Roscoff Фери

Roscoff Патнички и автомобили Ferries

Roscoff патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Roscoff во Корк, Плимут и Rosslare.

Споредба на сите достапни Roscoff ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Roscoff автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Roscoff, Корк, Плимут и Rosslare со Brittany Ferries или ирски Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Roscoff Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Roscoff Фери Билети
со Brittany Ferries или ирски Фери за фериботи и да отпатуваат од Roscoff во Корк, Плимут и Rosslare онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Roscoff патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Roscoff и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Roscoff

Roscoff (Rosko на Бретонците) е поблиску до Запад отколку Perros Guirec, а тоа е најјужниот-канално ферибот пристаниште, со линкови до Плимут и Корк. Тоа е заштитена од суровата морињата од Иле де Batz само префрлани, а градот се состои од гранитни куќи 16th век, кои се групирани околу мал залив, со што Roscoff многу поатрактивно место за да се дојде од некои од други ферибот пристаништа на овој брег.

Пристаништето во Roscoff обезбедува удобен портал во западна Франција. Се наоѓа на брегот на Бретања, на мало рибарско село Roscoff има околу 3500 жители. Пристаништето е во функција од 1973 иако патниците нема да најдете широка објекти на терминалот; тие ќе се најдат мал погодност продавница и некои вендинг машини.

фериботи плови и Rosslare и Корк во Ирска. Ирската Ferries работи на граничните премини меѓу Roscoff и Rosslare, додека Brittany Ferries раководи со премини од Roscoff во Корк.

Roscoff ферибот пристаниште
Roscoff Што да се прави

риболов и задоволство порта и Gambetta улицата се во срцето на градот Roscoff, патиштата кои водат далеку од старата порта сите се првенствено станбени. Постојат ресторани во местото de la République само на запад на Кеј на Слоновата Оксер, и на Rue Amiral Réveilère, продолжување на Rue Gambetta, води северозапад до местото Lacaze-Duthiers каде што се наоѓа Église Нотр Дам де Kroaz-Batz . Оваа црква 16th век има ренесансен камбанаријата и наутички-тематските скулптури, и редови на ѕвона како нивоа торта.

Црквата, Roscoff
Црквата во Roscoff, "Нотр Дам де Croas-Batz" првенствено на готски дизајн, беше започната околу 1520 и само заврши во 1701. А промена во дизајнот е направен во 1576 со изградба на величествената Rennaissance камбанаријата.

Amiral Reveillere, Roscoff
Само на влезот во пристаништето на одмор и паркинг се две куќи познат како "Марија Стјуарт куќи". Мери Стјуарт слета овде во 1548 и легендата дека идната кралица на Франција и Шкотска остана во овие куќи.

Ако локалните уметност е нешто
Како што може да се очекува од такви сценско локација Roscoff има неколку комерцијални галерии со дела од страна на локалните уметници за продажба. За жал, на една од сезоната понеделник никој од нив не беа отворени, но излози сигурно се примамливо.

Добие пиво додека чека за вашиот ферибот
Откако ќе се вратам на ферибот пристаниште и да се пријави; Ако вашиот ферибот не е подготвен за да се качи на accostage кафе-бар L'во пристаништето е доста пријатна, пријателска, место да имаат брз пиво или две. Ова има предност на излез област заминувања и за да може да се качи релативно брзо.

Најдобрите плажа во Roscoff е Laber, километар понатаму од таласотерапевтична институт, каде што морската вода се користи заедно со алги како третман здравје. На скапи хотели и ресторани се концентрирани околу оваа плажа, но старото пристаниште има повеќе амбиент и може да се добијат брод патувања на Иле де Batz (се изговара Ba) од тука. Тоа е, исто така, во Roscoff дека традиционалната слика на францускиот мажи во црни беретки, заврши со низи од кромид, е роден. Анри Ollivier се кромид од Roscoff во Англија во 1828 и до "Johnnies" (француски фармери) на 1930s ќе се вчита до нивните бродови со локални производи и плови во Англија, каде што им се даваат на локалните пазари со своите велосипеди.

Туристичката канцеларија е во 46 Rue Gambetta (02 98 61 12 13) во атрактивна зграда камен северно од местото de la République. Хотели во Roscoff се бројните, со ноќни пристигнувања се очекува како резултат на траекти. Постојат неколку добри хотели на улицата Amiral Réveillère во стариот дел на градот: се обиде на хотелот-ресторан des Arcades во број 15 (02 98 69 70 45) кој има соби од € 30-40, или Les Chardons на Сините во во број 4 (02 98 69 72 03) со добар ресторан и соби од €-40 55. Јадењето во хотелски соби јадење е добра опција, онолку долго колку што е пристигнат пред 9pm, инаку постојат пицерии, creperies и морски плодови места со точки за.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Roscoff

Најдобра гаранција Roscoff ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Brittany Ferries или ирски Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Roscoff. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Roscoff ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Roscoff ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Roscoff да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Roscoff Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Roscoff ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Roscoff во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Roscoff и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал