Rosslare ферибот

Rosslare Патнички и автомобили Ferries

Rosslare патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Rosslare да Шербур, Fishguard, Pembroke и Roscoff.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Rosslare во реално време и закажете најевтиниот достапни Rosslare автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Rosslare, Cherbourg, Fishguard, Pembroke и Roscoff со Селтик линк Фери, ирски Ferries или Стена линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Rosslare Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Rosslare Фери Билети
со Селтик линк Фери, ирски Ferries или Стена линија за фериботи и да отпатуваат од Rosslare да Шербур, Fishguard, Pembroke и Roscoff онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Rosslare патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Rosslare и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Rosslare

Rosslare е пријатен и популарни одморалиште која се гордее со најатрактивните Сино знаме плажа, и разни спортски објекти. На ферибот терминал на Rosslare пристаниште е втор по големина патнички пристаништето во Ирска и обезбедува патнички и товарни услуги до пристаништата среќаваме Европа.

Rosslare пристаниште сега е главното пристаниште на Југоисточна Европа е по падот на старото пристаниште Викинг во Вексфорд. Наоѓа 12.5 милји јужно од Вексфорд градот, на пристаништето има зафатен врски со Fishguard, Pembroke, Cherbourg и Ле Harvre.

Стена линии обезбеди единствен ден-патување услуга на Oakwood Рекреација парк кој го има еден од најдобрите rollercoasters во светот. Rosslare не треба да се меша со градот Rosslare, 5 милји северно од пристаништето.

Самиот град, кој се наоѓа покрај една долга песочна плажа, хотелот има прекрасната Кели со сите популарни спортски и рекреативни објекти. Забава никогаш не е во недостаток на Rosslare, со многу барови обезбедување жив, традиционални ирски музика сесија повеќето вечери на летото.

Rosslare Фери терминал

Селото Rosslare пристаниште се зголеми за да им служи на потребите на пристаништето со истото име (сега наречен Rosslare Europort), за првпат развиена во 1906 од страна на Велика Западен железница и Големиот Јужна и Западна железничка за да се приспособат steamferry сообраќај меѓу Велика Британија и Ирска. железничката станица Rosslare пристаниште отворен на 30 1906 август.

Иако самиот Пристаништето се наоѓа во близина на претходно постоечките населбата Ballygeary, тоа беше именуван по селото Rosslare, некои 4 километри (8 километри од патот) по должината на брегот.

Селото Ballygeary беше поделена на два townslands, еден познат како град калај и други како слама градот. Се верува дека тоа е затоа што на покривите на куќите.

Во селото има голем број на куќи за гости, хотели, Римокатоличката црква, банка и некои продавници. Јужно од пристаништето е мала нишка што доведува до Greenore Точка, каде сива фоки обично да се види.

Активности во Rosslare град

Rosslare е туристичко место најмалку 100 години. Тоа се гордее со тоа најсончевите место во Ирска, како и евиденција носи ова: Rosslare добива 300 часа повеќе сонце секоја година од просекот место во Ирска. Долга песочна влакно се наоѓа плажа Сино знаме, па таа го привлекува пливачи и семејства, а има и голем број на добри терени за голф во близина. Даблин за да Rosslare Europort железничката пруга поминува низ селото. Rosslare има неколку добри хотели и неколку добри ресторани.

Голф - Познатиот и спектакуларен линкови текот на Rosslare голф клуб [5]. Таа има две 18 дупка курсеви, достапни за не-членови. Исто така Св Хелените Беј голф клуб.

Пливање - Оф Rosslare Strand. Меѓу Rosslare пристаниште и Carnsore Поентата е Карне Брег.

циклус - Станот југ Вексфорд село е совршен за велосипедизам.

Риболов - Надвор од локалните плажи. Deepsea риболов од околните Kilmore Quay

Birdwatching - Многу преселните птици активност околу Rosslare точка на станови на Вексфорд Залив. Исто така, на Saltee Острови (достапен од Kilmore Quay).

Селото бележи огромен износ на зграда во последниве години, како стана достапен за изградба на викендички во овој регион данок грантови. Како резултат на тоа, постојат големи станбени објекти на домови во близина на влакно.

А долго Sandspit протега северно од Rosslare пристаниште Вексфорд одделува од Ирското Море. До почетокот на 1920s, ова плукаат протегала за многу милји север, речиси допирајќи Равен точка и давање на многу тесен устата на Вексфорд пристаниште. На крајот на ражен беше мала тврдина наречена Rosslare Форт. Во зимскиот период од-1924 25 бура прекршил плукаат и тоа постепено се измие. Тврдината била напуштена, а сега сето тоа е оставено е остров на мала плима. Повеќето карти на Ирска, сепак, се уште покажуваат на долг плукаат на песок.

Rosslare е попозната во Ирска, како да бидат во "Сончев Југоисточна", а во 1959 Rosslare снимени 1,996.4 часа на сонце, што е највисока снимен во Ирска. Сепак, тоа не е најтопла или најсувото место во Ирска.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Rosslare ферибот

Најдобра гаранција Rosslare ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Селтик линк Фери, ирски Ferries или Стена линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Rosslare. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Rosslare ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Rosslare ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Rosslare да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Rosslare Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Rosslare ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Rosslare во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Rosslare и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал