дали доаѓаат од копното Данска, Шведска, Германија или Полска ќе заврши тука. Исклучок се на летото фериботи од Шведска Allinge и Полска да Nexoe.

Островот нуди добра мрежа на патишта која кружи околу островот, како и како што поминува за голем број на места. Добар signage е на располагање во текот на островот.

Островот Борнхолм е велосипедизам рај. Сите околу островот може да се најдат голем број на велосипедски патеки, кои се одвоени од нормални патишта. Постојат достапни да се вработи велосипеди продавници и во туристички информации центрите може да се купат карти со преглед на сите патеки.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Ronne

Најдобра гаранција Ronne ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Bornholmstrafikken бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ronne. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ronne ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ronne ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ronne да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ronne Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ronne ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ronne во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ronne и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал